Poniedziałek, 06 grudnia 2021 r.   Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-12-24, 09:30 Tatiana Adonis

Bydgoska akcja "Ciepło serca w słoiku" miała swój wigilijny finał

Finał akcji "Ciepło serca w słoiku"./fot. Tatiana Adonis
Finał akcji "Ciepło serca w słoiku"./fot. Tatiana Adonis
Finał akcji "Ciepło serca w słoiku"./fot. Tatiana Adonis
Finał akcji "Ciepło serca w słoiku"./fot. Tatiana Adonis
Do tego miejsca przychodzą ludzie potrzebujący. Można im zostawić pyszny prezent świąteczny./fot. Facebook
Do tego miejsca przychodzą ludzie potrzebujący. Można im zostawić pyszny prezent świąteczny./fot. Facebook
Dziś (24.12) w Bydgoszczy odbył się finał akcji "Ciepło serca w słoiku". Do bezdomnych i potrzebujących trafiły paczki i ciepły posiłek. Pomoc jest jednak potrzebna stale. Bydgoszczanie, którzy chcą dzielić się jedzeniem, mogą to zrobić po świętach.
Pod jadłodzielnią przy ul. Gdańskiej pojawili się ludzie, w większości będący w bardzo ciężkiej sytuacji życiowej.

- Jestem zadowolony z tego okienka. Jesteśmy bezrobotni, bez prawa do zasiłku. Ciężko.. - mówił jeden z panów czekających na jedzenie.

- Osoby potrzebujące dostaną ciepłe, świąteczne jedzenie - mówił tuż przed finałem Ireneusz Nitkiewicz. - Na ile możemy, na tyle staramy się robić to bezpiecznie. Akcja trwa. Pomoc na pewno jest potrzebna. Osób potrzebujących jest więcej, wśród nich są seniorzy. Część znamy, ale widzę wiele nowych twarzy, więc jest sens tego działania.

W Bydgoszczy są cztery jadłodzielnie.

Więcej w materiale Tatiany Adonis.
Relacja Tatiany Adonis
Relacja Tatiany Adonis
Przed finałem: mówi Ireneusz Nitkiewicz

Wiadomości lokalne

2021-12-06, godz. 18:07 Rozpoczynają się regionalne obchody 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego - Chcemy, by ustalenia naukowców docierały do opinii społecznej, bo wiedza na temat stanu wojennego jest wciąż niewystarczająca - mówią organizatorzy ogólnopo ... » więcej 2021-12-06, godz. 17:02 Rok tramwajów na Kujawskiej. Statystyki są krzepiące! Jest bezpieczniej! Rozbudowa ul. Kujawskiej rozwiązała szereg problemów. Rok temu uruchomione zostało nowe torowisko. Od tego momentu na rondzie Kujawskim i Bernardyńskim liczba ... » więcej 2021-12-06, godz. 15:04 Onko-Mikołaje na Was na rynku czekają i z całego serca pomagają! Moc atrakcji czeka na odwiedzających bydgoski jarmark bożonarodzeniowy. Wszystko za sprawą Onko-Mikołajów, którzy otworzyli swoje stoisko naprzeciwko sceny. » więcej 2021-12-06, godz. 13:50 Więcej łóżek covidowych w grudziądzkim szpitalu? Radni i mieszkańcy mówią „nie” Grudziądzcy radni na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej jednogłośnie przyjęli apel do wojewody Mikołaja Bogdanowicza. Proszą go, aby nie zwiększał liczby łóże ... » więcej 2021-12-06, godz. 13:07 „PIJESZ! KIERUJESZ! ZABIJASZ!”. Nowy spot kujawsko-pomorskiej policji [oglądaj] - Każdy pijany kierowca to potencjalny zabójca na drodze - ostrzegają kujawsko-pomorscy policjanci. W ramach akcji „Nie zabijaj” w Komendzie Wojewódzkiej Poli ... » więcej 2021-12-06, godz. 12:18 Runęły na niego betonowe bloki i zasypała ziemia. Pracownik nie żyje Tragiczny wypadek w zakładzie produkcji betonu w Grudziądzu. Nie żyje mężczyzna, na którego spadły betonowe bloki i został przysypany ziemią. » więcej 2021-12-06, godz. 11:27 Jechała gasić pożar, zginęła w wypadku. Pogrzeb druhny OSP w Czernikowie [wideo] W jednostkach zawyły syreny, flagi zostały opuszczone do połowy masztu. Tak Czernikowo koło Torunia żegna 29-letnią Ewelinę Marchlewską - druhnę OSP, która zg ... » więcej 2021-12-06, godz. 10:01 Uwaga! W poniedziałek nie można nas słuchać na częstotliwości 106,9 MHz Ważna wiadomość dla Słuchaczy odbierających sygnał Polskiego Radia PiK na częstotliwości 106,9 MHz. W poniedziałek (6 grudnia) od godz. 12.00 do 22.00 cisza w ... » więcej 2021-12-06, godz. 08:30 Burmistrz zostaje, referendum w Mroczy nieważne. Za mało osób głosowało Burmistrz Mroczy (powiat nakielski) nie został odwołany ze stanowiska. Niedzielne referendum okazało się nieważne. » więcej 2021-12-06, godz. 07:58 Co za odkrycie w Inowrocławiu! Kamienne koło z pierwszej fabryki w mieście Kamienne koło o średnicy 2 m i grubości 40 cm odkryli na placu Klasztornym w Inowrocławiu archeolodzy z Muzeum im. Jana Kasprowicza. To jak dotąd największe z ... » więcej
1234567