Drugie zwycięstwo polskich siatkarek w Lidze Narodów

2022-06-05, 11:22  Redakcja/PAP
Stefano Lavarini poprowadził nowe podopieczne do pewnej wygranej. Fot.: Leszek Szymański/PAP

Stefano Lavarini poprowadził nowe podopieczne do pewnej wygranej. Fot.: Leszek Szymański/PAP

Reprezentacja Polski kobiet szybko wróciła na szlak zwycięstw w siatkarskiej Lidze Narodów. W sobotę w trzecim meczu rozgrywanym w Bossier City Polki pewnie rozprawiły się z Koreą Południową.

„Biało-czerwone” zaczęły rywalizację w LN od pokonania Kanady i porażki z Brazylią. Mecz z Koreą miał mały smaczek, gdyż obecny trener Polek, Stefano Lavarini ostatnio trenował właśnie azjatycką reprezentację. Po raz kolejny szkoleniowiec dość mocno zmienił wyjściową szóstkę. Po raz pierwszy w tej edycji rozgrywek na parkiet weszła Joanna Wołosz.

Od pierwszych piłek polskie siatkarki okazały się stroną dominującą, szybko wypracowując znaczną przewagę (12:1). Z czasem Polki tylko udowadniały, że gra im się układa, dlatego w pierwszym secie oddały one rywalkom zaledwie 9 „oczek”.

W drugiej partii Koreanki postawiły największy opór, głównie dzięki poprawie jakości przyjęcia zagrywki. Początkowo „biało-czerwone” uzyskały nieznaczną przewagę, lecz rywalki szybko odrobiły straty, a nawet wysunęły się na prowadzenie 21:19. W końcówce podopieczne Lavariniego zachowały jednak zimną krew i wygrały kilka kluczowych akcji.

Na trzecią partię polska drużyna wyszła w zmienionym składzie. Rezerwowe stanęły na wysokości zadania. Od stanu 9:6 kibice znów zobaczyli mecz „do jednej bramki”, gdyż kolejny fragment spotkania Polska wygrała wynikiem 16:5, pewnie pieczętując zwycięstwo.

Polska – Korea Południowa 3:0 (25:9, 25:23, 25:11)

Polska: Wołosz, Różański, Alagierska, Gryka, Fedusio, Łukasik, Stenzel (libero) oraz Szlagowska, Szczygłowska (libero), Wenerska, Witkowska, Górecka

Sport

Tauron 1. Liga - Koniec marzeń o finale. Visła przegrywa drugi mecz z BBTS-em

Tauron 1. Liga - Koniec marzeń o finale. Visła przegrywa drugi mecz z BBTS-em

2021-04-22, 23:11
PGE Ekstraliga - Żużlowcy nadrabiają zaległości, pracowity weekend GKM-u

PGE Ekstraliga - Żużlowcy nadrabiają zaległości, pracowity weekend GKM-u

2021-04-22, 14:22
Zbigniew Boniek wybrany wiceprezydentem UEFA

Zbigniew Boniek wybrany wiceprezydentem UEFA!

2021-04-20, 19:50
eWinner 1. Liga - Polonia zaczyna sezon od wygranej [wideo]

eWinner 1. Liga - Polonia zaczyna sezon od wygranej [wideo]

2021-04-20, 13:46
2. Liga - Olimpia Grudziądz czerwoną latarnią ligi [wideo]

2. Liga - Olimpia Grudziądz czerwoną latarnią ligi [wideo]

2021-04-19, 13:39
Tauron 1. Liga - Błędy pogrzebały Visłę. BBTS wygrywa pierwszy mecz półfinałowy

Tauron 1. Liga - Błędy pogrzebały Visłę. BBTS wygrywa pierwszy mecz półfinałowy

2021-04-19, 00:03
eWinner 1. Liga - Polonia otwiera sezon. Znamy składy i zapraszamy na transmisję

eWinner 1. Liga - Polonia otwiera sezon. Znamy składy i zapraszamy na transmisję!

2021-04-18, 17:36
Bydgoskie Zakłady Chemiczne Nitro-Chem S.A. wesprą grudziądzki żużel

Bydgoskie Zakłady Chemiczne Nitro-Chem S.A. wesprą grudziądzki żużel

2021-04-18, 13:30
PGE Ekstraliga - Pogoda torpeduje rozgrywki, GKM nie pojedzie w niedzielę

PGE Ekstraliga - Pogoda torpeduje rozgrywki, GKM nie pojedzie w niedzielę

2021-04-16, 14:45
Energa Basket Liga Kobiet - Nie będzie meczu o trzecie miejsce, Basket 25 kończy sezon z brązem

Energa Basket Liga Kobiet - Nie będzie meczu o trzecie miejsce, Basket 25 kończy sezon z brązem

2021-04-16, 08:30
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę