Sobota, 29 stycznia 2022 r.   Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa
Wydział Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed silnym wiatrem, nawet do ponad 100 km/h
Wydział Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed silnym wiatrem, nawet do ponad 100 km/h
Wydział Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed silnym wiatrem, nawet do ponad 100 km/h
Polskie Radio PiK » Wielki Tydzień na naszej antenie
Leszczyńskiego

XX Misterium Męki Pańskiej

Od 20 lat w Dolinie Śmierci w bydgoskim Fordonie, miejscu szczególnym ze względu na męczeństwo Polaków z 1939 roku, odbywa się Misterium Męki Pańskiej. Zrodziło się ono w sercach młodych ludzi, którzy przeżywali swoją formację w Duszpasterstwie Akademickim „Martyria” i pragnęli zaprosić innych do głębszego przeżywania Tajemnicy Zbawienia.

W 2020 roku z powodu pandemii odwołane zostało Misterium Męki Pańskiej w bydgoskim Fordonie. W roku 2021 także nie możemy spotkać się w Dolinie Śmierci w formie tradycyjnej, z udziałem aktorów i widzów. Choć nie można zaprosić zainteresowanych do udziału w misterium w tradycyjnej formie, to jednak jego organizatorzy pragną spotkać się z chętnymi uczestniczenia w nim i przeżycia wspólnie tego czasu w nietypowy sposób. Tegoroczne, już XX Misterium Męki Pańskiej przyjęło formę słuchowiska... Będzie ono powiązane z jednym z nabożeństw wielkopostnych (adoracją Krzyża, Gorzkimi Żalami lub inną formą).

Niech tradycyjnie będzie to czas wyjątkowy, czas modlitwy, skupienia i wsłuchania się w to, co Bóg chce powiedzieć każdemu z nas” - mówią organizatorzy XX Misterium Męki Pańskiej z nadzieją, że forma dźwiękowa pomoże w odkryciu Tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa i w spotkaniu z Bogiem, który nas miłuje.


Od pierwszej edycji Misterium Męki Pańskiej w Dolinie Śmierci, na każdy następny rok powstaje nowy scenariusz. W roku 2021, doświadczając wszystkich radości i trosk codzienności, organizatorów misterium dotknęły słowa, które Jezus Chrystus wypowiedział po swoim Zmartwychwstaniu – „Oto Ja jestem z Wami”.

Te słowa stały się hasłem tegorocznego Misterium Męki Pańskiej i zaproszeniem, by na nowo uwierzyć, że to jest prawda – Bóg jest z nami. Zawsze!
Więcej na stronie misterium.bydgoszcz.pl

Słuchowisko „Jestem z Wami” zabrzmiało na antenie Polskiego Radia PiK w sobotę, 3 kwietnia o godz. 18.05.
Polskie Radio PiK - 3 kwietnia 2021 - XX Misterium Męki Pańskiej - Słuchowisko