Poniedziałek, 23 maja 2022 r.   Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2021-12-01, 12:11 Redakcja/Jolanta Fischer

Poznała go przez Internet. Uwierzyła i przelała kilkadziesiąt tysięcy euro

Oszukana kobieta zgłosiła się na komendę policji w Inowrocławiu
Oszukana kobieta zgłosiła się na komendę policji w Inowrocławiu
Oszukana kobieta zgłosiła się na komendę policji w Inowrocławiu. Gotówka zniknęła, a wizerunek jej wybranka – jak się okazało – należał do znanego zagranicą malarza, aktora i prezentera telewizyjnego.  
Cała historia zaczęła się na początku tego roku, gdy kobieta dostała zaproszenie do znajomych od mężczyzny. - Ich korespondencja i znajomość rozwijała się przez Internet. Wiedziała o nim tyle, że jest inżynierem i jest na kontrakcie w Turcji. Poza tym zmarła mu żona i sam pozostał z 7-letnią córką – relacjonuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy komendanta Powiatowego Policji.

Podczas trwającego do listopada kontaktu mężczyzna zapewniał, że zamierza niebawem przyjechać do Polski wraz z dzieckiem i odwiedzić kobietę. W maju poprosił ją o pomoc w postaci pożyczki finansowej na zakup materiałów budowlanych. Przekonana o jego prawdomówności kobieta przelała pieniądze. Konto miało należeć do żony jego pracownika. Po jakimś czasie okazało się, że pieniądze rzekomo do mężczyzny nie trafiły. Ponadto nakłaniał kobietę do zaciągnięcia jeszcze pożyczki w banku i przekazanie mu pieniędzy. Na to kobieta się nie zgodziła, a dziwnym trafem na jej konto wpłynęła gotówka, która jednak w dużej mierze nie odzwierciedla kwoty, którą przelała.

Inowrocławscy policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją ustalili, że wizerunek jakim posługiwał się rzekomy inżynier to cudzoziemiec - znany malarz, pisarz, prezenter telewizyjny, aktor i dziennikarz. - Wszystko wskazuje na to, że zadziałał oszust, który założył fałszywy profil na jednym z portali społecznościowych i zawarł znajomość po to, aby uzyskać pieniądze – informuje policjantka.
Mówi asp.sz. Izabella Drobniecka KMP w Inowrocławiu

Wiadomości lokalne

2022-05-22, godz. 14:01 Studenckie święto po chrześcijańsku. Na scenie zagra Luxtorpeda! Juwenalia po chrześcijańsku organizuje bydgoska Bazylika. Od poniedziałku do niedzieli zaprasza na wieczorne spotkania, przede wszystkim ludzi młodych. » więcej 2022-05-22, godz. 12:03 Potrzebna jest odzież, chemia domowa i jedzenie. Pomoc dla uchodźców w Fordonie Nowy punkt dla uchodźców czynny będzie od poniedziałku w bydgoskim Fordonie. Otwiera go Fundacja „Kaktus” z pomocą Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej… » więcej 2022-05-22, godz. 10:00 Oferty, projekty i porady specjalistów - Targi Mieszkanie Dom i Ogród w Bydgoszczy Wystawcy, ale także eksperci, którzy odpowiedzą na pytania związane np. z budową domu czy aranżacją ogrodu. W Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym… » więcej 2022-05-22, godz. 06:00 Kulinarna podróż dookoła świata, czyli Festiwal Food Trucków w Brodnicy Restauracje na kółkach zatrzymały się przy Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy. Na Festiwalu Food Trucków serwowane są smaki z najróżniejszych stron świata:… » więcej 2022-05-21, godz. 20:46 Wierzą, że tańcem wybudzą kolejnych „śpiochów”. Dlatego tańczyli zumbę W Toruniu odbył się 8. Charytatywny Maraton Zumby dla podopiecznych Fundacji „Światło”. » więcej 2022-05-21, godz. 20:30 Pokazali na co ich stać. Toruńska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych W Toruniu odbyła się 11. Olimpiada Osób Niepełnosprawnych. W kilkunastu konkurencjach rywalizowało kilkaset osób. Nie liczył się wiek, płeć i stopień… » więcej 2022-05-21, godz. 18:50 Podciąganie, wspinanie i przeciąganie - plenerowy tor przeszkód Przed Halą Widowiskowo-Sportową „Łuczniczka” w Bydgoszczy pojawił się tor przeszkód OCR. Inwestycja została zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego… » więcej 2022-05-21, godz. 17:30 Teatralne święto w Toruniu - inauguracja Festiwalu „Kontakt” Spektakl „Pieśni bez słów” w wykonaniu aktorów ze Szwajcarii zainaugurował 26. edycję Międzynarodowego Festiwalu Kontakt w Toruniu. W programie pokazanych… » więcej 2022-05-21, godz. 16:30 Wiosenny Kiermasz Ogrodniczy w Bydgoszczy. Raj dla miłośników roślin Pamiętają o ogrodach... organizatorzy i uczestnicy dwudniowego Wiosennego Kiermaszu Ogrodniczego. Wydarzenie odbywa się w Bydgoszczy, przed halą widowiskowo-sportową… » więcej 2022-05-21, godz. 15:06 Bibliotekarze otrzymali nagrody! Sprawdzamy kogo wyróżniono? [lista] Wojewódzkie obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek odbyły się z udziałem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego. Podczas uroczystości nagrodzono osoby o szczególnych… » więcej
1234567