Piątek, 23 lipca 2021 r.   Imieniny: Stwosza, Bogny, Brygidy
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2021-02-24, 06:49 Monika Siwak/Redakcja

Pod koniec września pojedziemy Mostem Uniwersyteckim w Bydgoszczy?

Jest szansa, że na koniec września Most Uniwersytecki w Bydgoszczy będzie naprawiony. Fot. Archiwum
Jest szansa, że na koniec września Most Uniwersytecki w Bydgoszczy będzie naprawiony. Fot. Archiwum
- Jest szansa, że na koniec września Most Uniwersytecki w Bydgoszczy będzie naprawiony - to optymistyczne informacje dla radnych z Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Teraz kończą się negocjacje dotyczące pierwszego etapu prac - podparcia uszkodzonego i zamkniętego mostu.
Radna Lewicy Anna Mackiewicz cieszy się, że Zarząd Dróg sprawnie reaguje na problem i działa przejrzyście pokazując raporty.  – Z jednej strony cały czas jest zagrożenie, ale duża doza uspokojenia, ponieważ widać, po pierwsze, że zostało wszystko szybko ogarnięte, po drugie, ta dyskusja polityczna chyba już jest za nami, kto jest winny - kto odpowiedzialny - to też za nami – powiedziała Anna Mackiewicz.

Szef Klubu radnych PIS Jarosław Wenderlich chce, by wyjaśniono jeszcze kilka kwestii związanych z powstawaniem  mostu. – My już od pewnego czasu wnioskujemy o powołanie komisji doraźnej, która na bieżąco monitorowałaby te prace, która miałby możliwość przejrzenia szeregu dokumentów i zagadnień, które wydarzyły się od roku 2008. Niestety dziś usłyszeliśmy, że części dokumentów nie ma – powiedział Jarosław Wenderlich.

Sprawa mostu ma być też wyjaśniania przez śledczych.

Pod koniec stycznia raport specjalistów wykazał,  że połączenia przęsła z linami są za słabe i  mogą nie utrzymać obiektu. Przeprawa przez Brdę została zamknięta. Otrzymane ekspertyzy wskazują na możliwość wystąpienia błędów na etapie projektu mostu.
Mówi Anna Mackiewicz
Mówi Jarosław Wenderlich

Wiadomości lokalne

2021-07-23, godz. 17:20 Takiego spotkania tylko pozazdrościć! Podwórkowa impreza na bydgoskim Okolu Jedyny kataryniarz w regionie, instrumenty muzyczne, fantazyjne nakrycia głowy i mnóstwo przysmaków. Tak było na podwórku przy ul. Jackowskiego 18 w Bydgoszcz ... » więcej 2021-07-23, godz. 15:50 To jak jest w schronisku dla bezdomnych w Bydgoszczy? Brud, smród i robactwo - tak jeden z podopiecznych mówi o warunkach panujących w Centrum Pomocy dla Bezdomnych Mężczyzn w Bydgoszczy. Skarży się m.in. na cias ... » więcej 2021-07-23, godz. 11:50 Wakacyjne wyjazdy - dobre praktyki za kierownicą Trzeźwy kierowca i samochód bez usterek to zbyt mało. Podróż na wakacyjny wypoczynek musi być bezpieczna pod każdym względem. Przed nami bardzo ciepły weekend ... » więcej 2021-07-23, godz. 09:40 Zakaz wstępu do lasu? Spokojnie! Trwa porządkowanie po wichurach Prawie 4 tysiące hektarów lasów w regionie zostało zniszczonych przez ostatnie burze i porywisty wiatr im towarzyszący. » więcej 2021-07-22, godz. 17:32 Nie ma w okolicy kiosku? Żaden problem. Bilet na autobus kupisz w biletomacie Pierwsze biletomaty uruchomiono w czwartek w Toruniu. Urządzenia stanęły na węźle przesiadkowym na al. św. Jana Pawła II. » więcej 2021-07-22, godz. 16:38 Park rozrywki, plac zabaw, skwer, wieża widokowa. Włocławianie zagłosowali Włocławski ratusz ogłosił wyniki głosowania na budżet obywatelski. W przyszłym roku zrealizowanych zostanie sześć projektów. » więcej 2021-07-22, godz. 15:51 Kapsułę czasu zakopali w Tucholi. Dla tych, którzy będą tam żyli za 100 lat [wideo, galeria] „Nas tu już nie ma... jednak z przeszłości ślemy Wam serdeczne życzenia zdrowia i poczucia dumy z bycia tucholanami i borowiakami, tak jak my dumni z tego byl ... » więcej 2021-07-22, godz. 15:02 Uczniowie sprawdzają czy zakwalifikowali się do szkoły. Drugi nabór w sierpniu Uczniowie, starający się o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych, dowiadują się w czwartek, czy znaleźli się na listach zakwalifikowanych, czy też niezakwalifi ... » więcej 2021-07-22, godz. 14:03 Remontują drogę koło Lipna. Skorzystają kierowcy i rowerzyści [zdjęcia] Między Lipnem a Jasieniem na 17 km powstaje nowa droga na trasie wojewódzkiej nr 559. Zrealizowano już ponad połowę prac, które finalnie pozwolą na bezpieczne ... » więcej 2021-07-22, godz. 11:59 Tragiczny wypadek na S5 niedaleko węzła Maksymilianowo. Jedna osoba nie żyje [zdjęcia] Na pasie awaryjnym zatrzymał się samochód dostawczy, w którym prawdopodobnie doszło do pęknięcia opony. Gdy jego kierowca przystąpił do wymiany uszkodzonego k ... » więcej
1234567