Niedziela, 16 maja 2021 r.   Imieniny: Andrzeja, Jedrzeja, Szymona
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2021-04-22, 10:17 Adriana Andrzejewska-Kuras

Płonie kolejne składowisko odpadów. Tym razem w Łowiczku [aktualizacja, zdjęcia]

12 zastępów straży pożarnej gasi pożar składowiska odpadów w Łowiczku w powiecie aleksandrowskim. Fot. PSP
12 zastępów straży pożarnej gasi pożar składowiska odpadów w Łowiczku w powiecie aleksandrowskim. Fot. PSP
12 zastępów straży pożarnej gasi pożar składowiska odpadów w Łowiczku w powiecie aleksandrowskim.
Pożar wybuchł około godziny 7.00 - informuje Arkadiusz Piętak, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

– Pożar potrwa jeszcze kilka lub kilkanaście godzin. Podajemy obecnie osiem prądów gaśniczych – powiedział Arkadiusz Piętak.

Okolicznym domostwom nic nie zagraża, ale strażacy apelują do mieszkańców o niewychodzenie z domu i zamknięcie okien. Zadymienie okolicy jest bardzo duże.

[Aktualizacja]

– Ostatnia kontrola na tym terenie zakończyła się 8 kwietnia. Stwierdziliśmy, że sposób składowania odpadów stanowi bezpośrednie zagrożenie dla środowiska, a także dla życia i zdrowia ludzi, a także stwarza zagrożenie pożarowe. Skierowano zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Niewielkie zapłony tych odpadów trwały już od kilku tygodni, ten dzisiejszy pożar jest już bardzo duży – mówi Małgorzata Sułga, kierownik delegatury WIOŚ we Włocławku.

Składowisko dostało zezwolenie na tymczasowe magazynowanie odpadów. W zeszłym roku jednak zezwolenie wygasło. Marszałek województwa pozostawił bowiem bez rozstrzygnięcia wniosek właściciela, ponieważ brakowało pewnych dokumentów. Właściciel złożył zażalenie w tej sprawie. Nie wiadomo więc, czy formalnie zezwolenie było ważne, czy nie.
Pożar wybuchł około godziny 7.00 - informuje Arkadiusz Piętak, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.
Materiał Adriany Andrzejewskiej-Kuras

Wiadomości lokalne

2021-05-16, godz. 18:44 Amazonki chcą pomagać i wspierać, na przeszkodzie stoją obostrzenia Na całkowitą likwidację obostrzeń związanych z pandemią liczą bydgoskie amazonki. » więcej 2021-05-16, godz. 16:32 Problemy z komunikacją: dyspozytorzy - ekipy karetek pogotowia Ogólnopolska awaria systemu komunikowania dyspozytorów pogotowia dotknęła także nasz region. » więcej 2021-05-16, godz. 13:45 Hulajnogi elektryczne na ścieżki rowerowe! Od 20 maja zmieniają się przepisy Zmiany dotyczą dotyczą m.in. prędkości. Maksymalna wynosi 20 km/h. W przypadku braku ścieżki rowerowej hulajnogą będzie można jeździć po jezdni i chodniku, al ... » więcej 2021-05-16, godz. 12:26 Wakacje pod palmą we Włocławku? Dziwne? Ale jak najbardziej możliwe! Na przystani przy ul. Piwnej kilka dni temu posadzono najprawdziwszą palmę - prosto z Hiszpanii. » więcej 2021-05-15, godz. 13:55 Pięknie i kolorowo, czyli kiermasz ogrodniczy w Bydgoszczy 40 wystawców, głównie ogrodników i szkółkarzy z całej Polski, prezentuje rośliny poszukiwane na wiosnę do ogrodów i na działki. Na terenie przy hali Łuczniczk ... » więcej 2021-05-14, godz. 20:15 Trwają poszukiwania sprawcy potrącenia policjanta w Grudziądzu Znane są personalia poszukiwanego - poinformował w piątek wieczorem oficer prasowy grudziądzkiej Komendy Miejskiej Policji podkom. Robert Szablewski. » więcej 2021-05-14, godz. 19:50 Coś dla seniorów w Brodnicy. Powstanie dzienny dom pobytu W piątek 14.05 w Urzędzie Miejskim w Brodnicy odbyło się spotkanie, podczas którego podpisano umowę o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Woje ... » więcej 2021-05-14, godz. 18:43 Czek na rozbudowę budynku straży pożarnej w Gostycynie Minister Łukasz Schreiber z kancelarii premiera odwiedził powiat tucholski, przed południem był w Śliwicach, gdzie oglądał wyremontowany ośrodek kultury. Pote ... » więcej 2021-05-14, godz. 17:39 „Muszkieterowie słowa” czyli spory, dyskusje, przemowy - tym razem online Dwie przeciwne drużyny, różne tezy i rożne tematy światopoglądowe, historyczne czy ekonomiczne. Zespoły z Bydgoszczy, Warszawy, Poznania, Gdańska, Inowrocławi ... » więcej 2021-05-14, godz. 16:43 Piękny wiek! Nestorzy uhonorowani medalem od marszałka województwa [zdjęcia] Nie wie, co to nuda i od kilkunastu lat swobodnie obsługuje komputer oraz telefon komórkowy - Kazimierz Lewalski, mieszkaniec Wąbrzeźna, jest jedną z czterech ... » więcej
1234567