Czarnek w Toruniu: Z nauczaniem zdalnym trzeba skończyć jak najszybciej

2021-04-13, 07:46  Polska Agencja Prasowa
- Nauczanie zdalne jest tylko przykrą koniecznością i trzeba z tym skończyć, jak tylko warunki pandemiczne, sytuacja w szpitalach na to pozwolą – mówił w poniedziałek w Toruniu minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek/fot. Facebook

- Nauczanie zdalne jest tylko przykrą koniecznością i trzeba z tym skończyć, jak tylko warunki pandemiczne, sytuacja w szpitalach na to pozwolą – mówił w poniedziałek w Toruniu minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek/fot. Facebook

- Nauczanie zdalne jest tylko przykrą koniecznością i trzeba z tym skończyć, jak tylko warunki pandemiczne, sytuacja w szpitalach na to pozwolą – mówił w Toruniu minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Minister pokreślił, że trzecia fala koronawirusa słabnie, systematycznie każdego dnia jest mniej zakażeń, a jednocześnie ponad pół miliona nauczycieli zostało zaszczepionych. - To nam daje podstawę, żeby projektować różne scenariusze szybkiego powrotu do nauczania stacjonarnego w przedszkolach, szkołach podstawowych i szkołach ponadpodstawowych. Jeśli ta tendencja się utrzyma i będzie już ewidentna końcówka trzeciej fali, to jeszcze w kwietniu do nauczania stacjonarnego wrócą uczniowie przedszkoli, pewnie również klas I-III szkół podstawowych. Mam nadzieję przynajmniej na hybrydowe nauczanie pozostałych uczniów klas szkół podstawowych, a być może w maju dołączą do tego również uczniowie szkół ponadpodstawowych – mówił Czarnek w Radiu Maryja.

Minister podkreślił, że konsekwencje zdalnego nauczania są wielowymiarowe i każdym obszarze negatywne, ale są już bardzo szeroko zdefiniowane przez MEiN. Wskazał, że przede wszystkim jest to wymiar merytoryczny, bo nawet najlepsza lekcja zdalna nie jest w stanie tyle dać co zajęcia stacjonarne, bezpośredni kontakt z nauczycielem. W związku z tym przeznaczono 187 mln zł, aby gdy tylko dzieci i młodzież wrócą do szkół, zorganizować dodatkowe zajęcia w celu nadrobienia braków wiedzy. Ma to być jedna godzina dobrowolnych zajęć tygodniowo, przez 10 tygodni.

Jako kolejny negatywny wymiar zdalnego nauczania minister wymienił problemy psychologiczne uczniów, wynikające z siedzenia w czterech ścianach, z nieograniczonym dostępem do Internetu i zaburzenia normalnego rytmu dnia. Ministerstwo podjęło współpracę z naukowcami, psychologami z UKSW, UW, Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji. Na podstawie badań uczniów 1200 szkół wybranych losowo opracowany zostanie kompleksowy model wsparcia uczniów po okresie nauki zdalnej.

Trzeci obszar problemów to kondycja dzieci i młodzieży po okresie zdalnego nauczania. We współpracy MEiN z Akademiami Wychowania Fizycznego z całej Polski opracowany został program „Aktywny powrót do szkoły. WF z AWF", na którego realizację przeznaczono 42 mln zł.

Region

Przypominają o zagrożeniu HIV. Kokardka przejechała przez Bydgoszcz i była też u nas

Przypominają o zagrożeniu HIV. „Kokardka” przejechała przez Bydgoszcz i była też u nas

2020-11-15, 20:32
Bp Mering przedłużył dyspensę od obowiązku udziału we mszy do odwołania

Bp Mering przedłużył dyspensę od obowiązku udziału we mszy do odwołania

2020-11-15, 17:08
Dogaszanie wielkiego pożaru może potrwać kilka dni

Dogaszanie wielkiego pożaru może potrwać kilka dni

2020-11-15, 10:27
O założycielu hospicjum im. ks. Jerzego Popiełuszki w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej

O założycielu hospicjum im. ks. Jerzego Popiełuszki w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej

2020-11-15, 09:43
Bydgoszcz. Niepełnosprawni sportowcy bardzo cieszą się z tej hali

Bydgoszcz. Niepełnosprawni sportowcy bardzo cieszą się z tej hali!

2020-11-15, 08:25
Toruń: 69- letni rowerzysta zginął potrącony przez kierowcę audi

Toruń: 69- letni rowerzysta zginął potrącony przez kierowcę audi

2020-11-14, 21:00
Bazyl miał nosa do narkotyków, ale już czas na psią emeryturę

Bazyl miał nosa do narkotyków, ale już czas na psią emeryturę!

2020-11-14, 15:10
Czy Bydgoszcz to rowerowe miasto Napisz co na ten temat myślisz

Czy Bydgoszcz to „rowerowe miasto”? Napisz co na ten temat myślisz

2020-11-14, 10:14
Bydgoszczanie znów mają Astorię Na drodze do kąpieli stoi pandemia [dużo zdjęć]

Bydgoszczanie znów mają Astorię! Na drodze do kąpieli stoi pandemia [dużo zdjęć]

2020-11-14, 08:03
Koniec egipskich ciemności na bydgoskich ulicach, ale nie od razu

Koniec egipskich ciemności na bydgoskich ulicach, ale nie od razu!

2020-11-13, 19:41
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę