To będzie bardzo droga zima. Węgla jest mało, więc ceny poszybowały!

2021-11-23, 11:42  Agnieszka Marszał/Redakcja
Ta zima będzie bardzo droga z powodu rosnących cen węgla./fot. PAP/Marcin Bielecki

Ta zima będzie bardzo droga z powodu rosnących cen węgla./fot. PAP/Marcin Bielecki

Temperatura spada, cena węgla rośnie. Aktualnie jest droższy o około 40 proc. niż rok temu. W zależności od kaloryczności, wielkości i gatunku za tonę trzeba zapłacić już nawet 1500 zł. - Ludzi nie będzie stać na ogrzewanie domów - mówią mieszkańcy regionu.

- Prawie 100 procent poszło do górę. Zapasów nie zrobiłam, bo nie zdążyłam. Gdybym wiedziała, że węgiel tak podrożeje, pewnie kupowałabym więcej. Ceny jeszcze pójdą w górę. Oby ta zima nie była mroźna...

- Ja kupuję po worku. Kto to dziś robi zapasy, jak taka drożyzna. Wcześniej worek kosztował 30 zł, dziś kosztuje 34 zł...

- Na razie z problemami z dostawami węgla się nie spotkałam, ale słyszałam od innych, że pojechali, a na składzie węgla nie było... - usłyszała nasza reporterka Agnieszka Marszał od klientów składowisk opału.

Jak mówią eksperci, węgiel drożeje, bo jest go na rynku za mało. Potwierdza to pracownik jednego ze składów węgla we Włocławku.

- Kilka składów we Włocławku zawiesiło działalność właśnie z powodu dostępu węgla. Ciężko go pozyskać. Ja nie mam aż takich kłopotów, ale jestem częścią dużej firmy, natomiast inni mają kłopoty. Pracuję 8 lat w tym składzie, ale nie pamiętam takich problemów w branży...

Eksperci nie są optymistami. Przewidują, że jeżeli będzie duży mróz, to węgiel może jeszcze podrożeć.

Węgiel drożeje... - mówią klienci

Mówi pracownik składu węgla we Włocławku

Region

Co mają pieniądze do harcerstwa Dziennikarskie śledztwo naszych reportażystów [posłuchaj]

Co mają pieniądze do harcerstwa? Dziennikarskie śledztwo naszych reportażystów [posłuchaj!]

2024-12-08, 12:38
Samolot szkoleniowy rozbił się na polu niedaleko Chełmna. Dwie osoby są ranne [zdjęcia]

Samolot szkoleniowy rozbił się na polu niedaleko Chełmna. Dwie osoby są ranne [zdjęcia]

2024-12-08, 11:12
Pod górkę z historią. Rodzice proszą o miejsce do zjeżdżania na sankach. Ratusz mówi nie

Pod górkę z historią. Rodzice proszą o miejsce do zjeżdżania na sankach. Ratusz mówi „nie"

2024-12-08, 10:42
Lodołamacze rozpoczęły dyżur na Wiśle. Mają dbać o rzekę od Płocka do Włocławka

Lodołamacze rozpoczęły dyżur na Wiśle. Mają dbać o rzekę od Płocka do Włocławka

2024-12-08, 09:35
Szpital Biziela zaprosił na rozmowę o otyłości. To walka na kilku frontach naraz

Szpital Biziela zaprosił na rozmowę o otyłości. To walka na kilku frontach naraz!

2024-12-08, 08:00
W czapce kolejarza nadawali komunikaty. To dopiero odjazd Stacja Mikołajki w Bydgoszczy

W czapce kolejarza nadawali komunikaty. To dopiero odjazd! Stacja Mikołajki w Bydgoszczy

2024-12-07, 21:39
MON pyta firmy transportowe - także z regionu - o liczbę pojazdów, garaży. Na wypadek wojny

MON pyta firmy transportowe - także z regionu - o liczbę pojazdów, garaży. Na wypadek wojny?

2024-12-07, 20:35
Jeżdżą na wózkach, a zdobyli Śnieżkę. Na bydgoskiej uczelni o łamaniu barier

Jeżdżą na wózkach, a zdobyli Śnieżkę. Na bydgoskiej uczelni o łamaniu barier

2024-12-07, 19:16
Tych Mikołajów było widać i słychać z daleka Świąteczna Wataha motocyklistów [wideo, zdjęcia]

Tych Mikołajów było widać i słychać z daleka! Świąteczna „Wataha" motocyklistów [wideo, zdjęcia]

2024-12-07, 17:42
Pożar szopy w Obudnie. Jedna osoba zabrana do szpitala z poparzeniami

Pożar szopy w Obudnie. Jedna osoba zabrana do szpitala z poparzeniami

2024-12-07, 15:28
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę