Artur Boruc oficjalnie zakończył karierę

2022-07-20, 23:04  PAP/Redakcja
Artur Boruc podrzucany przez drużynę Legii. Fot.: Leszek Szymański/PAP

Artur Boruc podrzucany przez drużynę Legii. Fot.: Leszek Szymański/PAP

W środę odbył się pożegnalny mecz Artura Boruca, w którym Legia Warszawa zmierzyła się z Celtikiem Glasgow (2:2). Tym samym bramkarz oficjalnie zakończył swoją bogatą karierę.

Przed pierwszym gwizdkiem minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk odznaczył Boruca złotą odznaką za zasługi dla sportu. Przedstawiciele Celtiku wręczyli bramkarzowi krzyż celtycki, a Krzysztof Dowhań podarował mu pamiątkową paterę i portret. Na trybunach nie zabrakło szkockich fanów.

Podczas przerwy w spotkaniu Boruc m.in. bronił rzuty karne wykonywane przez kibiców, którzy wylicytowali uczestnictwo w tym wydarzeniu. Po przerwie w bramce Legii gwiazdę wieczoru zastąpił Kacper Tobiasz. Kończący karierę bramkarz wrócił na murawę w 90. minucie, aby po raz ostatni pożegnać się z kibicami.

- Dzięki za wszystko, hej Artur dzięki za wszystko - zaśpiewali kibice po końcowym gwizdku. Boruc przemówił do fanów zgromadzonych na stadionie, a następnie obszedł wszystkie trybuny. - Dziękuję wszystkim za dzisiaj. Widzę, że mam dużą rodzinę - żartobliwie stwierdził były już piłkarz.

42-latek podczas swojej kariery grał w Pogoni Siedlce, Legii Warszawa, Celticu Glasgow, Fiorentinie, Southampton i Bournemouth. Najlepszy okres spędził w Celticu, gdzie występował w latach 2005-10. W tym czasie trzykrotnie zdobył mistrzostwo Szkocji, a w dwóch sezonach zagrał w 1/8 finału Ligi Mistrzów. W sierpniu 2020 roku wrócił do Legii, z którą zdobył mistrzostwo Polski i awansował do fazy grupowej Ligi Europy.

Sport

El. do MŚ: Kolejny blamaż Polski. Biało-czerwoni przegrali z Finlandią

El. do MŚ: Kolejny blamaż Polski. „Biało-czerwoni” przegrali z Finlandią

2025-06-10, 23:27
Anwil bliżej brązowego medalu. Włocławianie nieznacznie wygrali w Sopocie

Anwil bliżej brązowego medalu. Włocławianie nieznacznie wygrali w Sopocie

2025-06-10, 19:56
KS Toruń zdeklasowany w Częstochowie. Młoda drużyna zdobyła tylko 30 punktów

KS Toruń zdeklasowany w Częstochowie. Młoda drużyna zdobyła tylko 30 punktów

2025-06-10, 18:47
Spotkanie z przyjaciółmi i podsumowanie sukcesów  Lotto Bydgostia znów zorganizowała piknik

Spotkanie z przyjaciółmi i podsumowanie sukcesów – Lotto Bydgostia znów zorganizowała piknik

2025-06-10, 09:44
PZPS dalej z tym samym prezesem. Sebastian Świderski szefem związku do 2029 roku

PZPS dalej z tym samym prezesem. Sebastian Świderski szefem związku do 2029 roku

2025-06-09, 20:50
Lider zostaje w Astorii Bydgoszcz. Kimbrough spędzi w zespole następny sezon

Lider zostaje w Astorii Bydgoszcz. Kimbrough spędzi w zespole następny sezon

2025-06-09, 19:12
Trener Michał Probierz: Lepszym kapitanem na dziś byłby Piotrek Zieliński

Trener Michał Probierz: Lepszym kapitanem na dziś byłby Piotrek Zieliński

2025-06-09, 17:01
Bydgostia i AZS UMK zdeklasowały MP Łącznie prawie 30 medali wioślarzy z naszego regionu

Bydgostia i AZS UMK zdeklasowały MP! Łącznie prawie 30 medali wioślarzy z naszego regionu

2025-06-09, 08:46
Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak medalistkami Mistrzostw Europy w klasie 49erFX

Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak medalistkami Mistrzostw Europy w klasie 49erFX

2025-06-09, 06:00
Roland Garros: Alcaraz mistrzem, choć przegrywał 0:2. Najdłuższy finał w historii turnieju

Roland Garros: Alcaraz mistrzem, choć przegrywał 0:2. Najdłuższy finał w historii turnieju

2025-06-08, 23:47
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę