Piątek, 05 marca 2021 r.   Imieniny: Adriana, Fryderyka, Teofila
Polskie Radio PiK » Kraj - świat
Plichta
2020-11-04, 11:30 Redakcja/KGP

Policyjne orkiestry z całego świata oddały hołd służbom medycznym! [wideo]

Muzycy z Orkiestry Reprezentacyjnej Polskiej Policji wspólnie z 27 orkiestrami policyjnymi z 26 krajów oddali hołd wszystkim służbom medycznym i ratunkowym walczącym z pandemią./fot. KGP
Muzycy z Orkiestry Reprezentacyjnej Polskiej Policji wspólnie z 27 orkiestrami policyjnymi z 26 krajów oddali hołd wszystkim służbom medycznym i ratunkowym walczącym z pandemią./fot. KGP
Muzycy z Orkiestry Reprezentacyjnej Polskiej Policji wspólnie z 27 orkiestrami policyjnymi z 26 krajów oddali hołd wszystkim służbom medycznym i ratunkowym w akcie uznania za bohaterską pracę, którą wykonują co dzień w swoich krajach walcząc z pandemią na pierwszej linii frontu.
Podczas wirtualnego koncertu, policyjni artyści wykonali Marsz Triumfalny Verdiego, pochodzący z jego znanej na całym świecie opery "Aida", jako swoiste przesłanie nadziei i jedności dla całego świata.

Mówi kapelmistrz Orkiestry Reprezentacyjnej Policji mł. insp. Janusz Trzepizur:

- Chciałbym serdecznie podziękować organizatorowi tego międzynarodowego przedsięwzięcia - Ministerstwu Spraw Wewnętrznych Zjednoczonych Emiratów Arabskich - za zaproszenie do wzięcia udziału w tej pięknej inicjatywnie. To dla nas ogromny zaszczyt i wyróżnienie.

Pandemia koronawirusa zmieniła życie ludzi na całym globie, zmieniła życie każdego z nas. W walce z niewidzialnym wrogiem, swoje życie i zdrowie codziennie narażają miliony walczących „na pierwszej linii frontu”. Utrzymująca się pandemia jest ogromnym wyzwaniem dla różnego rodzaju służb. Również muzycy z Orkiestry Reprezentacyjnej Policji, na co dzień wykonujący zupełnie inne zadania, zostali skierowani do wykonywania obowiązków związanych ze zwalczaniem skutków pandemii, w tym m.in. sprawdzeń osób przebywających na kwarantannie.

Stan epidemii jest zupełnie nowym doświadczeniem dla większości z nas. To także emocje i refleksje, które towarzyszą przeżywaniu pandemii koronawirusa. Tym bardziej rozumiemy szczególny charakter tego przedsięwzięcia i przesłanie, jakie ze sobą niesie, a wybór Aidy - światowej sławy włoskiej opery skomponowanej przez maestro Giuseppe Verdiego, wydaje się nie być przypadkowy. Marsz Triumfalny w operze oznacza bowiem zwycięski powrót do domu po wygranej bitwie, świętowanie zwycięstwa. Ta symbolika niech nam towarzyszy przez cały czas, zagrzewa do walki, umacnia wiarę i nadzieję w to, że wkrótce wszyscy zwyciężymy.

Dzisiaj głęboko się kłaniamy i oddajemy hołd tym wszystkim walecznym, odważnym, dzielnym, bezinteresownym wojownikom, mistrzom, bohaterom, obrońcom i DZIĘKUJEMY IM Z CAŁEGO SERCA!

COVID-19 zatrzymał świat, lecz dzięki nieocenionym wysiłkom wszystkich służb walczących z nim na pierwszej linii, możliwe było utrzymanie ciągłości funkcjonowania większości niezbędnych usług. Materiał wideo jest podziękowaniem dla tych osób za ich pracę, zaangażowanie oraz poświęcenie.

Podziękowania za udział w przedsięwzięciu dla:

- Orkiestry Dudziarzy i Perkusyjnej Australijskiej Policji Federalnej;

- Orkiestry Policyjnej Królestwa Bahrajnu;

- Orkiestry Straży Zamkowej i Policji Republiki Czeskiej;

- Orkiestry Peruwiańskiej Policji Narodowej;

- Gwatemalskej Państwowej Orkiestry Policyjnej i Wojskowej;

- Kolumbijskiej Orkiestry Policyjnej;

- Orkiestry Policyjnej Ghany;

- Policyjnej Orkiestry Dudziarzy z Glasgow;

- Orkiestry Policji Państwowej Izraela;

- Fanfar Policji Państwowej Włoch;

- Orkiestry Koreańskiej Policji Państwowej;

- Głównego Zespołu Reprezentacyjnego Policji Senegalu;

- Orkiestry Policyjnej Republiki Mauritiusu;

- Narodowej Policyjnej Orkiestry Muzycznej z Burkina Faso;

- Orkiestry Policji Nowej Południowej Walii;

- Orkiestry Policji w Nowym Tajpej;

- Nowozelandzkiej Policyjnej Orkiestry Dudziarzy;

- Orkiestry Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Słowackiej;

- Kombo Muzycznego Policji Narodowej Filipin;

- Orkiestry Reprezentacyjnej Polskiej Policji;

- Orkiestry Portugalskiej Żandarmerii Narodowej;

- Orkiestry Policyjnej Królestwa Brunei;

- Ministerstwa Spraw Wewnętrznych - Zespołu Muzycznego Akademii Policyjnej w Szardży - Zjednoczone Emiraty Arabskie;

- Orkiestry Singapurskiej Policji;

- Orkiestry Policji Słoweńskiej;

- Wiedeńskej Orkiestry Policyjnej;

- Orkiestry Dętej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Litwy.
Policyjni muzycy z całego świata zagrali Marsz Triumfalny Verdiego

Kraj - świat

2021-03-05, godz. 14:37 Nasz region jednym z pięciu, w których najwięcej osób choruje na COVID-19 - Pięć województw jest w grupie powyżej średniej krajowej, jeśli chodzi o liczbę nowych zakażeń koronawirusem. Jest wśród nich kujawsko-pomorskie - mówił w pi ... » więcej 2021-03-05, godz. 11:32 Papież w Bagdadzie. To pierwsza w historii pielgrzymka do Iraku Po 15 miesiącach przerwy papież Franciszek wyruszył w piątek rano (05.03.) w pierwszą podróż w czasach pandemii koronawirusa. Poleciał się do Iraku, gdzie nie ... » więcej 2021-03-05, godz. 10:52 Koronawirus: prawie 16 tysięcy nowych zakażeń, 983 w kujawsko-pomorskim Ministerstwo Zdrowia podało dobowy raport epidemiczny z 5 marca. Mazowieckie w czołówce, Kujawy i Pomorze na 9 pozycji. Listę zamyka opolskie. Nie żyją 263 os ... » więcej 2021-03-04, godz. 17:19 Zmiany w Narodowym Programie Szczepień. Jedna dawka dla ozdrowieńców Ministrowie wydłużają czas między podaniem pierwszej i drugiej dawki szczepionki. W przypadku preparatu firmy AstraZeneca ta przerwa wyniesie odtąd 12 tygodni ... » więcej 2021-03-04, godz. 10:39 Ponad tysiąc nowych zakażeń w Kujawsko-Pomorskiem. W kraju - ponad 15 tysięcy - Mamy 15 250 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce - informuje Ministerstwo Zdrowia w czwartek (4 marca). Zmarło 289 osób. » więcej 2021-03-04, godz. 08:25 W Polsce będzie produkowana szczepionka przeciwko koronawirusowi Za kilka miesięcy ma rozpocząć się w Polsce produkcja szczepionek przeciw COVID-19 amerykańskiej firmy Novavax. Preparat wyprodukuje firma Mabion, która na tr ... » więcej 2021-03-03, godz. 19:00 Były senator Józef Pinior prawomocnie skazany za korupcję Sąd Okręgowy we Wrocławiu w procesie apelacyjnym byłego senatora z klubu PO Józefa Piniora oskarżonego o korupcję utrzymał wyrok z pierwszej instancji i skaza ... » więcej 2021-03-03, godz. 09:35 Wiceminister zdrowia: 15 698 nowych zakażeń koronawirusem, 309 osób zmarło Dzisiejsze wyniki wskazują, że trzecia fala nie tylko jest faktem, ale także widzimy, że nabiera impetu - powiedział w środę wiceszef Ministerstwa Zdrowia Wal ... » więcej 2021-03-02, godz. 20:21 TVN ma kłopoty? Stację oskarżają pracownicy i aktorzy Rozrasta się afera wokół TVN. Dziś media podały, że stacja nie płaciła aktorom wynagrodzenia za występy w serialach. » więcej 2021-03-02, godz. 16:08 TSUE o nowelizacji polskiej ustawy o KRS. Wyrok i komentarze Kolejne nowelizacje polskiej ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, które doprowadziły do zniesienia skutecznej kontroli sądowej rozstrzygnięć Rady o przedstaw ... » więcej
1234567