Polskie Radio PiK
z 1 sierpnia 2018 roku
0:00 Nuty i minuty

od wtorku do soboty: 5:45 kolejny odcinek książki Bartłomieja Grzankowskiego: "Trzy sztylety” - w interpretacji autora.
6:00 Zawsze Dzień Dobry

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, a do tego "Rozmowa dnia" i dużo muzyki na dobry początek dnia.
9:00 WAKACYJNY PiKnik

Odwiedzimy Nowe, miasteczko w powiecie świeckim, pięknie położone na nadwiślańskiej skarpie. Przyjedziemy na miejskie kąpielisko, gdzie nasz reporter zostanie poddany próbie wody. Jeśli wyjdzie z niej cało, opowie Państwu między innymi o skarbach miejscowej Fary i sztuce tworzenia lalek. W gospodarstwie Toskania Kociewska w Bochlinie dowiemy się na czym polega terapia przy udziale osła. W Baszcie Katowniczej porozmawiamy o kulturze rycerskiej. Odkryjemy także artystyczne oblicze Nowego za sprawą spotkania z flecistką Emilią Kinecką. O 11:40 kolejny odcinek książki Bartłomieja Grzankowskiego: "Trzy sztylety” - w interpretacji autora.
12:00 PULS REGIONU
12:15 Pytać każdy może

W 74 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego powrócimy do historii dzieci powstania. Mieli wówczas po 10 - 16 lat. Panowie mimo bardzo młodego wieku włączyli się do walki w stolicy, panie - wtedy dziewczynki próbowały po powstaniu wydostać się żywe z Warszawy. Gdzie zawiodły ich losy? Różne historie opisane w książce Moniki Kowaleczko - Szumowskiej "Fajna Ferajna" stały się inspiracją do zarejestrowania spotkań z dziećmi powstania po latach.
13:00 WAKACYJNY PiKnik

Opowiemy o historii miasta Nowe. Dowiemy się dlaczego nowskie wzgórze nigdy nie zostało zdobyte przez polskich rycerzy i co zostało z dawnej świetności miejskich murów. W gospodarstwie agroturystycznym Huzar porozmawiamy o tradycji polskiej husarii. Dowiemy się między innymi do czego rycerze używali skrzydeł i jakich dosiadali koni. Sprawdzimy także w jaki sposób mieszkańcy kultywują kociewskie tradycje.
15:00 wiadomości + serwis sportowy
15:05 Wakacyjne Popołudnie z nami

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów
16:30 Bliżej życia

Śmierć i strach były wszechobecne. Mimo to wierzyli w zwycięstwo. Po latach nie chcą słyszeć, że ich działanie nie miało sensu. Mimo tysięcy ofiar. W 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego opowieść sanitariuszki Armii Krajowej. Przypomnimy reportaż pt."Mam niepomarszczoną duszę". Bohaterką audycji będzie bydgoszczanka Maria Kucenty.
17:00 W dobrym tonie

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.
18:00 PULS REGIONU
18:10 Klasyka rocka

Posłuchamy m. in. nagrań Billy'ego Idola, który wystąpił niedawno w Dolinie Charlotty, poza tym będzie chwilami nieco ostrzej: zabrzmią piosenki Alice Coopera czy zespołu WASP.
19:00 Muzyka źródeł
20:00 Po godzinach
21:00 wiadomości + serwis sportowy
21:06 Literackie spotkania

Bohaterami spotkań są pisarze, literaci, eseiści, poeci, ludzie nauki - humaniści dzielący się własnym widzeniem spraw i osobistą refleksją na temat otaczającego świata.
22:00 Wieczorne spotkania

Powstanie Warszawskie oczami wówczas walczących i współczesnej młodzieży. Jak na tragiczne wydarzenia z lata 44 roku patrzą zupełnie różne pokolenia? W audycji przypomnimy reportaż Adriany Andrzejewskiej pt. "Godzina W". Powstańcze chwile wspominać będzie także Henryk Olczak, który w chwili rozpoczęcia walk miał zaledwie 13-ście lat.
23:00 Nuty i minuty
0:00 Nuty i minuty

od wtorku do soboty: 5:45 kolejny odcinek książki Bartłomieja Grzankowskiego: "Trzy sztylety” - w interpretacji autora.