Drugie zwycięstwo polskich siatkarek w Lidze Narodów

2022-06-05, 11:22  Redakcja/PAP
Stefano Lavarini poprowadził nowe podopieczne do pewnej wygranej. Fot.: Leszek Szymański/PAP

Stefano Lavarini poprowadził nowe podopieczne do pewnej wygranej. Fot.: Leszek Szymański/PAP

Reprezentacja Polski kobiet szybko wróciła na szlak zwycięstw w siatkarskiej Lidze Narodów. W sobotę w trzecim meczu rozgrywanym w Bossier City Polki pewnie rozprawiły się z Koreą Południową.

„Biało-czerwone” zaczęły rywalizację w LN od pokonania Kanady i porażki z Brazylią. Mecz z Koreą miał mały smaczek, gdyż obecny trener Polek, Stefano Lavarini ostatnio trenował właśnie azjatycką reprezentację. Po raz kolejny szkoleniowiec dość mocno zmienił wyjściową szóstkę. Po raz pierwszy w tej edycji rozgrywek na parkiet weszła Joanna Wołosz.

Od pierwszych piłek polskie siatkarki okazały się stroną dominującą, szybko wypracowując znaczną przewagę (12:1). Z czasem Polki tylko udowadniały, że gra im się układa, dlatego w pierwszym secie oddały one rywalkom zaledwie 9 „oczek”.

W drugiej partii Koreanki postawiły największy opór, głównie dzięki poprawie jakości przyjęcia zagrywki. Początkowo „biało-czerwone” uzyskały nieznaczną przewagę, lecz rywalki szybko odrobiły straty, a nawet wysunęły się na prowadzenie 21:19. W końcówce podopieczne Lavariniego zachowały jednak zimną krew i wygrały kilka kluczowych akcji.

Na trzecią partię polska drużyna wyszła w zmienionym składzie. Rezerwowe stanęły na wysokości zadania. Od stanu 9:6 kibice znów zobaczyli mecz „do jednej bramki”, gdyż kolejny fragment spotkania Polska wygrała wynikiem 16:5, pewnie pieczętując zwycięstwo.

Polska – Korea Południowa 3:0 (25:9, 25:23, 25:11)

Polska: Wołosz, Różański, Alagierska, Gryka, Fedusio, Łukasik, Stenzel (libero) oraz Szlagowska, Szczygłowska (libero), Wenerska, Witkowska, Górecka

Sport

eWinner 1. Liga - Polonia przegrywa w Krośnie

eWinner 1. Liga - Polonia przegrywa w Krośnie

2021-05-03, 17:54
eWinner 2. Liga - Olimpia wygrywa Z Elblągiem. Walka o utrzymanie trwa [wideo]

eWinner 2. Liga - Olimpia wygrywa Z Elblągiem. Walka o utrzymanie trwa [wideo]

2021-05-02, 16:11
Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrali Ligę Mistrzów

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrali Ligę Mistrzów!

2021-05-02, 11:18
PŚ w wioślarstwie - Świetne wyniki wioślarzy z regionu w Zagrzebiu

PŚ w wioślarstwie - Świetne wyniki wioślarzy z regionu w Zagrzebiu

2021-05-01, 16:30
PGE Ekstraliga - Apator zdominował derby na Motoarenie

PGE Ekstraliga - Apator zdominował derby na Motoarenie

2021-05-01, 14:08
ME 2021 - Baza polskich piłkarzy w Sopocie

ME 2021 - Baza polskich piłkarzy w Sopocie

2021-04-30, 18:00
eWinner 1. Liga - Polonia wygrywa spotkanie z Ostrowem Wlkp. w ostatnim biegu [wideo]

eWinner 1. Liga - Polonia wygrywa spotkanie z Ostrowem Wlkp. w ostatnim biegu! [wideo]

2021-04-30, 16:46
Tauron 1. Liga - Visła wypunktowała Gwardię. Pierwszy krok w stronę medalu bydgoszczan

Tauron 1. Liga - Visła wypunktowała Gwardię. Pierwszy krok w stronę medalu bydgoszczan

2021-04-29, 19:00
Szachiści gotowi do rozgrywek. Pula nagród jest gigantyczna

Szachiści gotowi do rozgrywek. Pula nagród jest gigantyczna!

2021-04-28, 21:25
eWinner 1. Liga - Polonia nadrabia zaległości. Znamy skład na mecz z Ostrowem Wlkp. [transmisja]

eWinner 1. Liga - Polonia nadrabia zaległości. Znamy skład na mecz z Ostrowem Wlkp. [transmisja]

2021-04-28, 17:22
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę