Polskie Radio PiK
z 1 grudnia 2017 roku

0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry
Eryk Hełminiak
Autorzy: Eryk Hełminiak, Bogumiła Wresiło

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwis dla kierowców, tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, a do tego "Rozmowa dnia" i dużo muzyki na dobry początek dnia.

9:00 Regionalny Punkt Widzenia
Marcin Kupczyk
Autor: Marcin Kupczyk

- Zmiana władzy w partii Nowoczesna. Jej symbol i założyciel przegrywa walkę o fotel szefa partii z Katarzyną Lubnauer. - Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele - jak na to zareagują Polacy przyzwyczajeni do spędzania niedziel na zakupach ? - Aplikacja Rycerz zawalczy w internecie o dobre imię Polski. Dzięki niej internauci będą mogli urządzać w sieci pospolite ruszenia w obronie dobrego imienia Polski. Gośćmi Marcina Kupczyka będą naukowcy z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego: dr hab Janusz Golinowski, dr Sławomir Sadowski, dr hab Radosław Sajna.

10:00 PiKtogramy
Ewa Kurzawa
Autor: Ewa Kurzawa

Magazyn PiKtogramy - Dyżur ekspertów Narodowego Funduszu Zdrowia. O 11:45 odcinek opowiadań Jacka Cygana "Przeznaczenie, traf, przypadek" w interpretacji autora.

12:00 PULS REGIONU
12:15 Pytać każdy może
Wojciech Sobociński
Autor: Wojciech Sobociński

Przed nami czas świat i nowego roku, a więc większe wydatki. Jak je zracjonalizować? Jak nie dać się propozycjom szybkich pożyczek na święta? Jak ocenić możliwości domowego budżetu? O tym warto porozmawiać z bankowcami i ekonomistami. A z psychologami rodzinnymi o prezentach dla dzieci? Jak z nimi rozmawiać o prezentach, by były nie tylko niewygórowanie drogie, ale i trafione? Jak tłumaczyć dzieciom, że nie stać nas na prezenty z cyklu "gwiazdka z nieba i kafelek z pieca". Warto o tym mówić, bowiem niespłacone długi Polaków rosną w zastraszającym tempie.

13:00 Strefa Dobrego Nastroju
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

Informacje ze świata kultury z regionu, kraju i ze świata. Muzyka, m.in. „Z muzycznego kalendarium” oraz pocztówki dźwiękowe w „Muzycznym Kalejdoskopie”. Dla miłośników literatury, kultury, kina: "Niezbędnik coolturalny" i „Kultura do Kwadratu!”. Kinowe rekomendacje w cyklu "Bilety do Kina". A dla kibiców "Sportowe studio". O 14:15 "Słowo o słowie" - Jerzego Bralczyka.

15:00 wiadomości + serwis sportowy
15:05 Popołudnie z nami
Ireneusz Sanger
Autor: Ireneusz Sanger

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów

16:30 Bliżej życia
Żaneta Walentyn
Autor: Żaneta Walentyn

Reportaże z całego regionu, sprawy, które bolą i bulwersują - chcemy być blisko codziennych problemów, chcemy wysłuchać, pomóc.

17:00 W dobrym tonie
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.

18:00 PULS REGIONU
18:10 Miłe i miłosne
Piotr Majewski
Autor: Piotr Majewski

“Miłe & Miłosne” już grudniowe, więc zabrzmią dzwoneczki, a na ich tle – m.in. Pentatonix i Fourplay.

19:00 Piosenki z klasą
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

Piosenki Jacques'a Brel'a w wykonaniach polskich atrystów .

20:00 Radiowy Klub Rodzica
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W programie: zaprosimy na Festiwal Liter-Obrazki, odwiedzimy przedszkole dla dzieci autystycznych, nie zabraknie cyklu „Tacy sami”.

21:00 wiadomości + serwis sportowy
21:06 Wolna i Demokratyczna
22:00 Wieczorne PiKsele
Michał Zaręba
Autor: Michał Zaręba

"Archipelag inicjatyw" - toruńska fundacja została założona nieco ponad rok temu przez trzy rodziny . Celem jej działalności jest propagowanie zachowań patriotycznych, wspieranie dużych rodzin, również seniorów. Spotkamy się z założycielami fundacji.

23:00 Z archiwum Radia PiK
Żaneta Walentyn
Autor: Żaneta Walentyn

Sięgamy do najciekawszych audycji zgromadzonych w archiwum Radia PiK .

0:00 Nuty i minuty

Mapa strony