Toruńskie przystanki i wiaty będą dezynfekowane

2020-07-18, 17:35  Polska Agencja Prasowa
Fot. www.radiopik.pl

Fot. www.radiopik.pl

Władze Torunia zleciły specjalistycznej firmie przeprowadzenie dezynfekcji wiat i przystanków komunikacji miejskiej oraz wybranych miejsc publicznych m.in. w okolicach szpitali - poinformowała rzeczniczka prezydenta miasta Anna Kulbicka-Tondel.

Obecna seria oprysków odkażających środkiem dezynfekcyjnym zaplanowana została do końca lipca.

Codziennie odkażane będzie 36 przystanków autobusowych i tramwajowych z 47 wiatami. Stosowane będą opryski ciśnieniowe oraz zamgławianie w przypadku wiat - wsporników, szyb i rozkładów jazdy. Odkażane będą również ławki wolnostojące i kosze na śmieci w obrębie przystanków.

Przewidziano również cotygodniowe odkażanie 113 przystanków ze 114 wiatami, obejmujące podobny zakres oprysków i zamgławień, jak w przypadku w codziennego odkażania przystanków.

Odkażane będą też miejsca publiczne uznane za newralgiczne, czyli chodniki w okolicach szpitali, przychodni lekarskich, domów pomocy społecznej, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych, hospicjów oraz przejścia podziemne i tarasy widokowe nad Wisła - przy Bulwarze Filadelfijskim i na Kępie Bazarowej.

Do dezynfekcji używany będzie podchloryn sodu w stężeniu 1 proc. Środek ten, zalecany przez Głównego Inspektora Sanitarnego, nie zagraża zdrowiu ludzkiemu i bezpieczny dla środowiska.

Dezynfekcja na terenie Torunia jest prowadzona od 9 kwietnia 2020 r. Początkowo obejmowała ona wyłącznie przystanki komunikacji miejskiej, a od 22 kwietnia dodatkowo dezynfekowane były najbardziej popularne ciągi piesze, a także okolice m.in. szpitali, przychodni i DPS-ów.

Toruń

Region

W orkiestrach dętych siła. Młodzi grają i maszerują w Inowrocławiu [zdjęcia]

W orkiestrach dętych siła. Młodzi grają i maszerują w Inowrocławiu [zdjęcia]

2019-06-14, 19:45
To był temat tabu, żyliśmy z ogromną tajemnicą. 30-lecie Związku Sybiraków

„To był temat tabu, żyliśmy z ogromną tajemnicą”. 30-lecie Związku Sybiraków

2019-06-14, 19:05
Niepokój w Wiatraku. Tysiące podpisów pod petycją do biskupa, by ks. Buchholz został

Niepokój w „Wiatraku". Tysiące podpisów pod petycją do biskupa, by ks. Buchholz został

2019-06-14, 18:15
Grupa Integracyjna Sił NATO żegna dotychczasowego dowódcę i wita nowego

Grupa Integracyjna Sił NATO żegna dotychczasowego dowódcę i wita nowego

2019-06-14, 16:21
Wysypisko śmieci zamiast plaży w Pieckach. Ludzie opamiętajcie się [wideo]

Wysypisko śmieci zamiast plaży w Pieckach. Ludzie opamiętajcie się! [wideo]

2019-06-14, 15:31
Słaby wynik uczniów z Kujawsko-Pomorskiego na egzaminie ósmoklasisty

Słaby wynik uczniów z Kujawsko-Pomorskiego na egzaminie ósmoklasisty

2019-06-14, 14:39
Nowy sprzęt pomoże niewidomym i słabowidzącym zdobyć dobry zawód [wideo]

Nowy sprzęt pomoże niewidomym i słabowidzącym zdobyć dobry zawód! [wideo]

2019-06-14, 12:54
Mają w klubie nauczyć się życia. Ważna inicjatywa w Nieszawie

Mają w klubie nauczyć się życia. Ważna inicjatywa w Nieszawie

2019-06-14, 11:56
Szersze uprawnienia dla samorządów To strategia przed wyborami - uważa prof. Janusz Golinowski

Szersze uprawnienia dla samorządów? To strategia przed wyborami - uważa prof. Janusz Golinowski

2019-06-14, 10:55
2-latek zginął w wypadku, 3-latek walczy o życie. Matka pijana, bez prawa jazdy

2-latek zginął w wypadku, 3-latek walczy o życie. Matka pijana, bez prawa jazdy

2019-06-14, 09:52
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę