Ktoś rozpylił gaz pieprzowy w V LO w Bydgoszczy. Ewakuowano 300 osób

2020-02-26, 10:42  Elżbieta Rupniewska
Ewakuacja V LO po to rozpyleniu gazu pieprzowego w jednej z klas./fot. Bydgoszcz 998

Ewakuacja V LO po to rozpyleniu gazu pieprzowego w jednej z klas./fot. Bydgoszcz 998

V Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy./fot. Internet

V Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy./fot. Internet

Uczniowie V LO w Bydgoszczy wrócili już do szkoły. Alarm - związany z rozpyleniem gazu pieprzowego w jednej z klas - odwołany. Ewakuowani uczniowie, nauczyciele i pracownicy placówki powrócili do swoich zajęć. Sprawca zamieszania to 18-letni uczeń szkoły.

Do zdarzenia doszło w środę (26.02.) około godz. 8.30. Na miejsce wezwano 3 jednostki straży pożarnej i grupę ratownictwa chemicznego. 18 - latek, który jest sprawcą rozpylenia gazu, poniesie z tego powodu konsekwencje prawne. Na razie wraz ze swoimi kolegami wrócił na lekcje. Dostał jednak wezwanie do stawienia się na policję.

Przebieg zdarzeń relacjonuje podkomisarz Lidia Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

- Z ustaleń policjantów wynika, że 18-letni uczeń tej szkoły na jednej z lekcji rozpylił gaz. Decyzją wicedyrektora szkoły, ponad 300 osób zostało ewakuowanych. Na szczęście, nikomu się nic nie stało, natomiast 18-letni uczeń musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

- Sytuacja była niezbyt ciekawa, jeżeli całe piętro było w gazie, który było czuć bardzo mocno, wszystkie okna były pootwierane na korytarzu, w sali lekcyjnej. Uczniowie zostali bardzo szybko wyprowadzeni, ponieważ nie szło oddychać, uczniowie prawie się dusili od tego gazu - mówi Grzegorz Waszkiewicz, wicedyrektor szkoły.

Z budynku szkoły ewakuowano ponad 300 osób. W klasie, w której doszło do incydentu przebywały 24 osoby. Zespół Ratownictwa Medycznego zbadał na miejscu kilka osób. Okazuje się, że jednostki strażaków bardzo szybko poradziły sobie z oparami.

Gaz pieprzowy w V LO

Mówi wicedyrektor szkoły Grzegorz Waszkiewicz

Region

Przedostatni przed świętami Frymark Bydgoski. A na nim same pyszności

Przedostatni przed świętami Frymark Bydgoski. A na nim same pyszności!

2021-12-19, 19:32
W diecezji włocławskiej proboszczowie wybiorą formę kolędy

W diecezji włocławskiej proboszczowie wybiorą formę kolędy

2021-12-19, 18:28
Niebezpieczne zdarzenie w Bydgoszczy. Rusztowanie spadło na przechodniów

Niebezpieczne zdarzenie w Bydgoszczy. Rusztowanie spadło na przechodniów

2021-12-19, 15:16
Skrzyżowania w Strzelnie będą rozbudowane. Umowa z wykonawcą podpisana

Skrzyżowania w Strzelnie będą rozbudowane. Umowa z wykonawcą podpisana

2021-12-19, 11:22
Dorosła rada powiatu powołała młodzieżową. Każda szkoła zyska swojego radnego

Dorosła rada powiatu powołała młodzieżową. Każda szkoła zyska swojego radnego

2021-12-19, 08:05
Amerykański Senat zatwierdził nominację Marka Brzezińskiego na ambasadora USA w Warszawie

Amerykański Senat zatwierdził nominację Marka Brzezińskiego na ambasadora USA w Warszawie

2021-12-18, 20:35
Świąteczna atmosfera przez Urzędem Marszałkowskim w Toruniu

Świąteczna atmosfera przez Urzędem Marszałkowskim w Toruniu

2021-12-18, 19:05
Świąteczny festyn w Nowym Fordonie. Po raz pierwszy

Świąteczny festyn w Nowym Fordonie. Po raz pierwszy

2021-12-18, 17:30
Tragiczny finał poszukiwań 85-letniego mieszkańca Torunia

Tragiczny finał poszukiwań 85-letniego mieszkańca Torunia

2021-12-18, 16:00
Nowa Lewica proponuje cztery ulgi noworoczne dla obywateli

Nowa Lewica proponuje cztery „ulgi noworoczne” dla obywateli

2021-12-18, 15:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę