Czwartek, 24 czerwca 2021 r.   Imieniny: Jana, Danuty / Nadano pierwszy odcinek Pokrzyw nad Brdą (1945)
Polskie Radio PiK » Kraj - świat
2020-11-04, 11:30 Redakcja/KGP

Policyjne orkiestry z całego świata oddały hołd służbom medycznym! [wideo]

Muzycy z Orkiestry Reprezentacyjnej Polskiej Policji wspólnie z 27 orkiestrami policyjnymi z 26 krajów oddali hołd wszystkim służbom medycznym i ratunkowym walczącym z pandemią./fot. KGP
Muzycy z Orkiestry Reprezentacyjnej Polskiej Policji wspólnie z 27 orkiestrami policyjnymi z 26 krajów oddali hołd wszystkim służbom medycznym i ratunkowym walczącym z pandemią./fot. KGP
Muzycy z Orkiestry Reprezentacyjnej Polskiej Policji wspólnie z 27 orkiestrami policyjnymi z 26 krajów oddali hołd wszystkim służbom medycznym i ratunkowym w akcie uznania za bohaterską pracę, którą wykonują co dzień w swoich krajach walcząc z pandemią na pierwszej linii frontu.
Podczas wirtualnego koncertu, policyjni artyści wykonali Marsz Triumfalny Verdiego, pochodzący z jego znanej na całym świecie opery "Aida", jako swoiste przesłanie nadziei i jedności dla całego świata.

Mówi kapelmistrz Orkiestry Reprezentacyjnej Policji mł. insp. Janusz Trzepizur:

- Chciałbym serdecznie podziękować organizatorowi tego międzynarodowego przedsięwzięcia - Ministerstwu Spraw Wewnętrznych Zjednoczonych Emiratów Arabskich - za zaproszenie do wzięcia udziału w tej pięknej inicjatywnie. To dla nas ogromny zaszczyt i wyróżnienie.

Pandemia koronawirusa zmieniła życie ludzi na całym globie, zmieniła życie każdego z nas. W walce z niewidzialnym wrogiem, swoje życie i zdrowie codziennie narażają miliony walczących „na pierwszej linii frontu”. Utrzymująca się pandemia jest ogromnym wyzwaniem dla różnego rodzaju służb. Również muzycy z Orkiestry Reprezentacyjnej Policji, na co dzień wykonujący zupełnie inne zadania, zostali skierowani do wykonywania obowiązków związanych ze zwalczaniem skutków pandemii, w tym m.in. sprawdzeń osób przebywających na kwarantannie.

Stan epidemii jest zupełnie nowym doświadczeniem dla większości z nas. To także emocje i refleksje, które towarzyszą przeżywaniu pandemii koronawirusa. Tym bardziej rozumiemy szczególny charakter tego przedsięwzięcia i przesłanie, jakie ze sobą niesie, a wybór Aidy - światowej sławy włoskiej opery skomponowanej przez maestro Giuseppe Verdiego, wydaje się nie być przypadkowy. Marsz Triumfalny w operze oznacza bowiem zwycięski powrót do domu po wygranej bitwie, świętowanie zwycięstwa. Ta symbolika niech nam towarzyszy przez cały czas, zagrzewa do walki, umacnia wiarę i nadzieję w to, że wkrótce wszyscy zwyciężymy.

Dzisiaj głęboko się kłaniamy i oddajemy hołd tym wszystkim walecznym, odważnym, dzielnym, bezinteresownym wojownikom, mistrzom, bohaterom, obrońcom i DZIĘKUJEMY IM Z CAŁEGO SERCA!

COVID-19 zatrzymał świat, lecz dzięki nieocenionym wysiłkom wszystkich służb walczących z nim na pierwszej linii, możliwe było utrzymanie ciągłości funkcjonowania większości niezbędnych usług. Materiał wideo jest podziękowaniem dla tych osób za ich pracę, zaangażowanie oraz poświęcenie.

Podziękowania za udział w przedsięwzięciu dla:

- Orkiestry Dudziarzy i Perkusyjnej Australijskiej Policji Federalnej;

- Orkiestry Policyjnej Królestwa Bahrajnu;

- Orkiestry Straży Zamkowej i Policji Republiki Czeskiej;

- Orkiestry Peruwiańskiej Policji Narodowej;

- Gwatemalskej Państwowej Orkiestry Policyjnej i Wojskowej;

- Kolumbijskiej Orkiestry Policyjnej;

- Orkiestry Policyjnej Ghany;

- Policyjnej Orkiestry Dudziarzy z Glasgow;

- Orkiestry Policji Państwowej Izraela;

- Fanfar Policji Państwowej Włoch;

- Orkiestry Koreańskiej Policji Państwowej;

- Głównego Zespołu Reprezentacyjnego Policji Senegalu;

- Orkiestry Policyjnej Republiki Mauritiusu;

- Narodowej Policyjnej Orkiestry Muzycznej z Burkina Faso;

- Orkiestry Policji Nowej Południowej Walii;

- Orkiestry Policji w Nowym Tajpej;

- Nowozelandzkiej Policyjnej Orkiestry Dudziarzy;

- Orkiestry Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Słowackiej;

- Kombo Muzycznego Policji Narodowej Filipin;

- Orkiestry Reprezentacyjnej Polskiej Policji;

- Orkiestry Portugalskiej Żandarmerii Narodowej;

- Orkiestry Policyjnej Królestwa Brunei;

- Ministerstwa Spraw Wewnętrznych - Zespołu Muzycznego Akademii Policyjnej w Szardży - Zjednoczone Emiraty Arabskie;

- Orkiestry Singapurskiej Policji;

- Orkiestry Policji Słoweńskiej;

- Wiedeńskej Orkiestry Policyjnej;

- Orkiestry Dętej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Litwy.
Policyjni muzycy z całego świata zagrali Marsz Triumfalny Verdiego

Kraj - świat

2021-06-23, godz. 19:07 Odszedł Wojciech Karolak, pianista, wirtuoz organów Hammonda, wybitny jazzman [archiwalna rozmowa] O śmierci artysty poinformował w mediach społecznościowych dziennikarz muzyczny Hirek Wrona. Wojciech Karolak miał 82 lata. » więcej 2021-06-23, godz. 11:07 165 nowych zakażeń koronawirusem, pięć w Kujawsko-Pomorskiem - Badania potwierdziły 165 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 35 osób z COVID-19 - poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia. » więcej 2021-06-23, godz. 09:10 Minister zdrowia: Jeśli zaatakuje wirus Delta, mogą wrócić obostrzenia - U nas podano najwięcej szczepionek Pfizera, a to właśnie ten preparat w badaniach wykazuje największą skuteczność wobec wariantu Delta - mówił Adam Niedziel ... » więcej 2021-06-22, godz. 20:03 Andrusiewicz: dla przyjeżdzających z Wielkiej Brytanii siedmiodniowa kwarantanna Przyjeżdzający do Polski z Wielkiej Brytanii będą podlegali obowiązkowej siedmiodniowej kwarantannie, z której zwalniać będzie tylko negatywny wynik testu wyk ... » więcej 2021-06-22, godz. 18:01 Ponad 4 tysiące ataków hakerskich na konta e-mailowe polskich obywateli ABW i SKW ustaliły, że na liście celów ataku socjotechnicznego znajdowało się co najmniej 4350 adresów e-mail należących do polskich obywateli; służby dysponu ... » więcej 2021-06-22, godz. 11:06 Ministerstwo Zdrowia 22 czerwca: mamy 188 przypadków zakażeń koronawirusem Trzy przypadki zakażenia koronawirusem, zmarły dwie osoby - jedna z nich - oprócz COVID-19 - miała choroby współistniejące - to dzisiejsze (22.06.) dane dotyc ... » więcej 2021-06-22, godz. 10:08 Upał, burze, ulewy i grad - Pogoda ma się dramatycznie zmienić. I to już! We wtorek (22.06.) IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla większości województw przed upałami i burzami. » więcej 2021-06-21, godz. 19:55 Wjazd z Polski do Włoch z zaświadczeniem o szczepieniu, wyleczeniu lub z testem Z Polski do Włoch można wjechać przedstawiając zaświadczenie o zakończeniu szczepienia przeciwko Covid-19, wyleczeniu lub z testem wykonanym w ciągu 48 godzin ... » więcej 2021-06-21, godz. 16:30 Wykonano 26,5 mln szczepień przeciw COVID-19, zaszczepionych niemal 12 mln osób W Polsce wykonano dotąd 26,5 mln szczepień przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych jest niemal 12 mln osób - podano w poniedziałek na rządowych stronach. » więcej 2021-06-21, godz. 15:30 Finlandia luzuje obostrzenia na granicach; z Polski podróż już bez kontroli Od poniedziałku łatwiej jest przyjechać do Finlandii z krajów UE. Chociaż fińskie władze będą kontynuować kontrole jeszcze do 11 lipca, ale nie dotyczą one ob ... » więcej
1234567