Jak grzeją - źle, jak nie grzeją - jeszcze gorzej. Kaloryfery to gorący temat!

2019-09-19, 14:45  Andrzej Krystek
Miłośnik wczesnego sezonu grzewczego/fot. Kamila Zroślak

Miłośnik wczesnego sezonu grzewczego/fot. Kamila Zroślak

W wielu budynkach centralne ogrzewanie już zostało uruchomione. Koty się cieszą na pewno, z ludźmi różnie bywa.../fot. Pixabay

W wielu budynkach centralne ogrzewanie już zostało uruchomione. Koty się cieszą na pewno, z ludźmi różnie bywa.../fot. Pixabay

Po upalnym, suchym i długim lecie, wraz z początkiem jesieni przyszło ochłodzenie. W większości budynków wielorodzinnych włączono już centralne ogrzewanie. Wcześniej, bo zwykle grzanie zaczynało się w październiku.

Wielu mieszkańców to zaskoczyło. Pozytywnie i negatywnie.

- Właśnie kazali nam kilka dni temu odkręcić kaloryfery- mówiła naszemu reporterowi jedna z bydgoszczanek. - Wiadomo, jaka jest pogoda, jest zimno, a ja mam małe dzieci, więc mnie się to ciepło przyda, ale niekoniecznie wszyscy są zadowoleni, bo szybciej trzeba będzie płacić za to ogrzewanie.

- Ja jestem przeciwny, bo jest jeszcze ciepło na zewnątrz, więc szkoda tej energii - to kolejny głos w tym temacie.

Andrzej Baranowski, prezes Komunalnego Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bydgoszczy przypomina, że nie ma w tej chwili pojęcia „sezon grzewczy”, ”poza sezonem”.

- Wszystko sprowadza się do decyzji zarządcy obiektu bądź odpowiedniego ustawienia automatów pogodowych. W tej chwili załamała się pogoda, temperatura spada do, nawet trzech, czterech stopni. Ograniczanie dostępu tego ciepła w momencie, kiedy pojawiają się chłody działa na niekorzyść odbiorców. Im bardziej wychodzą obiekt, tym potem wielokrotnie więcej energii potrzeba na ogrzanie tego budynku - przekonuje prezes Baranowski.

Materiał Andrzeja Krystka

Region

Nowy wymiar edukacji przyrodniczej w Tleniu. To będzie wspaniały obiekt

Nowy wymiar edukacji przyrodniczej w Tleniu. To będzie wspaniały obiekt!

2021-07-29, 08:03
Mieszkania Plus w Nakle nad Notecią. Symboliczne wbicie łopat

Mieszkania Plus w Nakle nad Notecią. Symboliczne wbicie łopat

2021-07-29, 06:56
Co dopływ badanie. Naukowcy biorą pod lupę wodę w Wiśle. Dotarli do Bydgoszczy

Co dopływ badanie. Naukowcy biorą pod lupę wodę w Wiśle. Dotarli do Bydgoszczy

2021-07-28, 20:25
Powalone drzewa, zablokowane drogi. Trąba powietrzna przeszła koło Tlenia [zdjęcia]

Powalone drzewa, zablokowane drogi. Trąba powietrzna przeszła koło Tlenia [zdjęcia]

2021-07-28, 19:46
Święto Policji. Były odznaczenia, awanse i koncert [zdjęcia]

Święto Policji. Były odznaczenia, awanse i koncert [zdjęcia]

2021-07-28, 19:23
Bal charytatywny dla hospicjum, a tak naprawdę dla chorych dzieci

Bal charytatywny dla hospicjum, a tak naprawdę dla chorych dzieci

2021-07-28, 18:15
Rogowo górą, a w których gminach idzie najgorzej Spis Powszechny w regionie

Rogowo górą, a w których gminach idzie najgorzej? Spis Powszechny w regionie

2021-07-28, 16:08
Droga w tragicznym stanie, a jest wizytówką regionu. Będzie remont

Droga w tragicznym stanie, a jest wizytówką regionu. Będzie remont!

2021-07-28, 13:46
Tracimy ponad miliard. Skarga z naszego regionu do Komisji Europejskiej

„Tracimy ponad miliard”. Skarga z naszego regionu do Komisji Europejskiej

2021-07-28, 11:27
Nowe samochody dla policyjnych psów i ich przewodników

Nowe samochody dla policyjnych psów i ich przewodników

2021-07-28, 07:56
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę