Piątek, 22 stycznia 2021 r.   Imieniny: Anastazego, Wincentego / Dzień Dziadka
Polskie Radio PiK » Robbie Williams w Toruniu
Plichta

Robbie Williams zaśpiewał w Toruniu

Wieczór 8 grudnia był bardzo gorący dla polskich fanów Robbiego Williamsa i serdeczny poprzez świąteczny repertuar wypełniający koncert artysty w toruńskim Centrum Kongresowo-Kulturalnym Jordanki. O wejściówkę nie było łatwo, ale te można było wygrać w konkursach na antenie Polskiego Radia PiK.

Grudniowe spotkanie z Robbie'm Williamsem w Toruniu odbyło się w ramach świątecznej gali, której współorganizatorami byli: Województwo Kujawsko-Pomorskie, Miasto Toruń oraz Grupa Energa.

Występ artysty w CKK Jordanki wypełniły kompozycje z jego świątecznego wydawnictwa pt. „The Christmas Present”. To pierwszy tego rodzaju album w dorobku Robbie'go Williamsa i w dodatku podwójny. Dwa krążki „Christmas Past” i „Christmas Future” godzący klasyczny repertuar świąteczny z nowymi kompozycjami, które wpisują się w charakter zimy i Bożego Narodzienia. Singiel „Time For Change” brzmiący również na antenie Polskiego Radia PiK, świetnie wpisał się w grudniową ofertę promując przy okazji całe wydawnictwo i oczywiście koncertowe spotkanie z Robbie'm Williamsem w Toruniu.

Ponieważ nie każdy mógł zasiąść na widowni Centrum Kongresowo-Kulturalnego Jordanki, z pewnością wielu ucieszyła rejestracja świątecznej gali Robbiego Williamsa zapewniająca retransmisję tego niecodziennego wydarzenia na antenie TVP2 podczas świąt Bożego Narodzenia 2019.

Toruńska gala świąteczna Robbie'go Williamsa była jedną z dwóch europejskich gal, które artysta uświetnił swoim występem. Podobną zorganizowano we współpracy z angielską stacją ITV.

Nie można dziwić się wielkiemu zainteresowaniu wydarzeniem, które mimo grudnia spowodowało napływ do Torunia fanów Robbie'go Williamsa z całej Polski. Prawie godzinny materiał zarejestrowany w CKK Jordanki został jeszcze dwukrotnie emitowany na antenie TVP2 - jeszcze 28 grudnia ub. roku i 12 stycznia 2020. Wydarzenie z pewnością wpisało się na listę najważniejszych, zorganizowanych w Toruniu i zwracających uwagę na życie koncertowe regionu Kujaw i Pomorza.