Złap wodę, a dostaniesz dotacje. Dla tych, którzy chcą gromadzić deszczówkę

2020-07-14, 08:05  Michał Zaręba
Pilotażowy program w Toruniu ma zachęcić mieszkańców do gromadzenia deszczówki/fot. Pixabay

Pilotażowy program w Toruniu ma zachęcić mieszkańców do gromadzenia deszczówki/fot. Pixabay

W Toruniu rozpoczął się pilotażowy program, która ma zachęcić mieszkańców do gromadzenia deszczówki. Uchwałę w tej sprawie przyjęli niedawno toruńscy radni.

Współfinansowany może być między innymi zakup i montaż naziemnych i podziemnych zbiorników oraz system nawadniania terenów zielonych, leśnych i ogrodów. W tym roku na dotacje miasto zarezerwowało 400 tys zł.

Formularz można pobrać ze strony torun.pl. Informacji udziela też wydział środowiska i ekologii w Urzędzie Miasta. Wnioski można składać do 3 sierpnia.

Toruń

Region

Program antyterrorystyczny to dziś lekcja obowiązkowa każdej szkoły

Program antyterrorystyczny to dziś lekcja obowiązkowa każdej szkoły

2019-05-31, 16:30
Szkoła w Pakości - za sprawą wspomnień - cofnęła się w czasie o ponad sto lat

Szkoła w Pakości - za sprawą wspomnień - cofnęła się w czasie o ponad sto lat

2019-05-31, 15:50
Niepełnosprawni żyją aktywnie. Pokazywali to w Bydgoszczy

Niepełnosprawni żyją aktywnie. Pokazywali to w Bydgoszczy

2019-05-31, 15:45
Zaginął 49-letni mieszkaniec Grudziądza. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach

Zaginął 49-letni mieszkaniec Grudziądza. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach

2019-05-31, 13:52
Zabawa, integracja i pokonywanie lęków. Dzień Dziecka w toruńskiej szkole

Zabawa, integracja i pokonywanie lęków. Dzień Dziecka w toruńskiej szkole

2019-05-31, 13:26
Powstaje program, który ma zabezpieczyć Polskę przed suszami i powodziami

Powstaje program, który ma zabezpieczyć Polskę przed suszami i powodziami

2019-05-31, 10:54
Nowe ulice, pasaż, mieszkania, bulwary, wieże. Budują Nowy Port w Bydgoszczy [wizualizacje]

Nowe ulice, pasaż, mieszkania, bulwary, wieże. Budują „Nowy Port” w Bydgoszczy [wizualizacje]

2019-05-31, 08:59
Były zakonnik ma zapłacić 5 mln zł za molestowanie. Daleko do finału procesu

Były zakonnik ma zapłacić 5 mln zł za molestowanie. Daleko do finału procesu

2019-05-30, 20:32
Komendant odchodzi na emeryturę. Straż pożarna była dla mnie wszystkim

Komendant odchodzi na emeryturę. „Straż pożarna była dla mnie wszystkim”

2019-05-30, 19:48
Im dłużej chorzy na SM są aktywni, tym dłużej zachowują sprawność

Im dłużej chorzy na SM są aktywni, tym dłużej zachowują sprawność

2019-05-30, 18:54
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę