Toruńskie przystanki i wiaty będą dezynfekowane

2020-07-18, 17:35  Polska Agencja Prasowa
Fot. www.radiopik.pl

Fot. www.radiopik.pl

Władze Torunia zleciły specjalistycznej firmie przeprowadzenie dezynfekcji wiat i przystanków komunikacji miejskiej oraz wybranych miejsc publicznych m.in. w okolicach szpitali - poinformowała rzeczniczka prezydenta miasta Anna Kulbicka-Tondel.

Obecna seria oprysków odkażających środkiem dezynfekcyjnym zaplanowana została do końca lipca.

Codziennie odkażane będzie 36 przystanków autobusowych i tramwajowych z 47 wiatami. Stosowane będą opryski ciśnieniowe oraz zamgławianie w przypadku wiat - wsporników, szyb i rozkładów jazdy. Odkażane będą również ławki wolnostojące i kosze na śmieci w obrębie przystanków.

Przewidziano również cotygodniowe odkażanie 113 przystanków ze 114 wiatami, obejmujące podobny zakres oprysków i zamgławień, jak w przypadku w codziennego odkażania przystanków.

Odkażane będą też miejsca publiczne uznane za newralgiczne, czyli chodniki w okolicach szpitali, przychodni lekarskich, domów pomocy społecznej, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych, hospicjów oraz przejścia podziemne i tarasy widokowe nad Wisła - przy Bulwarze Filadelfijskim i na Kępie Bazarowej.

Do dezynfekcji używany będzie podchloryn sodu w stężeniu 1 proc. Środek ten, zalecany przez Głównego Inspektora Sanitarnego, nie zagraża zdrowiu ludzkiemu i bezpieczny dla środowiska.

Dezynfekcja na terenie Torunia jest prowadzona od 9 kwietnia 2020 r. Początkowo obejmowała ona wyłącznie przystanki komunikacji miejskiej, a od 22 kwietnia dodatkowo dezynfekowane były najbardziej popularne ciągi piesze, a także okolice m.in. szpitali, przychodni i DPS-ów.

Toruń

Region

Nakręcili filmy na konkurs przed Eurowyborami. I wyjechali z urzędu na hulajnogach

Nakręcili filmy na konkurs przed Eurowyborami. I wyjechali z urzędu na hulajnogach

2019-05-30, 17:14
Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego czas zacząć

Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego czas zacząć!

2019-05-30, 15:27
Zdobyli kartę rowerową i są dumni. Najważniejsze, że wiedzą jak bezpiecznie jeździć

Zdobyli kartę rowerową i są dumni. Najważniejsze, że wiedzą jak bezpiecznie jeździć

2019-05-30, 14:29
Palenie to główna przyczyna raka płuc. W Toruniu pomagają rzucić nałóg

Palenie to główna przyczyna raka płuc. W Toruniu pomagają rzucić nałóg!

2019-05-30, 13:29
Czy zaleje działki na Rudaku Sytuacja powodziowa na Wiśle w Toruniu

Czy zaleje działki na Rudaku? Sytuacja powodziowa na Wiśle w Toruniu

2019-05-30, 12:27
Czy Kukiz15 z ruchu zamieni się w partię Zdecydują działacze

Czy Kukiz'15 z ruchu zamieni się w partię? Zdecydują działacze

2019-05-30, 11:08
Tego jeszcze nie było. NFZ rozwiązuje w trybie natychmiastowym umowę z przychodnią Leśna w Bydgoszczy

Tego jeszcze nie było. NFZ rozwiązuje w trybie natychmiastowym umowę z przychodnią „Leśna” w Bydgoszczy!

2019-05-30, 08:55
Ruch nowym fragmentem Trasy Uniwersyteckiej w Bydgoszczy. Zobacz przejazd [aktualizacja, wideo]

Ruch nowym fragmentem Trasy Uniwersyteckiej w Bydgoszczy. Zobacz przejazd! [aktualizacja, wideo]

2019-05-30, 08:13
Transport rzeczny to przyszłość Młodzi ludzie liczą, że tak

Transport rzeczny to przyszłość? Młodzi ludzie liczą, że tak!

2019-05-30, 07:03
Zdobyli kartę rowerową i są dumni. Najważniejsze, że dowiedzieli się jak bezpiecznie jeździć

Zdobyli kartę rowerową i są dumni. Najważniejsze, że dowiedzieli się jak bezpiecznie jeździć!

2019-05-30, 00:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę