Wtorek, 19 stycznia 2021 r.   Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-10-02, 14:26 Michał Zaręba, PAP

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki odwiedził Bydgoszcz i Toruń

Marszałek Tomasz Grodzki złożył kwiaty pod pomnikiem Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej 1939/fot. Michał Zaręba
Marszałek Tomasz Grodzki złożył kwiaty pod pomnikiem Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej 1939/fot. Michał Zaręba
Marszałek Tomasz Grodzki w Bydgoszczy/fot. Michał Jędryka
Marszałek Tomasz Grodzki w Bydgoszczy/fot. Michał Jędryka
Marszałek Tomasz Grodzki w Bydgoszczy/fot. Michał Jędryka
Marszałek Tomasz Grodzki w Bydgoszczy/fot. Michał Jędryka
- Budowanie pokoju musi opierać się na prawdzie - powiedział 2 października w Toruniu marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Z marszałkiem województwa Piotrem Całbeckim złożył kwiaty pod pomnikiem Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej 1939. Marszałek Grodzki spotkał się także w bydgoskim Myślęcinku z rolnikami. Tematem rozmowy była procedowana ustawa o ochronie zwierząt.
- To dla mnie ogromny zaszczyt i honor — móc gościć na ziemi kujawsko-pomorskiej, z którą wiążą mnie więzi rodzinne. Nie wszyscy w Polsce to wiedzą, że 2 października jest dzień, kiedy czcimy ofiary Zbrodni Pomorskiej — aktu ludobójstwa i zamordowania ponad 30 tysięcy niewinnych ludzi na samym początku II wojny światowej. Uważałem za swój moralny obowiązek być w tym miejscu i złożyć hołd tym niewinnym ludziom, pomordowanym tylko dlatego, że byli Polakami - powiedział marszałek Senatu.

Uczestnicy obchodów złożyli kwiaty w miejscu upamiętnienia dra Józefa Bednarza - lekarza zamordowanego wraz ze swoimi pacjentami przez niemieckich okupantów jesienią 1939. Główne uroczystości zaplanowano na sobotę, 3 października.

- Przyjechałem tu po to, żeby słuchać, zapytać, wysłuchać opinii tych, którzy są w środku tego biznesu. Ja z wami mogę mówić o chirurgii, o polityce, ale byłbym lekkomyślny, gdybym pouczał o różnych aspektach rolnictwa - mówił w marszałek Senatu Tomasz Grodzki w Bydgoszczy.

W czasie spotkania pojawił się m. in. wątek uboju rytualnego, działalności rozmaitych grup prozwierzęcych i ich wpływu na pracę rolników, a także - szerzej - przyszłości rolnictwa w Polsce.

Więcej w materiale Michała Jędryki.
Materiał Michała Zaręby (Popołudnie z nami)
Materiał Michała Jędryki (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2021-01-18, godz. 21:41 Pikieta pod toruńskim sądem. W obronie sędziów odsuniętych od orzekania Przed siedzibą Sądu Okręgowego w Toruniu, działacze Komitetu Obrony Demokracji zorganizowali pikietę pod hasłem „Stop represji wobec przedstawicieli wymiaru s ... » więcej 2021-01-18, godz. 20:52 Czy 1 lutego bydgoskie osiedla pogrążą się w ciemności? Jest światełko w tunelu! Bydgoskie spółdzielnie mieszkaniowe szukają sposobu na rozwiązanie konfliktu z firmą Enea. Wyjścia są dwa: albo podpiszą umowę z Eneą - choć nie na tych warun ... » więcej 2021-01-18, godz. 19:47 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przejęło Zespół Szkół nr 4 w Nadrożu Zespół Szkół nr 4 w Nadrożu w powiecie rypińskim został oficjalnie przekazany Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które od 1 stycznia jest organem prowadząc ... » więcej 2021-01-18, godz. 19:00 Powiat rypiński: komunikacyjnie wykluczeni będą wreszcie zadowoleni 18 nowych linii autobusowych będzie kursować w powiecie rypińskim. Ponad 700 tysięcy złotych na te połączenia pochodzi ze środków „Funduszu rozwoju przewozów ... » więcej 2021-01-18, godz. 16:30 W 11 szkołach specjalnych w regionie, przez pandemię nie zaczęły się lekcje - W pięciu placówkach specjalnych podjęto decyzję o przejściu na naukę zdalną. W pozostałych sześciu, do końca stycznia nauka będzie prowadzona w systemie hyb ... » więcej 2021-01-18, godz. 15:49 Z Chełmży znów pociągiem do Bydgoszczy. Rozkład jazdy budzi emocje Punktualnie o 6:32 pierwszy po miesięcznej przerwie pociąg z Chełmży do Bydgoszczy odjechał z chełmżyńskiego dworca. » więcej 2021-01-18, godz. 14:28 Druga dawka dla zaszczepionych w Toruniu. Do Grudziądza szczepionki nie dotarły Personel medyczny, który otrzymał pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 pod koniec grudnia, teraz przyjmuje drugą. » więcej 2021-01-18, godz. 13:24 Marszałek Piotr Całbecki z koronawirusem. Przebywa w izolacji Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego zakażony koronawirusem - dowiedzieli się dziennikarze Polskiego Radia PiK. » więcej 2021-01-18, godz. 12:32 Minus 12 w klasie! Jedna ze szkół w Grudziądzu nadal zamknięta! 20 stopniowy mróz sparaliżował pracę w Szkole Podstawowej nr 18 przy ul. Dąbrówki 7 w Grudziądzu. » więcej 2021-01-18, godz. 11:24 Groźna noc na autostradzie A1. Zderzenie trzech ciężarówek Kierujący ciężarowym renault najechał na tył ciężarowego mana z przyczepą. Siła uderzenia była tak duża, że z renault wyrwało kabinę, która spadła na jezdnię. ... » więcej
1234567