Niedziela, 09 maja 2021 r.   Imieniny: Bożydara, Grzegorza, Karoliny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Plichta
2020-11-03, 20:14 Sława Skibińska-Dmitruk/Redakcja

Ratownicy medyczni do pacjentów: Mówcie nam prawdę!

W woj. kujawsko-pomorskim są 93 ambulanse. Jedna karetka przypada na 25 tys. osób. Fot. Archiwum
W woj. kujawsko-pomorskim są 93 ambulanse. Jedna karetka przypada na 25 tys. osób. Fot. Archiwum
Mówcie nam prawdę - apelują bydgoscy ratownicy medyczni do pacjentów, którzy proszą o przyjazd karetki. To ważne - szczególnie w dobie pandemii koronawirusa.
- Jeżeli pacjent ukryje swoje objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność, zaburzenia smaku, węchu, ból w klatce piersiowej, to my wejdziemy do pacjenta bez ochrony przeciwbiologicznej. A to oznacza, że w konsekwencji pójdziemy na kwarantannę lub izolację, czyli zabraknie kilku członków zespołu ratownictwa medycznego, żeby obsadzić następny ambulans. Jeżeli takie sytuacje będą się powtarzać to za chwilę jeden, drugi trzeci ambulans nie wyjedzie - powiedział Krzysztof Wiśniewski, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy.

- Mamy również prośbę o to, aby każdy miał w domu sprawny termometr, bo to jest też ważna rzecz i aby mówił prawdę dotyczącą gorączki i wszelkich objawów, które ma, bo i tak jeżeli przyjedziemy na wizytę do domu to dostrzeżemy te wszystkie objawy, które ma a przynajmniej my - ratownicy medyczni będziemy zabezpieczeni i będziemy odpowiednio postępować z takim pacjentem - dodał Szymon Wiłnicki - ratownik i dyspozytor pogotowia.

- Boimy się wszyscy. To, jak przejdziemy pandemię zależy od nas wszystkich. Apelujemy o prawdomówność, jak nas zabraknie nikt nie udzieli Państwu pomocy - podkreślają ratownicy.

W woj. kujawsko-pomorskim są 93 ambulanse. Jedna karetka przypada na 25 tys. osób.

Podobne apele wystosowali także ratownicy z innych regionów kraju.
Ratownicy medyczni do pacjentów: Mówcie nam prawdę! (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2021-05-09, godz. 18:04 Bez rejestracji i bez kolejki. Szczepienia dla niepełnosprawnych i opiekunów Od poniedziałku (10 maja) osoby z niepełnosprawnością oraz ich opiekunowie będą mogli zaszczepić się przeciw COVID-19 w Punktach Szczepień Powszechnych bez ko ... » więcej 2021-05-09, godz. 07:28 Kolejowe rewolucje: remont 14 km torowiska między Toruniem i Włocławkiem Wybrane odcinki torów między Włocławkiem i Toruniem Głównym czeka modernizacja. Dzięki tej inwestycji pociągi będą jeździć szybciej, a podróżni zyskają większ ... » więcej 2021-05-08, godz. 17:21 Kanał Bydgoski to droga wodna, którą daleko się nie dopłynie. Młodzi chcą zmian Działacze Stowarzyszenia Młoda Bydgoszcz apelują do ministra infrastruktury i prezydenta Bydgoszczy w sprawie Kanału Bydgoskiego. Chodzi im o podjęcie działań ... » więcej 2021-05-08, godz. 14:39 Most im. Piłsudskiego w Toruniu: piesi i rowerzyści mogą już z niego korzystać Na remontowanej przeprawie udostępniono właśnie chodnik i drogę rowerową po zachodniej stronie miasta, czyli od Bydgoskiego Przedmieścia. » więcej 2021-05-08, godz. 13:17 Chcą powrotu widzeń w więzieniach. Nie widzieli bliskich od wakacji lub dłużej Rodziny osób przebywających w więzieniach apelują o przywrócenie widzeń. Zakaz bezpośrednich odwiedzin w aresztach i zakładach karnych związany jest z panując ... » więcej 2021-05-07, godz. 20:52 W naszym regionie wolnych jest 1068 łóżek covidowych i 125 respiratorów Ostatniej doby w regionie potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 308 osób. » więcej 2021-05-07, godz. 20:20 Pomóż biegając w Myślęcinku. Chłopiec ma rzadką wadę genetyczną Bydgoszczanie mogą pomóc. Każdy kto lubi aktywny wypoczynek może wziąć udział w biegu charytatywnym dla 10-miesięcznego Mikołaja, który cierpi na bardzo rzadk ... » więcej 2021-05-07, godz. 19:14 Współpracują z polską armią dla wspólnego bezpieczeństwa. Smoki w Toruniu Amerykańskie „Smoki' odwiedziły dziś Urząd Marszałkowski. To stacjonujący w Toruniu żołnierze 1. batalionu 82. pułku artylerii polowej Armi Stanów Zjednoczony ... » więcej 2021-05-07, godz. 16:28 Po kontroli w CM UMK: wykładowca źle odnosił się do studentów? Prof. Michał Szpinda oraz prof. Marek Włodarczyk - nie poniosą konsekwencji dyscyplinarnych po tzw. aferze taśmowej w Collegium Medicum UMK. » więcej 2021-05-07, godz. 14:00 Nieczystości leją się do piwnic kilku bloków. Spór mieszkańców z Wodociągami Kłopoty na ulicy Modrzewiowej w Bydgoszczy. Trwa spór między czterema wspólnotami mieszkaniowymi a Wodociągami. Chodzi o uszkodzony fragment sieć kanalizacyjn ... » więcej
1234567