Polskie Radio PiK
z 9 stycznia 2018 roku
0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwis dla kierowców, tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, a do tego "Rozmowa dnia" i dużo muzyki na dobry początek dnia.
9:00 Regionalny Punkt Widzenia

Audycja z Collegium Copernicanum UKW, w którym zorganizowano konferencję naukową pt. Marka w kulturze muzycznej województwa Kujawsko - Pomorskiego. O muzycznej marce regionu dyskutować będą m.in. prof. Anna Janosz, prof. Bernard Mendlik, Józef Eliasz, Marek Czekała, Piotr Salaber i Henryk Martenka.
10:00 PiKtogramy

Magazyn PiKtogramy - zapowiedzi wydarzeń w regionie – koncertów, spotkań autorskich, wystaw, festiwali, konkursów, a także akcji prozdrowotnych, konferencji naukowych, imprez plenerowych. O 11:45 odcinek opowiadań Jacka Cygana "Przeznaczenie, traf, przypadek" w interpretacji autora.
12:00 PULS REGIONU
12:15 Pytać każdy może

Niebawem sąd w Gdańsku ogłosi wyrok w sprawie pobicia 14-latki przez ośmiu nieletnich, z których siedem to dziewczęta. Sąd dysponuje nagraniami zdarzenia, które nastolatki zamieściły w internecie. Podobną sprawę rozpatruje sąd w Bydgoszczy. Szkoła polska zmaga się z falą nietolerancji i przemocy. Do zdiagnozowania zjawiska i wypracowania metod przeciwdziałania obok pedagogów włączają się naukowcy z UKW, przedstawiciele straży miejskiej, poradni psychologiczno - szkolnych.
13:00 Strefa Dobrego Nastroju

Informacje ze świata kultury z regionu, kraju i ze świata. Muzyka, m.in. „Z muzycznego kalendarium” oraz pocztówki dźwiękowe w „Muzycznym Kalejdoskopie”. Dla miłośników literatury, kultury, kina: "Niezbędnik coolturalny" i „Kultura do Kwadratu!”. Kinowe rekomendacje w cyklu "Bilety do Kina". A dla kibiców "Sportowe studio". O 14:15 "Słowo o słowie" - Jerzego Bralczyka.
15:00 wiadomości + serwis sportowy
15:05 Popołudnie z nami

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów
16:30 Bliżej życia

Reportaże z całego regionu, sprawy, które bolą i bulwersują - chcemy być blisko codziennych problemów, chcemy wysłuchać, pomóc.
17:00 W dobrym tonie

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.
18:00 PULS REGIONU
18:10 Przebojowa godzina

Największe hity ze światowych list przebojów, zakręcone informacje, przebojowi goście i najnowsze płyty! Prawie 60 minut nowej muzyki - przede wszystkim tej wybranej przez samych słuchaczy.
19:00 Poeci rocka

Muzyka rockowa ma różne oblicza - potrafi rozładować nadmiar energii, porwać do tańca, oczarować swoją poezją... Być może poznasz coś, co poruszy Twoją wrażliwą duszę...
20:00 Na szlaku

Podsumowanie regionalne roku 2017, odwiedzimy m. in. Brodnicki Park Krajobrazowy i przypomnimy jak było na Festynie Archeologicznym w Biskupinie. Zaprosimy też na kolejne spotkanie w ramach Bydgoskiego Klub Podróżnika, którego gościem będzie Mirosław "Hajer" Bieniek.
21:00 wiadomości + serwis sportowy
21:06 PiK-owa kawiarenka

Spotkanie z rzeźbiarzem Michałem Kubiakiem, którego najnowsza praca czyli Flisak, wzbogaciła krajobraz Bydgoszczy. Drugim gościem będzie aktorka Emilia Piech, która dołączyła do zespołu Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Możemy ją obecnie oglądać w "Komedii omyłek".
22:00 Wieczorne spotkania

W audycji powrócimy do obchodów Roku Wisły, który poruszył do działania mieszkańców wielu nadwiślańskich gmin. Przy tej okazji opowiemy o największych atrakcjach Bydgoskiego Węzła Wodnego i najnowszej publikacji „Od Kanału Bydgoskiego do Kanału Finów”, autorstwa Tomasza Izajasza, Dominiki Muszyńskiej-Jeleszyńskiej i Żanety Marciniak.
23:00 Regionalny Punkt Widzenia

Powtórka porannej audycji. Informacje o gospodarce, regionalnych inicjatywach pozarządowych, kulturze, nowych trendach i zjawiskach, rozmowy z ekspertami.