Niedziela, 11 kwietnia 2021 r.   Imieniny: Filipa, Leona
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Plichta
2021-02-24, 06:49 Monika Siwak/Redakcja

Pod koniec września pojedziemy Mostem Uniwersyteckim w Bydgoszczy?

Jest szansa, że na koniec września Most Uniwersytecki w Bydgoszczy będzie naprawiony. Fot. Archiwum
Jest szansa, że na koniec września Most Uniwersytecki w Bydgoszczy będzie naprawiony. Fot. Archiwum
- Jest szansa, że na koniec września Most Uniwersytecki w Bydgoszczy będzie naprawiony - to optymistyczne informacje dla radnych z Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Teraz kończą się negocjacje dotyczące pierwszego etapu prac - podparcia uszkodzonego i zamkniętego mostu.
Radna Lewicy Anna Mackiewicz cieszy się, że Zarząd Dróg sprawnie reaguje na problem i działa przejrzyście pokazując raporty.  – Z jednej strony cały czas jest zagrożenie, ale duża doza uspokojenia, ponieważ widać, po pierwsze, że zostało wszystko szybko ogarnięte, po drugie, ta dyskusja polityczna chyba już jest za nami, kto jest winny - kto odpowiedzialny - to też za nami – powiedziała Anna Mackiewicz.

Szef Klubu radnych PIS Jarosław Wenderlich chce, by wyjaśniono jeszcze kilka kwestii związanych z powstawaniem  mostu. – My już od pewnego czasu wnioskujemy o powołanie komisji doraźnej, która na bieżąco monitorowałaby te prace, która miałby możliwość przejrzenia szeregu dokumentów i zagadnień, które wydarzyły się od roku 2008. Niestety dziś usłyszeliśmy, że części dokumentów nie ma – powiedział Jarosław Wenderlich.

Sprawa mostu ma być też wyjaśniania przez śledczych.

Pod koniec stycznia raport specjalistów wykazał,  że połączenia przęsła z linami są za słabe i  mogą nie utrzymać obiektu. Przeprawa przez Brdę została zamknięta. Otrzymane ekspertyzy wskazują na możliwość wystąpienia błędów na etapie projektu mostu.
Mówi Anna Mackiewicz
Mówi Jarosław Wenderlich

Wiadomości lokalne

2021-04-11, godz. 17:04 Ogień z hali przeniósł się na pole. Pożar w Dąbrowie Wielkiej pod Bydgoszczą Pożar hali do produkcji peletu oraz składowiska surowca w Dąbrowie Wielkiej koło Nowej Wsi Wielkiej (powiat bydgoski). » więcej 2021-04-11, godz. 16:31 Urządzili zasadzkę na dwóch pedofilów. Zatrzymali ich i przekazali policjantom Dwaj pedofile zatrzymani przez bydgoskich policjantów, a wszystko dzięki organizacji tropiącej podobnych przestępców. Do zdarzeń doszło w czwartek wieczorem i ... » więcej 2021-04-11, godz. 13:29 Pies nie miał siły wstać, nie jadł od tygodnia. Była interwencja, ale nie przeżył Był wyczerpany do tego stopnia, że nie mógł stać na własnych nogach. Toruńskie Towarzystwo Ochrony Praw Zwierząt -  po anonimowym zgłoszeniu  - odebrało inter ... » więcej 2021-04-11, godz. 11:52 Nie było wolnej karetki, więc poleciał śmigłowiec. Akcja w Bydgoszczy Jeden z mieszkańców bydgoskich Bartodziejów ciężko zachorował i wezwał karetkę. Poleciało do niego Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. » więcej 2021-04-11, godz. 07:45 8760 godzin programu rocznie, 41 dziennikarzy. Świętujemy Polski Dzień Radia Równo 98 lat temu Stowarzyszenie Radiotechników Polskich wydało opinię do wytycznych ustawy radiotelegraficznej. Był to ważny krok w powstaniu polskiego radia ... » więcej 2021-04-10, godz. 19:39 Na pasie awaryjnym autostrady A1 zapalił się samochód Z utrudnieniami musieli się liczyć kierowcy jadący autostradą A1 w okolicach miejscowości Grupa, gdzie zapaliło się auto. Ruch w kierunku Gdańska odbywał się ... » więcej 2021-04-10, godz. 16:13 Krew jest potrzebna zawsze. Leśnicy z regionu postanowili pomóc Kujawsko-pomorscy leśnicy oddawali w piątek (09.04.) krew, w ramach akcji 'Leśne osocze, leśna krew' organizowanej przez Lasy Państwowe we współpracy z Narodo ... » więcej 2021-04-10, godz. 14:40 Nie ma kolejnych zakażeń bakterią New Delhi w szpitalu w Ciechocinku Są już wyniki badań. W grupie ponad 20 pacjentów nie stwierdzono obecności patogenu New Delhi opornego na antybiotyki. Przypomnijmy, że wcześniej bakteria ta ... » więcej 2021-04-10, godz. 12:44 Mieszkańcy Torunia mogą dziś "Posadzić drzewo dla pokoleń" Na Barbarce czekają sadzonki różnych gatunków drzew przygotowane przez Lasy Państwowe. Rośliny rozdawane są bezpłatnie. Można po nie przychodzić do godz. 14:0 ... » więcej 2021-04-10, godz. 12:08 Po kontroli, NFZ upomniał szpital w Ciechocinku za szczepienie poza kolejnością Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny w Ciechocinku kilka miesięcy temu zaszczepił grupę naukowców UMK, w tym posła PiS Zbigniewa Girzyńskiego. NFZ ... » więcej
1234567