Sobota, 19 czerwca 2021 r.   Imieniny: Gerwazego, Protazego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2021-05-11, 16:49 Marcin Doliński/Redakcja

Tysiące ton makulatury płonęły w Grudziądzu. Pożar gasiło ponad stu strażaków

Pożar składowiska makulatury w Grudziądzu/fot. Tomasz, nadesłane
Pożar składowiska makulatury w Grudziądzu/fot. Tomasz, nadesłane
Pożar składowiska makulatury w Grudziądzu/fot. Marcin Doliński
Pożar składowiska makulatury w Grudziądzu/fot. Marcin Doliński
Pożar składowiska makulatury w Grudziądzu/fot. Marcin Doliński
Pożar składowiska makulatury w Grudziądzu/fot. Marcin Doliński
Jedna osoba została ranna w pożarze składowiska makulatury na terenie jednej z firm w Grudziądzu. W akcji brało udział prawie 100 strażaków.
Pożar wybuchł po godz. 15.00 w dzielnicy przemysłowej na terenie jednej z firm przy ulicy Mieczykowej w Grudziądzu. - Wiatr był kluczowy, jeśli chodzi o rozprzestrzenianie się pożaru - mówił Paweł Korgol, rzecznik komendanta straży pożarnej w Grudziądzu. - Całe składowisko makulatury szybko zostało objęte pożarem, niestety zapaleniu uległ też budynek, w którym przeprowadzany był recykling makulatury.

Ogień nie rozprzestrzenił się na drugą część hali, gdzie składowane były środki ochrony roślin, czyli chemia. - Obecnie pożar jest już opanowany. Mamy zlokalizowany ogień, już się nie rozprzestrzenia, natomiast dogaszanie będzie wymagało jeszcze długich działań - mówi rzecznik.

Wiadomo, że budynek hali nie będzie nadawał się do użytku.
Mówi Paweł Korgol, rzecznik komendanta straży pożarnej w Grudziądzu

Wiadomości lokalne

2021-06-18, godz. 21:00 Prokurator Katarzyna Kwiatkowska i sędzia Paweł Juszczyszyn w Bydgoszczy Spotkanie z prokurator Katarzyną Kwiatkowską i sędzią Pawłem Juszczyszynem zorganizował w piątek (18.06.) bydgoski Oddział Stowarzyszenia Sędziów Polskich Ius ... » więcej 2021-06-18, godz. 19:50 Krwiobus zaparkował przed siedzibą NFZ. Dawcy i tym razem nie zawiedli Prawie 15 litrów krwi oddali uczestnicy zbiórki organizowanej przez NFZ w Bydgoszczy. Fundusz zaprosił ekipę Centrum Krwiodawstwa do swojej siedziby. Mimo upa ... » więcej 2021-06-18, godz. 18:41 Pociąg z Bydgoszczy do Warszawy co dwie godziny, a co 40 minut do CPK Minister Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, obiecywał dziś (18.06.) na konferencji prasowej w Bydgoszczy rewolucję ... » więcej 2021-06-18, godz. 17:39 Woziła osadzonych, a teraz będzie służyła ratownikom. Więźniarka dla WOPR-u 8-letnia więźniarka z Aresztu Śledczego na warszawskiej Białołęce trafi do włocławskiego WOPR-u. Po dostosowaniu do potrzeb ratowników bus będzie ich woził na ... » więcej 2021-06-18, godz. 14:47 Kto za Zbigniewa Rasielewskiego? Jest kandydat PiS na wiceprezydenta Torunia Były radny Jacek Kowalski kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko zastępcy prezydenta Torunia - ustaliło Polskie Radio PiK. » więcej 2021-06-18, godz. 14:00 51-letni pracownik fabryki w Grudziądzu nie żyje. Miał wypadek w pracy Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku w fabryce w Grudziądzu. Nie żyje 51-letni pracownik. » więcej 2021-06-18, godz. 12:26 Szyny się wyginają, tramwaj stoi, bo za gorąco. Pomaga tylko polewanie wodą Wysokie temperatury nie służą bydgoskim torowiskom. W czwartek w centrum miasta wygięła się szyna, co doprowadziło do wykolejenia tramwaju na ul. Jagielloński ... » więcej 2021-06-18, godz. 11:33 Twórczy i aktywni, rozsławiający region. Nagrody Marszałka przyznane [pełna lista] Swoją aktywnością, zaangażowaniem i codzienną pracą służą rozwojowi regionu. W Muzeum Etnograficznym w Toruniu wręczone zostały Nagrody Marszałka Województwa ... » więcej 2021-06-18, godz. 10:12 Lekcje ekologii w wyremontowanym pałacyku nad Gopłem. Park ma nową siedzibę Nadgoplański Park Tysiąclecia ma nową siedzibę. To zabytkowy pałacyk przy Mysiej Wieży nad jeziorem Gopło w Kruszwicy. W piątek oficjalnie otwarto zmodernizow ... » więcej 2021-06-18, godz. 08:38 Dr Rajewski: w upały nie ma przeciwskazań do szczepienia bądź jego odwlekania - Pogoda nie powinna stanowić przeciwskazania do szczepienia, do jego zaniechania czy odwlekania. Upały też nie są takim przeciwskazaniem. Najlepsza jest taka ... » więcej
1234567