„Jawor u źródeł kultury” - edycja 2023


Polskie Radio PiK zachęcamy do udziału w Konkursie Regionalnym – Regionalnych Eliminacjach do Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Ludowej „Jawor u źródeł kultury” edycja 2023.

Jeśli jesteś członkiem kapeli czy zespołu ludowego, jeśli jesteś twórcą rękodzieła ludowego, zapoznaj się z regulaminem konkursu i wyślij zgłoszenie! Uczestników konkursy mogą też zgłaszać instytucje. Czekamy do 20 kwietnia br. To naprawdę nie jest skomplikowane.

Wystarczy przesłać wypełniony elektroniczny formularz wraz z linkiem do materiału video (w przypadku kategorii muzycznych) oraz zdjęcia (dotyczy kategorii rękodzieła).

Spośród nadesłanych zgłoszeń Komisja Konkursowa do 28 kwietnia br. wybierze laureatów, którzy zaprezentują się podczas finału – Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Ludowej „Jawor – u źródeł kultury”, który odbędzie się 17-18 czerwca 2023 roku w Tokarni.

Laureaci lokalnych konkursów „Jawor – u źródeł kultury” zostaną zgłoszeni do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które wybierze i nagrodzi najlepszych. Nagrody zostaną wręczone podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Ludowej „Jawor – u źródeł kultury”.

Wszelkie dodatkowe informacje uzyskać można poprzez kontakt telefoniczny: nr tel.: 608 695 603 lub pocztą elektroniczną pod adresem e-mal: magdajasinska@radiopik.pl


„Jawor u źródeł kultury” to konkurs skierowany do artystów i twórców ludowych. Jego celem jest promocja kultury ludowej regionu oraz uhonorowanie twórców, artystów i wykonawców, którzy przyczyniają się do wzbogacania naszego dziedzictwa, budują tożsamość regionu i pielęgnują tradycje.

Laureatów konkursu wybiera profesjonalne jury składające się z ekspertów zajmujących się szeroko rozumianą twórczością ludową. Są to między innymi muzykolodzy, historycy sztuki, etnografowie.

Festiwal wzmacnia rolę kultury ludowej jako źródła i inspiracji dla współczesnych twórców i poczucia dumy wynikającej z bogactwa kultury ludowej poszczególnych regionów w Polsce. Pełni również rolę integracyjną dla twórców kultury ludowej z całej Polski, stwarzając przestrzeń wymiany wiedzy, doświadczeń, umiejętności w obrębie tej grupy twórców.Do udziału w konkursie
„Jawor u źródeł kultury”
zapraszają

Polskie Radio PiK

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego