To będzie bardzo droga zima. Węgla jest mało, więc ceny poszybowały!

2021-11-23, 11:42  Agnieszka Marszał/Redakcja
Ta zima będzie bardzo droga z powodu rosnących cen węgla./fot. PAP/Marcin Bielecki

Ta zima będzie bardzo droga z powodu rosnących cen węgla./fot. PAP/Marcin Bielecki

Temperatura spada, cena węgla rośnie. Aktualnie jest droższy o około 40 proc. niż rok temu. W zależności od kaloryczności, wielkości i gatunku za tonę trzeba zapłacić już nawet 1500 zł. - Ludzi nie będzie stać na ogrzewanie domów - mówią mieszkańcy regionu.

- Prawie 100 procent poszło do górę. Zapasów nie zrobiłam, bo nie zdążyłam. Gdybym wiedziała, że węgiel tak podrożeje, pewnie kupowałabym więcej. Ceny jeszcze pójdą w górę. Oby ta zima nie była mroźna...

- Ja kupuję po worku. Kto to dziś robi zapasy, jak taka drożyzna. Wcześniej worek kosztował 30 zł, dziś kosztuje 34 zł...

- Na razie z problemami z dostawami węgla się nie spotkałam, ale słyszałam od innych, że pojechali, a na składzie węgla nie było... - usłyszała nasza reporterka Agnieszka Marszał od klientów składowisk opału.

Jak mówią eksperci, węgiel drożeje, bo jest go na rynku za mało. Potwierdza to pracownik jednego ze składów węgla we Włocławku.

- Kilka składów we Włocławku zawiesiło działalność właśnie z powodu dostępu węgla. Ciężko go pozyskać. Ja nie mam aż takich kłopotów, ale jestem częścią dużej firmy, natomiast inni mają kłopoty. Pracuję 8 lat w tym składzie, ale nie pamiętam takich problemów w branży...

Eksperci nie są optymistami. Przewidują, że jeżeli będzie duży mróz, to węgiel może jeszcze podrożeć.

Węgiel drożeje... - mówią klienci

Mówi pracownik składu węgla we Włocławku

Region

Toruńskie autobusy kursują do gminy Wielka Nieszawka. Sprawdź trasy nowych linii

Toruńskie autobusy kursują do gminy Wielka Nieszawka. Sprawdź trasy nowych linii

2025-01-02, 07:46
Koniec z bezpłatnym przejazdem nad morze. Autostrada A1 znowu jest płatna

Koniec z bezpłatnym przejazdem nad morze. Autostrada A1 znowu jest płatna

2025-01-01, 21:00
Bydgoskie Morświry kąpią się w Brdzie. Tak najpiękniej wita się nowy rok [zdjęcia, wideo]

Bydgoskie „Morświry” kąpią się w Brdzie. „Tak najpiękniej wita się nowy rok!” [zdjęcia, wideo]

2025-01-01, 16:48
Setki pacjentów trafiały na SOR w noc sylwestrową. Lekarze: To wyglądało jak apokalipsa

Setki pacjentów trafiały na SOR w noc sylwestrową. Lekarze: To wyglądało jak apokalipsa

2025-01-01, 13:07
Latał paralotnią, spadł z kilkudziesięciu metrów. Wypadek w okolicach Chełmna

Latał paralotnią, spadł z kilkudziesięciu metrów. Wypadek w okolicach Chełmna

2025-01-01, 12:05
15 pijanych kierowców, dwie osoby ranne w wypadkach i kolizja z udziałem radiowozu

15 pijanych kierowców, dwie osoby ranne w wypadkach i kolizja z udziałem radiowozu

2025-01-01, 10:54
Spaliła się zabytkowa chata pod Włocławkiem. 100 nocnych interwencji strażaków w regionie

Spaliła się zabytkowa chata pod Włocławkiem. 100 nocnych interwencji strażaków w regionie

2025-01-01, 08:52
Zabierz głos w sprawie rozwoju regionu. Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz czeka na głosy

Zabierz głos w sprawie rozwoju regionu. Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz czeka na głosy

2025-01-01, 07:56
Bydgoscy policjanci przejęli ponad siedem kilogramów narkotyków. 54-latkowi grozi 10 lat więzienia

Bydgoscy policjanci przejęli ponad siedem kilogramów narkotyków. 54-latkowi grozi 10 lat więzienia

2024-12-31, 20:27
Ustalenia w sprawie śmiertelnego wypadku w Obórkach. 22-latek był pod wpływem środków odurzających

Ustalenia w sprawie śmiertelnego wypadku w Obórkach. 22-latek był pod wpływem środków odurzających

2024-12-31, 19:11
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę