Artur Boruc oficjalnie zakończył karierę

2022-07-20, 23:04  PAP/Redakcja
Artur Boruc podrzucany przez drużynę Legii. Fot.: Leszek Szymański/PAP

Artur Boruc podrzucany przez drużynę Legii. Fot.: Leszek Szymański/PAP

W środę odbył się pożegnalny mecz Artura Boruca, w którym Legia Warszawa zmierzyła się z Celtikiem Glasgow (2:2). Tym samym bramkarz oficjalnie zakończył swoją bogatą karierę.

Przed pierwszym gwizdkiem minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk odznaczył Boruca złotą odznaką za zasługi dla sportu. Przedstawiciele Celtiku wręczyli bramkarzowi krzyż celtycki, a Krzysztof Dowhań podarował mu pamiątkową paterę i portret. Na trybunach nie zabrakło szkockich fanów.

Podczas przerwy w spotkaniu Boruc m.in. bronił rzuty karne wykonywane przez kibiców, którzy wylicytowali uczestnictwo w tym wydarzeniu. Po przerwie w bramce Legii gwiazdę wieczoru zastąpił Kacper Tobiasz. Kończący karierę bramkarz wrócił na murawę w 90. minucie, aby po raz ostatni pożegnać się z kibicami.

- Dzięki za wszystko, hej Artur dzięki za wszystko - zaśpiewali kibice po końcowym gwizdku. Boruc przemówił do fanów zgromadzonych na stadionie, a następnie obszedł wszystkie trybuny. - Dziękuję wszystkim za dzisiaj. Widzę, że mam dużą rodzinę - żartobliwie stwierdził były już piłkarz.

42-latek podczas swojej kariery grał w Pogoni Siedlce, Legii Warszawa, Celticu Glasgow, Fiorentinie, Southampton i Bournemouth. Najlepszy okres spędził w Celticu, gdzie występował w latach 2005-10. W tym czasie trzykrotnie zdobył mistrzostwo Szkocji, a w dwóch sezonach zagrał w 1/8 finału Ligi Mistrzów. W sierpniu 2020 roku wrócił do Legii, z którą zdobył mistrzostwo Polski i awansował do fazy grupowej Ligi Europy.

Sport

Liga Narodów: Polacy wyszli z tarapatów. Kanada pokonana po tie-breaku

Liga Narodów: Polacy wyszli z tarapatów. Kanada pokonana po tie-breaku

2025-06-28, 10:29
GKM nie powalczył o zwycięstwo. Grudziądzanie zdeklasowani na terenie mistrza Polski

GKM nie powalczył o zwycięstwo. Grudziądzanie zdeklasowani na terenie mistrza Polski

2025-06-27, 19:34
GKM i PRES Toruń z karami po derbach. Kibice Aniołów z zakazem na trzy wyjazdowe mecze

GKM i PRES Toruń z karami po derbach. Kibice „Aniołów” z zakazem na trzy wyjazdowe mecze

2025-06-27, 19:01
Zwolińska i Polaczyk z Zawiszy z medalami PŚ. Polacy stanęli na podium w nowej konkurencji

Zwolińska i Polaczyk z Zawiszy z medalami PŚ. Polacy stanęli na podium w nowej konkurencji

2025-06-27, 18:34
Iga Świątek z pierwszym finałem w tym sezonie Polka pewnie pokonała Paolini

Iga Świątek z pierwszym finałem w tym sezonie! Polka pewnie pokonała Paolini

2025-06-27, 17:42
Polskie koszykarki 3x3 w ćwierćfinale MŚ. Biało-czerwone dość pewnie pokonały Niemki

Polskie koszykarki 3x3 w ćwierćfinale MŚ. „Biało-czerwone” dość pewnie pokonały Niemki

2025-06-27, 12:46
Od nocnej trasy po finał w amfiteatrze  rusza kolejna edycja imprezy CykloCekcyn

Od nocnej trasy po finał w amfiteatrze – rusza kolejna edycja imprezy „CykloCekcyn”

2025-06-27, 11:14
Sportowy weekendowy rozkład jazdy  co czeka regionalne zespoły

Sportowy weekendowy rozkład jazdy – co czeka regionalne zespoły?

2025-06-27, 10:00
Anwil Włocławek bez trenera Klub rozwiązał umowę z Selukiem Ernakiem

Anwil Włocławek bez trenera! Klub rozwiązał umowę z Selçukiem Ernakiem

2025-06-26, 21:27
Polonia efektownie pokonała rywala na swoim torze. Moonfin Malesa rozgromiona

Polonia efektownie pokonała rywala na swoim torze. Moonfin Malesa rozgromiona

2025-06-26, 20:13
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę