Niedziela, 29 maja 2022 r.   Imieniny: Magdaleny, Bogumiły, Urszuli
Polskie Radio PiK » Muzyczne podróże
Forum Rolnika 2022

Z dalekich wypraw...


Od początku roku 2020 proponujemy Państwu wyprawy w poszukiwaniu lądów bogatych w niecodzienne dźwięki. W każdą środę po 22.00 wkraczamy na pięciolinie, które zaprowadzą nas do źródeł muzyki, która może oczarować... albo zainteresować za sprawą geograficznego rodowodu... albo zatrzymać osobliwym brzmieniem, bądź zadumać nad ich historią.

Nie trzymamy się określonych stylistyk, te właśnie będą się przeplatać, uzupełniać w muzycznej symbiozie. Przyjaznych pięciolinii będziemy poszukiwać na Ziemi i na niebie, czasami pozwalając sobie na lot w stronę gwiazd. Wędrować będziemy szlakami naszych gości, których fascynacje ściśle łączą się z muzyką. Poznamy drogi prowadzące artystów do ich sukcesu... do Państwa serc! Czasami zatrzymamy się w takich punktach muzycznej historii, które wiążą się z ważnymi dziełami. Z pewnością nie zabraknie nam tematów i kierunków... Najważniejsze jednak, by w grupie wędrowców nie zabrakło także Państwa :)

W środowe wieczory do wspólnych wędrówek zaprasza Adam Droździk.

25 maja 2022

Życie pisze własne scenariusze i często jest nam z nimi bardzo nie po drodze... Tydzień temu przemierzaliśmy razem muzyczny szlak w towarzystwie Jona Andersona i Vangelisa Papathanassiou... Nikt z nas nie wiedział jeszcze, że Wielkiego Greka nie ma już wśród żywych. Zupełnie nieświadomie Jego i Jona twórczość wpisała się w naszą wędrówkę pełną wzruszeń, którą dzień później tak boleśnie ostudziła ta niechciana przez nikogo wieść... Ostatni tydzień pokazał też jak wielu z naszych Słuchaczy-Podróżników ulokowało swoje muzyczne fascynacje w twórczości VANGELISA... W ostatnią środę maja wraca On na nasz muzyczny szlak zestawem bardzo osobistym, którym wypełnił również szczególny „księżycowy album”. Szlak naszej wędrówki na pięcioliniach ubarwi dźwięk fortepianu ze szczyptą subtelnej elektroniki w tematach znajomych, aczkolwiek wracających inaczej...

Ostatnia w maju „Muzyczna podróż” z Polskim Radiem PiK nie będzie naszym „pożegnaniem” z Wielkim Grekiem. Jego geniusz jeszcze wiele razy towarzyszyć nam będzie na szlaku. I choć z pewnością się dzisiaj rozmarzymy, zdążymy wrócić przed snem. Zaprasza Adam Droździk.

18 maja 2022

Majowa aura sprzyja podróżom, a gdy zapada wieczór i powietrze bardziej nasyca się ciszą, łatwiej zajrzeć do mapy wspomnień odnajdując na niej te punkty, które przywołują uśmiech... W trzecią środę maja naszą wędrówkę na szlaku „Muzycznej podróży” z Polskim Radiem PiK rozpoczniemy od pięciolinii sprzed ponad połowy wieku, bo wtedy właśnie zrodziła się swego rodzaju symbioza artystyczna ale i przyjaźń. Choć śladów tej pierwszej nie odnotowujemy od pewnego czasu, to jednak ta druga pozostała. Z przeszłości wyłowimy te ślady, które zaowocowały wydawnictwami firmowanymi imionami ich bohaterów... Jeden z nic dość często bywa przewodnikiem w naszych środowych podróżach, drugi miał okazję wystąpić w tym cyklu, a jeden z tych epizodów rozpocznie naszą wędrówkę na pięcioliniach... Zachęcam nie tylko tych, w których ścieżkę dźwiękową życia wpisały się kadry opatrzone tą muzyką. Zapraszam wszystkich wrażliwych na piękno brzmień z jedynym w swoim rodzaju głosem. Naszymi przewodnikami będą JON Anderson i VANGELIS Papathanassiou...

Skorzystamy z niewielu źródeł, ale łatwo się będzie rozmarzyć :) Musimy zatem pilnować ścieżki, by zdążyć wrócić przed snem :) „Muzyczne podróże” z Polskim Radiem PiK. Zaprasza Adam Droździk.

11 maja 2022

W środowy majowy wieczór po parnym i upalnym dniu zabieramy Państwa na Wyspę Ognia i lodu. Nie gwarantujemy chłodu, bo też temperatura wpisała się tam w krajobraz często bardzo kolorowy efektem działania sił przyrody. I tylko cieszyć się, że w warunkach przez wielu uważanych za mało przyjazne, rodzi się tak wielu wrażliwych twórców, którzy swoim artyzmem potrafią trwale zwrócić uwagę świata na ten kawałek wulkanicznego lądu ozdabiającego północną część Oceanu Atlantyckiego. Byliśmy tam już za sprawą zespołu Árstíðir, prowadził nas również Ragnar Ólafsson, a dzisiaj naszym przewodnikiem na szlaku „Muzycznej podróży” z Polskim Radiem PiK będzie Ásgeir Trausti Einarsson czyli po prostu ÁSGEIR... Szykuje się wędrówka na pięcioliniach o różnych muzycznych odcieniach, ekspresji malowanej skrajnymi niekiedy nastrojami, ale czy nie taka jest właśnie Islandia? Wciąż ją odkrywamy, ale każda okazja jest cenne :)

Proszę się nie martwić o późną porę naszej wędrówki, mimo wyprawy na odległy ląd z pewnością zdążymy wrócić przed snem :) Zaprasza Adam Droździk.

4 maja 2022

Wkraczamy na majowe szlaki „Muzycznych podróży”, a w pierwszej wędrówce na pięcioliniach towarzyszyć nam będzie VANGELIS PAPATHANASSIOU. Wydawałoby się zatem, że zabieramy zainteresowanych Państwa do Grecji, co sugeruje obecność chóru ateńskiego na początku naszej drogi, ale... Pochodzenie naszego przewodnika i głosy z Jego ojczyzny mogą być silną sugestią, która jednak nie zatrzyma nas w antycznym świecie greckich skojarzeń... Vangelis nauczył nas pokonywać granice pomiędzy światem muzyki elektronicznej, a krainami bogatymi w pejzaże układające się w ilustracje tzw. world music... Tak zatem to, gdzie się znajdziemy za sprawą greckiego mistrza w dużej mierze zależy od wyobraźni samych podróżników... Może będzie to kraina spokoju, którego jest tutaj najwięcej, osadzonego w tonacji błękitu, z którym spotykamy się od chwili zetknięcia z okładką albumu „Voices”... A może właśnie tytułowe głosy będą kluczem doboru kadrów naszej wędrówki? I uśmiechy sympatii dla gości Vangelisa, którzy dali się wielu z Państwa już poznać... Towarzyszyć nam zatem będą: Carilne Lavelle, Stina Nordenstam i Paul Young. Kto gotowy? :)

Choć nie wytyczamy konkretnego kierunku, nie zabłądzimy w naszej wędrówce i z pewnością zdążymy wrócić przed snem :) Zaprasza Adam Droździk.

27 kwietnia 2022

Ostatni w kwietniu tego roku szlak „Muzycznej podróży” zawiedzie nas za Wielką Wodę, do kraju pachnącego żywicą, gdzie pod flagą z klonowym liściem rodzi się twórczość niecodzienna... Właściwie podążać będziemy trochę po śladach Loreeny McKennitt, choć bez Jej personalnego udziału. Jednak właśnie u boku rudowłosej Wróżki z Kanady zrodziła się ponad 20 lat temu przyjaźń trójki artystów, którzy w 2016 roku połączyli swoje talenty i wizje w projekcie SECRET SKY... Ślady swojej współpracy zamknęli dotąd na jednej tylko płycie, jednak w chwilach wolnych od koncertów i tras z Loreeną chętnie zapraszają na swoje występy :) Te zaś zapewniają im sprawdzoną już publiczność chłonącą twórczość niecodzienną, bo i kierowaną przez nietuzinkowych artystów zaklinających swoją ofertę przy użyciu interesujących brzmień i aranżacji... Caroline Lavelle, Brian Hughes i Hugh Marsh docierają do nas kompozycjami, które określa się zazwyczaj jako „world musi”, jednak głodni ciekawych opracowań znajdą tutaj drogowskazy kierujące na ścieżki ambient, muzyki celtyckiej czy orientalnej... I to pozwala nam wędrować na pięcioliniach, które nawet późnym wieczorem zawiodą nas w rejony bogate muzycznymi krajobrazami :)

Pod niebem tonącym w różnych tonacjach ekspresji możemy zajść bardzo daleko, jednak tradycyjnie zdążymy wrócić przed snem :) „Muzyczne podróże” z Polskim Radiem PiK. Zaprasza Adam Droździk.

20 kwietnia 2022

Jedność, wewnętrzna harmonia, prawdziwa miłość – jakby tworzące kwiat, którym chciałoby się obdarować wszystkich. Pragnienie ukazania miejsca integralności, równości i jedności, gdzie wszyscy są zjednoczeni w miłości i zgodzie, a wojny i nienawiść nie istnieją” - to myśl przewodnia przypisana dźwiękom, które towarzyszyć będą na szlaku kolejnej kwietniowej wędrówki na pięcioliniach. Wrócimy na Ukrainę... Dwa tygodnie temu w „Muzycznej podróży” z Polskim Radiem PiK towarzyszył nam projekt ONUKA, a teraz gotowych na wieczorną wędrówkę prowadzić będzie szóstka artystów z zespołu ATMASFERA, którego nazwa łączy znaczenia dwóch słów: „atma” oznaczającego osobę oraz „sfera” czyli przestrzeń dotycząca wszystkiego, co tę osobę otacza - jej wewnętrzny świat z uczuciami i emocjami. Muzycznym tłem wędrówki na dzisiejszym szlaku będzie będzie album grupy AtmAsfera wydany 11 lat temu pt. „Integro”...

W dzisiejszej „Muzycznej podróży” nuty mogą ponieść nas daleko poza Ukrainę, jednak zdążymy wrócić przed snem :) Zaprasza Adam Droździk.

13 kwietnia 2022

Kolejna kwietniowa „Muzyczna podróż” z Polskim Radiem PiK, choć pod kalendarzową „trzynastką” to jednak zabierze nas na szczęśliwy szlak i ponownie z ciekawym przewodnikiem :) Z plecakiem pełnym nut z albumu dedykowanego postaci i twórczości Stanisława Lema w wędrówce na pięcioliniach towarzyszyć nam będzie TOMASZ PAUSZEK - bydgoski muzyk wypowiadający się językiem rocka elektronicznego. Jego nowa płyta nie zdążyła ze swoją premierą jeszcze w „Roku Stanisława Lema”, jednak promujący ją koncert w Gdańsku odbył się w towarzystwie zespołu Tangerine Dream. Czas, by poznali ją Słuchacze Polskiego Radia PiK, skądkolwiek wyruszają z nami na muzyczny szlak :)

Choć ścieżka prowadzić nas będzie z przeszłości, a na horyzoncie widnieć będą już przyszłe wizje, to i tak zdążymy wrócić przed snem :) Zaprasza Adam Droździk.

6 kwietnia 2022

Rozpoczynamy kwietniowy cykl wędrówek na pięcioliniach, a pierwszy w tym miesiącu szlak „Muzycznych podróży” pozwolił połączyć tradycje ze współczesnością... na granicy takich światów już od 9 lat tworzy ukraiński projekt ONUKA... Jeden z najsilniejszych w artystycznej reprezentacji Ukrainy! Jak wielu artystom stamtąd, tak i im zachwiał się świat... Pięrwszy w kwietniu spacer z nutami przybliżył nieco nie tylko dorobek tego ciekawego zespołu, ale umocnił być może wszystkich wędrujących z nami w nadziei na pokój i normalność! W „Muzycznej podróży” z grupą ONUKA towarzyszył nasz kolega z Charkowa, Serhii Rochev.

W refleksyjnych dość okolicznościach, jednak jak zwykle zdążyliśmy wrócić przed snem. Za obecność na muzycznym szlaki dziękuje wszystkim Adam Droździk.

30 marca 2022

Z marcowych szlaków „Muzycznych podróży” sprowadzi nas KRZYSZTOF BOREK... Kontynuując z nim rozpoczętą tydzień temu wędrówkę na pięcioliniach zahaczymy o Kujawy i Pomorze gdzie głos naszego przewodnika zabrzmiał w studiu Polskiego Radia PiK, w Gniewkowie, w Bydgoszczy i w Inowrocławiu... bydgoski wariant na mapie naszego regionu wiązał się m.in. z udziałem Krzyśka w tworzeniu drugiego albumu zespołu XANADU... inowrocławski zaowocował piękną symbiozą artystyczną z Maćkiem Mellerem i albumami „Zenith”, o czym już na szlaku naszych wypraw niedawno słyszeliśmy :) Teraz Krzysiek opowie o tym ze swojego punktu widzenia :) Oczywiście w kolejnych minutach naszej gaduły dojdziemy do miejsca w muzycznej historii naszego przewodnika, w którym zrodził się pomysł i oczywiście jego owoc pod szyldem ORIGIN OF ESCAPE... a plany na przyszłość? Po co je teraz zdradzać :) Wszystko okaże się na muzycznym szlaku :)

Zagadane wędrówki w ciekawym towarzystwie potrafią zaprowadzić w dalekie rejony, jednak... zdążymy wrócić przed snem :) Zaprasza Adam Droździk.

23 marca 2022

Wkraczamy na wiosenne szlaki „Muzycznych podróży”, a pierwszym o tej porze przewodnikiem będzie Krzysztof Borek. Jego głos i talent spinają takie szyldy jak Three Wishes, Figuresmile, Tim Orders i Xanadu... Do współpracy zaprosił go również Maciej Meller, a niedawno wrócił na czele projektu Origin Of Escape... Jak zaczęła się jego wędrówka na pięcioliniach? Co ciągnie go również na inne szlaki i gdzie? Opowie Państwu osobiście :) I z pewnością nie tylko dzisiaj :) Nasz pierwszy wiosenny spacer odbędzie się na tle ambitnej muzyki z niezwykle ciekawą barwą wokalną! Kto zainteresowany?

Na szlak wchodzimy jak zwykle krótko po 22:00 i... z pewnością zdążymy wrócić przed snem :) „Muzyczne podróże” z Polskim Radiem PiK. Zapraszam Adam Droździk.

16 marca 2022

Ta podróż powinna zaistnieć tydzień temu... ale przecież nie musimy i nie powinniśmy trzymać się kalendarza, by podziwiać kobiety :) To One właśnie są natchnieniem artystów, którzy próbują wyrazić ich piękno, delikatność, subtelność, wrażliwość, zmysłowość sięgając po pióro, pędzel, dłuto, kamerę... albo mikrofon. Środków wyrażenia podziwu dla Pań jest wiele, a i tak ogarnąć ich kosmosu nie sposób! Oczywiście z męskiego punktu widzenia :) Dzisiaj nie obieramy żadnych parametrów geograficznych, jednak spróbujemy zanurzyć się w świecie kobiet, wśród strof zmysłowych, budzących wyobraźnię i również z udziałem Pań :) Może zamiast spaceru na pięcioliniach bardziej odpowiednia będzie kolacja przy świecach? Kto wie, jak zakończy się ten wieczór...?! ;) Kłaniamy się Paniom głosem naszego przewodnika, a jest nim dzisiaj Michał Żebrowski...

Kto wie, dokąd dotrzemy w tym kobiecym kosmosie, jednak spróbujemy wrócić przed snem... Czy jednak łatwo będzie zasnąć? ;) „Muzyczne podroże” z Polskim Radiem PiK. Zapasza Adam Droździk.

9 marca 2022

W drugą środę marca zabraliśmy Słuchaczy do miejsc ilustrowanych dźwiękami, które mówiąc mądrze - „wywołują dobre samopoczucie i zadowolenie z siebie, tłumią odczuwanie drętwienia i ból”... Muzyczne endorfiny zapewnili twórcy takich właśnie ilustracji dźwiękowych, których moc z pewnością odczuwają na własnych organizmach :) Nic też dziwnego, że swoją twórczość podpisują szyldem ENDORPHINE. O swojej podróży po świecie muzyki, o dziełach wykuwających się w artystycznej symbiozie, potrafiących kolorować złe czasy - choć na czasy dobre dla siebie jeszcze wciąż czekają - opowieadali prowadząc nas szlakiem na pięcioliniach PIOTR SKRZYPCZYK i ADAM BÓRKOWSKI. Jak zwykle zdążymy wrócić przed snem :) Za obecność Państwa na szlaku „Muzycznych podróży z Polskim Radiem PiK dziękuje Adam Droździk :)

2 marca 2022

Z drżeniem wewnętrznym wchodzimy na marcowe szlaki „Muzycznych podróży” i z pewnością uśmiechem wspomnień podkreślona wędrówka będzie tutaj jak najbardziej na miejscu. Okoliczność również podkreślona refleksją, bo też każdy z podróżników odnieść będzie mógł się personalnie się do tych miejsc i czasów, kiedy pierwszy raz serce zabiło mocniej przy muzyce grupy PROCOL HARUM... Niedawno świat opuścił GARY BROOKER, najbardziej chyba kojarzony z muzycznym tłem naszej wędrówki, jednak pozostawione przez niego ślady sprawiają, że sympatycy rocka, zwłaszcza w tym klasycznym odniesieniu, nigdy o nim nie zapomną, a wspomnienia zawsze uruchomią w głowie „Bielszy odcień bieli”... Oczywiście w wędrówce na pięcioliniach nie zabraknie tego „klasyka” :)

Wyruszamy tradycyjnie krótko po 22:00 i... jak zawsze zdążymy wrócić przed snem :) Zaprasza Adam Droździk.

23 lutego 2022

Ostatnim lutowym szlakiem naszej wędrówki na pięcioliniach podążymy do roku 1986, gdy świat poznał muzykę Rogera Watersa skomponowaną do animowanego filmu pt. „When the Wind Blows” (Gdy zawieje wiatr). Nie chodzi przy tym o odniesienie do rozwianej ostatnio orkanami codzienności, choć jednak wraz z wiatrem dobiegały do nas niepokojące wieści odnoszące się do sytuacji na Ukrainie i realnego zagrożenia ze strony Rosji... Fabuła wspomnianego filmu również osadzona jest w rzeczywistości świata wobec eskalacji i angażowania się w wydarzenia wojenne, a pacyfistyczne nastroje początku lat 80. ubiegłego wieku korespondują ze współczesną postawą świata wobec militarnych zagrożeń... Dzisiaj wszystko to wraca swoją przestrogą wraz z sytuacją u naszych wschodnich sąsiadów. Oprócz znanego ze swoich antywojennych poglądów Rogera Watersa, na ścieżce do filmu „When the Wind Blows” znaleźli się m.in. David Bowie i zespół Genesis... Rok 1986 to nie najbardziej odległa przeszłość, do której sięgniemy...

Wyruszamy krótko po 22:00 i... z pewnością zdążymy wrócić przed snem :) Zaprasza Adam Droździk.

16 lutego 2022

Aura nieco odcięła nas od Słońca, jednak to nie przeszkadza nam w kolejnej wędrówce na lutowym szlaku „Muzycznych podróży”. Tym razem cofniemy się do daty 2021. Był to „Rok Stanisława Lema” i Jemu właśnie swój album dedykował PRZEMYSŁAW PIEKARZ. Postać Przemka pamiętamy za jednym z zestawów klawiszowych na koncertach i płytach krakowskiego zespołu HIPGNOSIS, zajrzymy zatem i do przeszłości zaznaczonej muzyką pod tym szyldem. Od naszego przewodnika na muzycznym szlaku dowiemy się również skąd biją źródła fascynacji literaturą Lema i co z tego nasz muzyczny przewodnik przeniósł do swojego życia i pracy naukowca, a także jak zrodził się pomysł na projekt LIGHT ENTANGLEMENT MACHINE 2021... Zapytamy również o przyszłość, bo też pięknie byłoby kontynuować przygodę pośród takich dźwięków :)

Wyruszamy krótko po 22:00 i... z pewnością zdążymy wrócić przed snem :) Zaprasza Adam Droździk.

9 lutego 2022

W drugiej na lutowym szlaku „Muzycznej podróży” z Polskim Radiem PiK wspomnienia zmieszają się z teraźniejszością. „My World Is Ending" - pod tym tytułem 3 stycznia br. ukazał się album projektu FRAMAURO. Proszę jednak nie traktować tego tytułu dosłownie, bo też odnosi on zainteresowanych podróżników do początku całej muzycznej przygody naszego dzisiejszego przewodnika :) Jak wyglądał? Co zdarzyło się prawie ćwierć wieku temu? A może jeszcze wcześniej...? Jaki miało to wpływ na rozwój artystyczny i pomysł na życie naszego bohatera? O tym wszystkim opowie osobiście i z pewnością nie będą to tylko Jego refleksje, bo też zabierając nas w podróż do przeszłości z pewnością obudzi także kadry wspomnień tych z Państwa, którzy zechcą towarzyszyć nam w wędrówce na pięcioliniach :) Tym bardziej, że przewodnik znany (choć nie do końca przecież) i z bagażem zaskarbionej sobie u Państwa sympatii... :) Od 22:03 prowadzić nas będzie RYSZARD KRAMARSKI! Kto dołączy...? ;)

Wspominając wydarzenia sprzed ćwierć wieku można zawędrować baaardzo daleko! Niezależnie od miejsc wyłowionych z pamięci, z pewnością zdążymy wrócić przed snem :) Zaprasza Adam Droździk.

2 lutego 2022

Tydzień temu szlakiem naszej „Muzycznej podróży” rozpoczęliśmy wędrówkę, w której prowadził nas MACIEJ MELLER... Wspominaliśmy zespół Quidam, dowiedzieliśmy się nieco o okolicznościach przystąpienia do Riverside i budzeniu się myśli o utrwaleniu pomysłów autorskich. Rozgadaliśmy się okrutnie i nie dokońćzyliśmy naszej rozmowy zatem obiecaliśmy z Maćkiem kontynuować nasz wspólny z Państwem spacer... 4 lutego, w najbliższy piątek ukaże się album „Zenith Acoustic”, druga płyta podpisana nazwiskiem naszego przewodnika i jej poświęcimy najwięcej czasu w naszej rozmowie na muzycznym szlaku :) Dowiemy się jak na płytach „Zenith” znalazł się Krzysztof Borek... Poznamy także nieco planów Maćka na przyszłość, w tym być może dla wielu z Państwa bardzo zaskakujących :)

Wyruszamy jak zwykle krótko po 22:00 i... z pewnością zdążymy wrócić przed snem :) Zaprasza Adam Droździk.

26 stycznia 2022

Na ostatnim w styczniu muzycznym szlaku zajrzymy do przeszłości bliskiej podróżnikom sympatyzującym z polską historią muzyki rockowej w randze sztuki... Za tydzień, 4 lutego kolekcje jej fanów wzbogaci druga solowa produkcja Macieja Mellera, album „Zenith - Acoustic”... To okazja, by zaprosić Jego twórcę do „Muzycznej podróży” z Polskim Radiem PiK... Tak stało się w ubiegły poniedziałek, 24 stycznia kiedy na łączach między Inowrocławiem a Bydgoszczą przegadaliśmy ponad godzinę, zaglądając do tych miejsc, w których rodziły się pomysły i sukcesy zespołu QUIDAM, przez momenty doprowadzenia do składu RIVERSIDE, aż po okoliczności, w których zrodził się pomysł na autorski rozdział w artystycznej podróży Maćka... Przyjacielskiej gaduły wystarczy na dwie wędrówki, tak zatem dzisiaj zapraszamy Wszystkich do udziału w pierwszej :)

Pobłądzimy trochę wśród nut i wspomnień w czasie i przestrzeni, jednak jak zwykle zdążymy wrócić przed snem :) Zaprasza Adam Droździk.

19 stycznia 2022

Są albumy jak dobre filmy, choć pewne wydarzenia trudno opowiedzieć muzyką... Trzy razy przy okazji 100. rocznic kolejnych zrywów powstańczych na Śląsku poznawaliśmy właśnie opowieści rozłożone słowami i nutami przez młodego artystę - historyka i kompozytora, muzyka z odwagą i determinacją, by wraz z zaproszonymi gośćmi pobudzić w nas wrażliwość i pamięć o tych wydarzeniach. Niedawno uzupełniły one zbiory sympatyków rockowej sztuki zebrane w „Tryptyk Śląski”, który był szlakiem naszej trzeciej w styczniu „Muzycznej podróży” z Polskim Radiem PiK... Zajrzeliśmy do przeszłości, przez teraźniejszość i trochę w przyszłość, które spiąć mógł przewodnik w naszej wędrówce na pięcioliniach. Powstańcze opowieści... i nie tylko, jednak głosem samego pomysłodawcy :) WOJCIECH CIURAJ - on właśnie był 17 stycznia gościem na łączach, 19 stycznia również w Państwa domach... gdziekolwiek dotarliśmy w naszej wspólnej podróży :)

12 stycznia 2022

W ciemności drugiego w styczniu środowego wieczoru zabraliśmy Państwa na sprawdzony szlak... Wielokrotnie w historii naszych wędrówek na pięcioliniach docieraliśmy do miejsc, gdzie świat symfonii spotykał się ze światem muzyki rockowej... z pozoru bardzo odległe, prawda? A jednak potrafiące współbrzmieć we wspaniałej symbiozie! Na mapie takich właśnie muzycznych podróży spotkać można choćby tak głośne szyldy, jak: Kansas, Procol Harum, Scorpions czy Metallica... Tym razem jednak naszym przewodnikiem po ścieżkach prowadzących nas do miejsc naznaczonych sentymentem i głośnymi szyldami klasyki rocka, był współtwórca jednej z tych legend, która budzi się skojarzeniem na samo brzmienie Jego nazwiska - JUSTIN HAYWARD. Właściciel głosu, którego nie można pomylić z żadnym innym, najczęściej spotykany na płytach zespołu The Moody Blues! W naszej wędrówce na pięcioliniach, a właściwie podróży sentymentalnej wspierali go londyńscy filharmonicy, których prowadził Mike Batt... Być może nuty i słowa obudziły Państwa osobiste wycieczki do przeszłości, którym to refleksjom towarzyszyły może uśmiech i wzrok zawieszony we wspomnieniach... Kto wie dokąd nas uszy poniosły, jednakże zdążyliśmy wrócić przed snem :) Muzycznym podróżnikom dziękuje Adam Droździk.
123456