Jak grzeją - źle, jak nie grzeją - jeszcze gorzej. Kaloryfery to gorący temat!

2019-09-19, 14:45  Andrzej Krystek
Miłośnik wczesnego sezonu grzewczego/fot. Kamila Zroślak

Miłośnik wczesnego sezonu grzewczego/fot. Kamila Zroślak

W wielu budynkach centralne ogrzewanie już zostało uruchomione. Koty się cieszą na pewno, z ludźmi różnie bywa.../fot. Pixabay

W wielu budynkach centralne ogrzewanie już zostało uruchomione. Koty się cieszą na pewno, z ludźmi różnie bywa.../fot. Pixabay

Po upalnym, suchym i długim lecie, wraz z początkiem jesieni przyszło ochłodzenie. W większości budynków wielorodzinnych włączono już centralne ogrzewanie. Wcześniej, bo zwykle grzanie zaczynało się w październiku.

Wielu mieszkańców to zaskoczyło. Pozytywnie i negatywnie.

- Właśnie kazali nam kilka dni temu odkręcić kaloryfery- mówiła naszemu reporterowi jedna z bydgoszczanek. - Wiadomo, jaka jest pogoda, jest zimno, a ja mam małe dzieci, więc mnie się to ciepło przyda, ale niekoniecznie wszyscy są zadowoleni, bo szybciej trzeba będzie płacić za to ogrzewanie.

- Ja jestem przeciwny, bo jest jeszcze ciepło na zewnątrz, więc szkoda tej energii - to kolejny głos w tym temacie.

Andrzej Baranowski, prezes Komunalnego Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bydgoszczy przypomina, że nie ma w tej chwili pojęcia „sezon grzewczy”, ”poza sezonem”.

- Wszystko sprowadza się do decyzji zarządcy obiektu bądź odpowiedniego ustawienia automatów pogodowych. W tej chwili załamała się pogoda, temperatura spada do, nawet trzech, czterech stopni. Ograniczanie dostępu tego ciepła w momencie, kiedy pojawiają się chłody działa na niekorzyść odbiorców. Im bardziej wychodzą obiekt, tym potem wielokrotnie więcej energii potrzeba na ogrzanie tego budynku - przekonuje prezes Baranowski.

Materiał Andrzeja Krystka

Region

Szukała jej policja w całym kraju. 15-latka z Bydgoszczy odnaleziona w Bieszczadach

Szukała jej policja w całym kraju. 15-latka z Bydgoszczy odnaleziona w Bieszczadach

2021-09-18, 14:46
Apetyty są różne, ale najlepiej jeść w domu Trwają Europejskie Dni Dziedzictwa

Apetyty są różne, ale najlepiej jeść w domu! Trwają Europejskie Dni Dziedzictwa

2021-09-17, 21:20
Deszcz nie przeszkodził Kolejna bydgoska akcja czytelnicza za nami [zdjęcia]

Deszcz nie przeszkodził! Kolejna bydgoska akcja czytelnicza za nami [zdjęcia]

2021-09-17, 20:40
Wystawa: oni pochodzili stąd Ich wynalazki zmieniły świat i bieg historii [wideo]

Wystawa: oni pochodzili stąd! Ich wynalazki zmieniły świat i bieg historii [wideo]

2021-09-17, 18:47
Pijana 37-latka z Brodnicy wiozła dzieci do szkoły. Straciła prawo jazdy

Pijana 37-latka z Brodnicy wiozła dzieci do szkoły. Straciła prawo jazdy

2021-09-17, 18:00
17 września - 82. rocznica agresji ZSSR na Polskę oraz Dzień Sybiraka [zdjęcia]

17 września - 82. rocznica agresji ZSSR na Polskę oraz Dzień Sybiraka [zdjęcia]

2021-09-17, 17:00
Wojna hybrydowa jednym z tematów ćwiczeń wojskowych pod egidą JFTC Bydgoszcz

Wojna hybrydowa jednym z tematów ćwiczeń wojskowych pod egidą JFTC Bydgoszcz

2021-09-17, 16:44
Chcą dymisji marszałka Całbeckiego. Nie interesują go problemy małych miejscowości

Chcą dymisji marszałka Całbeckiego. „Nie interesują go problemy małych miejscowości”

2021-09-17, 16:04
Chętnych coraz mniej, a co z punktami szczepień Będą likwidowane

Chętnych coraz mniej, a co z punktami szczepień? Będą likwidowane?

2021-09-17, 07:53
W szpitalu w Grudziądzu 12 osób z COVID-19, w tym 9 niezaszczepionych

W szpitalu w Grudziądzu 12 osób z COVID-19, w tym 9 niezaszczepionych

2021-09-16, 21:30
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę