Niedziela, 01 sierpnia 2021 r.   Imieniny: Nadii, Justyna, Juliana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Harte Zeiten / Ciężkie Czasy
2021-07-19, 08:31 Redakcja

Wyburzą stary wiadukt przy ul. Wojska Polskiego i zbudują go od nowa [wideo]

Rozpoczynają się prace rozbiórkowe wiaduktu w ciągu ul. Wojska Polskiego w Bydgoszczy (jw)
Rozpoczynają się prace rozbiórkowe wiaduktu w ciągu ul. Wojska Polskiego w Bydgoszczy (jw)
Rozpoczynają się prace rozbiórkowe wiaduktu w ciągu ul. Wojska Polskiego w Bydgoszczy/fot. bydgoszcz.pl
Rozpoczynają się prace rozbiórkowe wiaduktu w ciągu ul. Wojska Polskiego w Bydgoszczy/fot. bydgoszcz.pl
Rozpoczynają się prace rozbiórkowe wiaduktu w ciągu ul. Wojska Polskiego w Bydgoszczy (jw)
Rozpoczynają się prace rozbiórkowe wiaduktu w ciągu ul. Wojska Polskiego w Bydgoszczy (jw)
W tym tygodniu rozpoczynają się prace rozbiórkowe wiaduktu w ciągu ul. Wojska Polskiego w Bydgoszczy (nad al. Jana Pawła II). Powstanie w tym miejscu całkowicie nowy obiekt.
- W pierwszej kolejności pod koniec lipca przy wiadukcie przygotowane zostanie zaplecze budowy. Wykonawca będzie zobowiązany też przygotować przejazdy przez pas zieleni na ul. Wojska Polskiego i al. Jana Pawła II (pod obiektem). Wykonane zostanie również nowe oznakowanie poziome i pionowe – zapowiadają bydgoscy drogowcy.

Ruch pojazdów zostanie przełożony na istniejący wiadukt południowy, co wiązać się będzie z tymczasowym przejazdem przez istniejące torowisko. Ruch tramwajowy na tym odcinku będzie natomiast odbywał się bez zmian, czyli na dotychczasowych zasadach. Po zmianie dotychczasowej organizacji - na przełomie lipca i sierpnia – rozpocznie się rozbiórka wiaduktu.

W ramach inwestycji powstanie nowy obiekt z drogą rowerową, chodnikiem i oświetleniem. Ma być przejezdny w pierwszym kwartale przyszłego roku. Całość prac zajmie około roku. Prace pochłoną ponad 22 mln zł. Wykonawcą robót jest firma Mostostal Kielce.
Przejazd wiaduktami na ul. Wojska Polskiego w Bydgoszczy (jw)

Wiadomości lokalne

2021-08-01, godz. 13:08 Powstańcza barykada w Toruniu, tak też się poznaje historię Żywą lekcję historii z okazji 77. rocznicy Powstania Warszawskiego zorganizowała w Toruniu dla mieszkańców i turystów Fundacja Muzeum Historyczno-Wojskowe. » więcej 2021-08-01, godz. 06:00 Szczepienie po mszy? Dlaczego nie?! Sprawdź gdzie! W niedzielę, 1 sierpnia mieszkańcy naszego regionu będą mogli zaszczepić się po mszach św. w mobilnych punktach rozsianych na terenie całego województwa kujaw ... » więcej 2021-07-31, godz. 21:00 Krwi nigdy za dużo. Możesz? Oddaj! Głównie ludzie młodzi, oddający krew po raz pierwszy w życiu, pojawili się w krwiobusie i odpowiedzieli na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwioleczn ... » więcej 2021-07-31, godz. 20:00 Nie wyrzucaj nakrętek! Dołóż się do „Domu Miłosierdzia”! » więcej 2021-07-31, godz. 19:00 Połączyli przyjemne z pożytecznym - zwiedzają i wspierają! Na czele ze swoim sołtysem, mieszkańcy wsi spod Lęborka podziwiali Bydgoszcz, a przy okazji odwiedzili ze wsparciem jednego z miejscowych przedsiębiorców. » więcej 2021-07-31, godz. 15:58 Słońce przypiekało, kolejka się ciągnęła, a na końcu pani ukłuła... [zdjęcia] W sobotę 31 lipca, nie zważając na upał i konieczność stania w długiej kolejce, bydgoszczanie chętnie skorzystali z możliwości zaszczepienia się przeciwko COV ... » więcej 2021-07-31, godz. 15:27 Bez adresu ale z certyfikatem szczepienia przeciw koronawirusowi Toruń rozszerza akcję szczepień przeciw COVID-19. W przyszłym tygodniu funkcjonariusze Straży Miejskiej wraz z zespołem medycznym odwiedzać będą osoby bezdomn ... » więcej 2021-07-31, godz. 13:20 Walka z COVID-19 z wiejskich gospodyń dzielnym wsparciem! Już kilkanaście kujawsko-pomorskich Kół Gospodyń Wiejskich zgłosiło chęć organizowania akcji, festynów i innych imprez wspierających promocję szczepień przeci ... » więcej 2021-07-31, godz. 11:44 Ponad kwadrans oczekiwania przed bramkami, co będzie później? Kolejki tworzą się przed bramkami wyjazdowymi z płatnego odcinka autostrady A1 w Nowej Wsi koło Torunia w kierunku Łodzi. Czas oczekiwania na przejazd wynosi ... » więcej 2021-07-31, godz. 11:16 Jeden wieczór, trzy tragedie na drogach regionu Tragiczny bilans na kujawsko-pomorskich drogach. Wieczorem 30 lipca doszło do trzech śmiertelnych wypadków. » więcej
1234567