Jak grzeją - źle, jak nie grzeją - jeszcze gorzej. Kaloryfery to gorący temat!

2019-09-19, 14:45  Andrzej Krystek
Miłośnik wczesnego sezonu grzewczego/fot. Kamila Zroślak

Miłośnik wczesnego sezonu grzewczego/fot. Kamila Zroślak

W wielu budynkach centralne ogrzewanie już zostało uruchomione. Koty się cieszą na pewno, z ludźmi różnie bywa.../fot. Pixabay

W wielu budynkach centralne ogrzewanie już zostało uruchomione. Koty się cieszą na pewno, z ludźmi różnie bywa.../fot. Pixabay

Po upalnym, suchym i długim lecie, wraz z początkiem jesieni przyszło ochłodzenie. W większości budynków wielorodzinnych włączono już centralne ogrzewanie. Wcześniej, bo zwykle grzanie zaczynało się w październiku.

Wielu mieszkańców to zaskoczyło. Pozytywnie i negatywnie.

- Właśnie kazali nam kilka dni temu odkręcić kaloryfery- mówiła naszemu reporterowi jedna z bydgoszczanek. - Wiadomo, jaka jest pogoda, jest zimno, a ja mam małe dzieci, więc mnie się to ciepło przyda, ale niekoniecznie wszyscy są zadowoleni, bo szybciej trzeba będzie płacić za to ogrzewanie.

- Ja jestem przeciwny, bo jest jeszcze ciepło na zewnątrz, więc szkoda tej energii - to kolejny głos w tym temacie.

Andrzej Baranowski, prezes Komunalnego Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bydgoszczy przypomina, że nie ma w tej chwili pojęcia „sezon grzewczy”, ”poza sezonem”.

- Wszystko sprowadza się do decyzji zarządcy obiektu bądź odpowiedniego ustawienia automatów pogodowych. W tej chwili załamała się pogoda, temperatura spada do, nawet trzech, czterech stopni. Ograniczanie dostępu tego ciepła w momencie, kiedy pojawiają się chłody działa na niekorzyść odbiorców. Im bardziej wychodzą obiekt, tym potem wielokrotnie więcej energii potrzeba na ogrzanie tego budynku - przekonuje prezes Baranowski.

Materiał Andrzeja Krystka

Region

Gmina Inowrocław. By tu się dobrze mieszkało i pracowało, rozpoczynają się konsultacje

Gmina Inowrocław. By tu się dobrze mieszkało i pracowało, rozpoczynają się konsultacje

2021-07-27, 18:03
Poszukiwania szczątków żołnierzy poakowskiego podziemia zbrojnego. Ślad prowadzi do Myślęcinka

Poszukiwania szczątków żołnierzy poakowskiego podziemia zbrojnego. Ślad prowadzi do Myślęcinka?

2021-07-27, 16:08
Płyną Wisłą i badają jakość wody. Właśnie minęli Włocławek

Płyną Wisłą i badają jakość wody. Właśnie minęli Włocławek

2021-07-27, 15:03
Problemy szpitala w Toruniu. Zamykane są oddziały z powodu braków kadrowych

Problemy szpitala w Toruniu. Zamykane są oddziały z powodu braków kadrowych

2021-07-27, 14:06
Oddaj krew i odbierz gadżety Oprócz satysfakcji będzie pamiątka

Oddaj krew i odbierz gadżety! Oprócz satysfakcji będzie pamiątka

2021-07-27, 13:05
Remont stadionu w Grudziądzu z pieniędzy z rządowego wsparcia. Będzie jak nowy

Remont stadionu w Grudziądzu z pieniędzy z rządowego wsparcia. Będzie jak nowy!

2021-07-27, 12:03
Koła Gospodyń Wiejskich i druhowie z OSP mają zachęcać do szczepień

Koła Gospodyń Wiejskich i druhowie z OSP mają zachęcać do szczepień

2021-07-27, 10:10
Harcerze na kujawskim i pałuckim szlaku. Czuwaj [zdjęcia]

Harcerze na kujawskim i pałuckim szlaku. Czuwaj! [zdjęcia]

2021-07-27, 08:48
Bezpłatne badania i szczepienia przeciw COVID-19. Zdrowotna kampania w Brodnicy

Bezpłatne badania i szczepienia przeciw COVID-19. Zdrowotna kampania w Brodnicy

2021-07-27, 07:45
Pomagają seniorom odnaleźć się po pandemii. Warsztaty w Toruniu

Pomagają seniorom odnaleźć się po pandemii. Warsztaty w Toruniu

2021-07-26, 21:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę