Polskie Radio PiK
z 12 marca 2023 roku

0:00 Nuty i minuty
6:00 Agroporanek
Ireneusz Sanger
Autor: Ireneusz Sanger

Co słychać na wsi i w rolnictwie, także przemyśle spożywczym, w kuchni tradycyjnej i nowoczesnej? O tych i innych sprawach, sukcesach ale i niepowodzeniach, problemach rolników i mieszkańców kujawsko-pomorskiej wsi, tendencjach społecznych i produkcyjnych można posłuchać w każdy niedzielny poranek w audycji.

7:00 Pierwszy dzień tygodnia
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Sanktuarium Krzyża Świętego w Kcyni. Liczy ok. 500 lat i początkowo wisiał w kruchcie, przy drzwiach karmelickiego kościoła, jednak nikt nie wie, kto jest jego autorem. Kult Cudownego Ukrzyżowanego z Kcyni szybko nabierał rozgłosu. Tłumy pielgrzymów przyciągały liczne uzdrowienia i niezwykła historia odrastających włosów Chrystusa. To karmelici wybudowali kościół z cudownym krucyfiksem, a także zabytkowe krużganki kalwarii z Drogą Krzyżową. Pozostawili również fragment Krzyża Świętego, odnalezionego w Jerozolimie przez św. Helenę.

8:00 wiadomości + serwis sportowy
8:06 Piosenki na życzenie
10:00 wiadomości + serwis sportowy
10:06 Śniadanie z muzami
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

W magazynie publicystyki kulturalnej „Śniadanie z Muzami” Ewy Dąbskiej m.in.: relacja z premiery monodramu muzycznego Katarzyny Kłaczek pt. „Tylko mnie poproś do tańca” w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy. Profesor Renata Marzec z bydgoskiej Akademii Muzycznej opowie o profesorze Romanie Sucheckim, wiolonczeliście i pierwszym rektorze uczelni w 90. rocznicę urodzin muzyka. Zabrzmi relacja z otwarcia lapidarium i wystawy upamiętniającej społeczność żydowską Inowrocławia. Powiemy także o nagrodach teatralnych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Mówić też będziemy o wystawach: „Wyczółkowski odnaleziony” we Włocławku i o ekspozycji prac malarskich Grzegorza Bednarskiego w bydgoskim muzeum. Będzie też recenzja spektaklu pt. „Stella Walsh. Najszybsza osoba świata”. Zapowiemy wyjazdowe koncerty Stabat Mater Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Spotkamy się także z archeologiem Robertem Grochowskim i porozmawiamy o badaniach na placu budowy czwartego kręgu bydgoskiej Opery Nova.

12:00 Gramy z Wami
14:00 Rodzinny PiKnik
16:30 W Cichej Dolinie

Wielopokoleniowa rodzina Malinowskich, mieszkająca w Cichej Dolinie - małej miejscowości niedaleko Bydgoszczy - to bohaterowie pierwszej radionoweli nagrywanej w Polskim Radiu PiK. Autorem słuchowiska „W Cichej Dolinie” jest Jarosław Jakubowski. Realizuje: Marek Rzepa.

17:00 W dobrym tonie
18:00 Regionalny Punkt Widzenia
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kształcenia Zawodowego w Bydgoszczy rozszerza swoją działalność. Już wkrótce w placówce będzie można odbyć kursy zawodowe. Ma to umożliwić powstanie nowych pracowni, w których będą szkolić się między innymi przyszli kucharze, cukiernicy, fryzjerzy czy elektrycy. Szkolnictwo zawodowe cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Sprawdzimy także dlaczego warto wybrać szkołę o profilu technicznym. Zaprasza Michał Słobodzian.

19:00 Radiowy Klub Rodzica
Bogumiła Wresiło
Autor: Bogumiła Wresiło

W trakcie spotkań staramy się pytać: - Jak wychować zdrowe i szczęśliwe dziecko - Jakie są nowinki i modne gadżety i co warto kupić - Jakie atrakcje dla rodziców i dzieci oferują miasta w naszym regionie W audycjach pojawiają się : Specjaliści - ginekolodzy, pediatrzy , dietetycy , psychologowie dziecięcy i położne Gościmy super-mamy i super-ojców. Nie brakuje też konkursów i atrakcyjnych nagród.

20:00 Ziarna losu
Żaneta Walentyn
Autor: Żaneta Walentyn

Audycja oparta na reportażu dokumentalnym, przedstawiająca ważne wydarzenia historyczne, ukazane przez pryzmat losów jednostek i społeczności. Najczęściej dotyczące historii regionu i jego mieszkańców.

21:00 Radio Planet i Komet
Piotr Majewski
Autor: Piotr Majewski

Pierścienie wokół planety karłowatej? To się nie śniło nie tylko filozofom, ale i astronomom ; ) A my rzucimy pełne światło na te odkryte wokół Quaoara. Przy okazji spróbujemy złapać Ceres w maksimum blasku. Kto nie widział planety karłowatej na własne oczy, będzie miał szansę nim przyjdzie wiosna ; )

22:00 Wiadomości i przegląd sportowy
23:00 Pierwszy dzień tygodnia - powtórka
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Sanktuarium Krzyża Świętego w Kcyni. Liczy ok. 500 lat i początkowo wisiał w kruchcie, przy drzwiach karmelickiego kościoła, jednak nikt nie wie, kto jest jego autorem. Kult Cudownego Ukrzyżowanego z Kcyni szybko nabierał rozgłosu. Tłumy pielgrzymów przyciągały liczne uzdrowienia i niezwykła historia odrastających włosów Chrystusa. To karmelici wybudowali kościół z cudownym krucyfiksem, a także zabytkowe krużganki kalwarii z Drogą Krzyżową. Pozostawili również fragment Krzyża Świętego, odnalezionego w Jerozolimie przez św. Helenę. Powtórka porannej audycji.

0:00 Nuty i minuty
01:31
a-ha - As If
03:23
JEM - THEY