Niedziela, 01 sierpnia 2021 r.   Imieniny: Nadii, Justyna, Juliana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Forum Rolnika 2021
2021-02-19, 06:16 Elżbieta Rupniewska/Redakcja

Most Fordoński w Bydgoszczy do remontu. Pytanie o zakres prac

Most Fordoński im. Rudolfa Modrzejewskiego. Fot. Wikipedia
Most Fordoński im. Rudolfa Modrzejewskiego. Fot. Wikipedia
Katastrofa mu nie grozi, ale gruntowny remont się przyda. Most Fordoński przez Wisłę to już trzecia konstrukcja mostowa w Bydgoszczy, którą wzięli pod lupę specjaliści i orzekli, że potrzebna jest jej modernizacja.
- Nie ma to żadnego związku z problemami Mostu Uniwersyteckiego czy Wiaduktów Warszawskich - podkreśla Julian Drob, rzecznik prasowy bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Działania mają charakter ciągły i nie mają powiązania z obiektami, które są zarządzane przez miasto. Monitorujemy cały czas sytuację wszystkich dróg i obiektów, którymi zarządzamy - mówi rzecznik.

Naprawy i poszerzenia wymagają jezdnie w obydwu kierunkach. Brakuje też wygodnej trasy dla pieszych i rowerzystów. Tymczasem ruch na Moście Fordońskim rośnie z roku na rok.

- Dlatego też rozważamy wariant, że przy okazji remontu może będzie się to również opłacać i wydać więcej pieniędzy, ale przeprowadzić większy zakres prac, na przykład zwiększyć przepustowość czy powiększyć most o ciąg pieszo-rowerowy - dodaje Julian Drob.

Jest też trzeci wariant - budowa drugiego mostu obok już istniejącego. Do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy wpłynęły właśnie zgłoszenia od firm, które chcą wykonać analizę ekonomiczną tych wariantów. Zwycięski projekt będzie zrealizowany. Początek jeszcze w tym roku.
Most Fordoński w Bydgoszczy do remontu. Pytanie o zakres prac (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2021-07-31, godz. 21:00 Krwi nigdy za dużo. Możesz? Oddaj! Głównie ludzie młodzi, oddający krew po raz pierwszy w życiu, pojawili się w krwiobusie i odpowiedzieli na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwioleczn ... » więcej 2021-07-31, godz. 19:00 Połączyli przyjemne z pożytecznym - zwiedzają i wspierają! Na czele ze swoim sołtysem, mieszkańcy wsi spod Lęborka podziwiali Bydgoszcz, a przy okazji odwiedzili ze wsparciem jednego z miejscowych przedsiębiorców. » więcej 2021-07-31, godz. 15:58 Słońce przypiekało, kolejka się ciągnęła, a na końcu pani ukłuła... [zdjęcia] W sobotę 31 lipca, nie zważając na upał i konieczność stania w długiej kolejce, bydgoszczanie chętnie skorzystali z możliwości zaszczepienia się przeciwko COV ... » więcej 2021-07-31, godz. 15:27 Bez adresu ale z certyfikatem szczepienia przeciw koronawirusowi Toruń rozszerza akcję szczepień przeciw COVID-19. W przyszłym tygodniu funkcjonariusze Straży Miejskiej wraz z zespołem medycznym odwiedzać będą osoby bezdomn ... » więcej 2021-07-31, godz. 13:20 Walka z COVID-19 z wiejskich gospodyń dzielnym wsparciem! Już kilkanaście kujawsko-pomorskich Kół Gospodyń Wiejskich zgłosiło chęć organizowania akcji, festynów i innych imprez wspierających promocję szczepień przeci ... » więcej 2021-07-31, godz. 11:44 Ponad kwadrans oczekiwania przed bramkami, co będzie później? Kolejki tworzą się przed bramkami wyjazdowymi z płatnego odcinka autostrady A1 w Nowej Wsi koło Torunia w kierunku Łodzi. Czas oczekiwania na przejazd wynosi ... » więcej 2021-07-31, godz. 11:16 Jeden wieczór, trzy tragedie na drogach regionu Tragiczny bilans na kujawsko-pomorskich drogach. Wieczorem 30 lipca doszło do trzech śmiertelnych wypadków. » więcej 2021-07-31, godz. 10:03 Wozy, quady, śmigłowce, samolot czyli wielkie ćwiczenia strażaków koło Solca Kujawskiego [zdjęcia, wideo] Strażacy z jednostek z niemal całego województwa oraz leśnicy ćwiczyli gaszenie pożaru w Nadleśnictwie Solec Kujawski. Były wozy bojowe, quady, terenówki, hel ... » więcej 2021-07-31, godz. 08:10 W regionie zawyją syreny. 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego Kujawsko-Pomorskie włącza się w obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W niedzielę (1 sierpnia) o godz. 17.00 w całym regionie zostaną uruchomi ... » więcej 2021-07-30, godz. 19:45 Pirat drogowy na ulicach Inowrocławia. Jego wyczyn utrwaliła samochodowa kamera! [wideo] Nieoczekiwana sytuacja na drodze mogła mieć przykre skutki. Jeden z kierowców tak niebezpiecznie wymusił pierwszeństwo, że prawie doszło do wypadku. Sytuację ... » więcej
1234567