Piątek, 30 lipca 2021 r.   Imieniny: Julity, Piotra, Aldony
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Plichta
2021-05-04, 13:45 Katarzyna Prętkowska/Redakcja

Zawsze są tam, gdzie są potrzebni. Ich służba to nie tylko pożary

Fot. www.facebook.com/MBogdanowiczPL
Fot. www.facebook.com/MBogdanowiczPL
We wtorek (4 maja) swoje święto obchodzą strażacy. Zawsze można na nich liczyć!
Bryg. Arkadiusz Stec - dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Toruniu otrzymał właśnie awans. Ostatnie 4 miesiące razem z dwoma innymi strażakami spędził w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym w Warszawie.

- Pełniliśmy tam 24-godzinne dyżury. Bezpośrednio mieliśmy kontakt z pacjentami. Są potrzebni ludzie do pracy z odpowiednimi kwalifikacjami. Chęci do pracy nam nie brakuje, więc dlaczego nie? Znajdujemy się tam, gdzie jesteśmy potrzebni - powiedział bryg. Arkadiusz Stec.

- Nie mógłbym teraz powiedzieć, że jest to moja praca, tylko moja służba. Najpiękniejsze jest to, że można komuś pomóc - dodał sekcyjny Michał Klugowski.

- Zdecydowana większość naszych działań to głównie jest pomoc przy miejscowych zagrożeniach, szczególnie przy wypadkach, działaniach na akwenach - powiedział kpt. Przemysłowy Baniecki.

- Zdarza się, że trzeba ściągnąć kotka z drzewa, pod którym stoją dwa dobermany. Takie sytuacje też się zdarzają - dodaje inny strażak.

Z okazji Dnia Strażaka w Katedrze św. Janów w Toruniu odprawiona została uroczysta msza święta.

1 600 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej służy w 30 jednostkach ratowniczo-gaśniczych działających pod skrzydłami Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu, 4 komend miejskich oraz 15 komend powiatowych. Struktury Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) to 847 jednostek funkcjonujących przede wszystkim na terenach wiejskich; w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym działa 216 z nich; liczba czynnych członków to 27 tysięcy, a całe środowisko liczy 35 tysięcy osób.
Materiał Katarzyny Prętkowskiej (Popołudnie z nami)
Toruń

Wiadomości lokalne

2021-07-30, godz. 07:12 Ruszyła 6. ogólnopolska kampania „BohaterON - włącz historię” Rozpoczęła sie 6. ogólnopolska kampania społeczno-edukacyjna „BohaterON - włącz historię”. Wysyłając kartkę, każdy może uhonorować Powstańców Warszawskich, al ... » więcej 2021-07-29, godz. 20:15 Szczepienia przeciw COVID-19 i badania profilaktyczne. W Brodnicy „#Szczepimy się - Brodnica na 100%” - to hasło towarzyszyło kampanii zorganizowanej przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Oprócz szczepień przec ... » więcej 2021-07-29, godz. 18:00 Groźna wywrotka na Zalewie Koronowskim. Na szczęście nikt nie ucierpiał [zdjęcia] Funkcjonariusze wspólnie z ratownikami WOPR-u i strażakami OSP ratowali ośmioosobową załogę jachtu nad Zalewem Koronowskim. Ich jacht przewrócił się w wyniku ... » więcej 2021-07-29, godz. 17:45 Nowe rozdanie w Funduszu Rozwoju Dróg. Ile dla naszego regionu? [wideo] W piątek 30 lipca zostanie ogłoszony kolejny nabór wniosków w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - poinformował wojewoda, Mikołaj Bogdanowicz. » więcej 2021-07-29, godz. 17:05 Śnięte ryby w Noteci. Była awaria w mątewskiej Sodzie Wojewódzka Inspekcja Ochrony Środowiska bada przyczyny masowego śnięcia ryb w Noteci na wysokości Pakości. Setki martwych ryb zauważył we wtorek rano wędkarz. ... » więcej 2021-07-29, godz. 15:15 Wsparcie remontu Bazyliki. Latarnia i krzyż w fatalnym stanie 1 mln złotych dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dostała Bazylika im. św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy na remont kopuły wieńczą ... » więcej 2021-07-29, godz. 14:45 Pracownicy sądownictwa protestowali pod KPRM: „Stop zamrażaniu płac” Pracownicy sądów i prokuratury protestowali w czwartek przed gmachem Kancelarii Premiera przeciwko rządowym planom wstrzymania podwyżek w budżetówce . ”Stop z ... » więcej 2021-07-29, godz. 14:15 Camino Polaco. Co warto zobaczyć na szlaku św. Jakuba w naszym regionie? Niedawne podniesienie kościoła św. Jakuba w Toruniu do rangi sanktuarium jest okazją do przypomnienia tej postaci oraz szlaku pielgrzymkowego, który przez cał ... » więcej 2021-07-29, godz. 12:06 Problemy kadrowe w szpitalu we Włocławku. Wstrzymanie przyjęć! W szpitalu we Włocławku brakuje lekarzy. Do 16 sierpnia zawieszone zostały przyjęcia pacjentów na oddziały internistyczne: II Oddział Chorób Wewnętrznych oraz ... » więcej 2021-07-29, godz. 10:08 Burze i wichury w Tleniu i okolicach. Niektóre domki do rozbiórki! Zakaz wstępu do lasu! [zdjęcia, wideo] Tysiące połamanych drzew, uszkodzone budynki, zniszczone uprawy. To krajobraz po przejściu nawałnicy przez Bory Tucholskie. Najbardziej ucierpiała gmina Osie. » więcej
1234567