Jak grzeją - źle, jak nie grzeją - jeszcze gorzej. Kaloryfery to gorący temat!

2019-09-19, 14:45  Andrzej Krystek
Miłośnik wczesnego sezonu grzewczego/fot. Kamila Zroślak

Miłośnik wczesnego sezonu grzewczego/fot. Kamila Zroślak

W wielu budynkach centralne ogrzewanie już zostało uruchomione. Koty się cieszą na pewno, z ludźmi różnie bywa.../fot. Pixabay

W wielu budynkach centralne ogrzewanie już zostało uruchomione. Koty się cieszą na pewno, z ludźmi różnie bywa.../fot. Pixabay

Po upalnym, suchym i długim lecie, wraz z początkiem jesieni przyszło ochłodzenie. W większości budynków wielorodzinnych włączono już centralne ogrzewanie. Wcześniej, bo zwykle grzanie zaczynało się w październiku.

Wielu mieszkańców to zaskoczyło. Pozytywnie i negatywnie.

- Właśnie kazali nam kilka dni temu odkręcić kaloryfery- mówiła naszemu reporterowi jedna z bydgoszczanek. - Wiadomo, jaka jest pogoda, jest zimno, a ja mam małe dzieci, więc mnie się to ciepło przyda, ale niekoniecznie wszyscy są zadowoleni, bo szybciej trzeba będzie płacić za to ogrzewanie.

- Ja jestem przeciwny, bo jest jeszcze ciepło na zewnątrz, więc szkoda tej energii - to kolejny głos w tym temacie.

Andrzej Baranowski, prezes Komunalnego Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bydgoszczy przypomina, że nie ma w tej chwili pojęcia „sezon grzewczy”, ”poza sezonem”.

- Wszystko sprowadza się do decyzji zarządcy obiektu bądź odpowiedniego ustawienia automatów pogodowych. W tej chwili załamała się pogoda, temperatura spada do, nawet trzech, czterech stopni. Ograniczanie dostępu tego ciepła w momencie, kiedy pojawiają się chłody działa na niekorzyść odbiorców. Im bardziej wychodzą obiekt, tym potem wielokrotnie więcej energii potrzeba na ogrzanie tego budynku - przekonuje prezes Baranowski.

Materiał Andrzeja Krystka

Region

20-latek z gminy Lubicz podał się za policjanta i okradł staruszkę [wideo]

20-latek z gminy Lubicz podał się za policjanta i okradł staruszkę [wideo]

2021-09-09, 15:00
Najpierw było zderzenie, później pożar. Obaj kierowcy zginęli na miejscu

Najpierw było zderzenie, później pożar. Obaj kierowcy zginęli na miejscu

2021-09-09, 14:11
Firma podrzuciła gminie Świecie 20 tys. ton śmieci plus robactwo i zniknęła

Firma podrzuciła gminie Świecie 20 tys. ton śmieci plus robactwo i zniknęła

2021-09-09, 12:42
Elektryczny wózek inwalidzki nagle przestał działać. Policja z Błonia pomogła

Elektryczny wózek inwalidzki nagle przestał działać. Policja z Błonia pomogła

2021-09-09, 11:59
Bez odblasków Bez kamizelki Dzieci, nie tędy droga - uczą strażnicy w Toruniu

Bez odblasków? Bez kamizelki? Dzieci, nie tędy droga! - uczą strażnicy w Toruniu

2021-09-09, 07:25
Walka o wrzosowisko w Toruniu. Ludzie chcą ocalić swój kawałek raju

Walka o wrzosowisko w Toruniu. Ludzie chcą ocalić swój kawałek raju

2021-09-08, 21:18
Sokoły zawładnęły kominem PGE Toruń. Są w gnieździe, będą też na grafice

Sokoły zawładnęły kominem PGE Toruń. Są w gnieździe, będą też na grafice

2021-09-08, 20:01
Pani Kasiu, niech się wspaniale jeździ Koniec naszego letniego konkursu [zdjęcia, wideo]

Pani Kasiu, niech się wspaniale jeździ! Koniec naszego letniego konkursu! [zdjęcia, wideo]

2021-09-08, 19:20
Kolizja auta i tramwaju na ul. Gdańskiej. Policja szuka kierowcy [zdjęcia]

Kolizja auta i tramwaju na ul. Gdańskiej. Policja szuka kierowcy [zdjęcia]

2021-09-08, 18:14
Pamiątka z holenderskiego pola bitwy. Fragment czołgu dla Ośrodka im. gen. Maczka

Pamiątka z holenderskiego pola bitwy. Fragment czołgu dla Ośrodka im. gen. Maczka

2021-09-08, 17:28
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę