Jak grzeją - źle, jak nie grzeją - jeszcze gorzej. Kaloryfery to gorący temat!

2019-09-19, 14:45  Andrzej Krystek
Miłośnik wczesnego sezonu grzewczego/fot. Kamila Zroślak

Miłośnik wczesnego sezonu grzewczego/fot. Kamila Zroślak

W wielu budynkach centralne ogrzewanie już zostało uruchomione. Koty się cieszą na pewno, z ludźmi różnie bywa.../fot. Pixabay

W wielu budynkach centralne ogrzewanie już zostało uruchomione. Koty się cieszą na pewno, z ludźmi różnie bywa.../fot. Pixabay

Po upalnym, suchym i długim lecie, wraz z początkiem jesieni przyszło ochłodzenie. W większości budynków wielorodzinnych włączono już centralne ogrzewanie. Wcześniej, bo zwykle grzanie zaczynało się w październiku.

Wielu mieszkańców to zaskoczyło. Pozytywnie i negatywnie.

- Właśnie kazali nam kilka dni temu odkręcić kaloryfery- mówiła naszemu reporterowi jedna z bydgoszczanek. - Wiadomo, jaka jest pogoda, jest zimno, a ja mam małe dzieci, więc mnie się to ciepło przyda, ale niekoniecznie wszyscy są zadowoleni, bo szybciej trzeba będzie płacić za to ogrzewanie.

- Ja jestem przeciwny, bo jest jeszcze ciepło na zewnątrz, więc szkoda tej energii - to kolejny głos w tym temacie.

Andrzej Baranowski, prezes Komunalnego Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bydgoszczy przypomina, że nie ma w tej chwili pojęcia „sezon grzewczy”, ”poza sezonem”.

- Wszystko sprowadza się do decyzji zarządcy obiektu bądź odpowiedniego ustawienia automatów pogodowych. W tej chwili załamała się pogoda, temperatura spada do, nawet trzech, czterech stopni. Ograniczanie dostępu tego ciepła w momencie, kiedy pojawiają się chłody działa na niekorzyść odbiorców. Im bardziej wychodzą obiekt, tym potem wielokrotnie więcej energii potrzeba na ogrzanie tego budynku - przekonuje prezes Baranowski.

Materiał Andrzeja Krystka

Region

Kryzys zażegnany. Leczenie udarów ponownie dostępne w Toruniu

Kryzys zażegnany. Leczenie udarów ponownie dostępne w Toruniu

2021-11-09, 18:20
O kuchni i historii rozmawiano w Dusocinie - miejscu urodzenia Ludwika Rydygiera

O kuchni i historii rozmawiano w Dusocinie - miejscu urodzenia Ludwika Rydygiera

2021-11-09, 17:15
Posiedzenie Sejmu informacja rządu nt. sytuacji na granicy z Białorusią

Posiedzenie Sejmu; informacja rządu nt. sytuacji na granicy z Białorusią

2021-11-09, 16:35
Sytuacja epidemiczna w regionie: 4. fala wzbiera na sile, szczyt w połowie grudnia

Sytuacja epidemiczna w regionie: 4. fala wzbiera na sile, szczyt w połowie grudnia

2021-11-09, 16:06
Światowo i lokalnie. Restauracja z Ostromecka w Sieci Dziedzictwa Kulinarnego

Światowo i lokalnie. Restauracja z Ostromecka w Sieci Dziedzictwa Kulinarnego

2021-11-09, 14:04
Masz obawy Jest ci smutno Potrzebujesz pomocy Zadzwoń na serdeczny telefon

Masz obawy? Jest ci smutno? Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń na „serdeczny telefon”

2021-11-09, 13:03
Przez Polskę na rowerze, by uczcić Święto Niepodległości. Twarda dziewczyna

Przez Polskę na rowerze, by uczcić Święto Niepodległości. Twarda dziewczyna!

2021-11-09, 12:10
Kolejka na pół ulicy Jest nawet komitet kolejkowy Co chcą zdobyć [zdjęcia]

Kolejka na pół ulicy! Jest nawet komitet kolejkowy! Co chcą zdobyć? [zdjęcia]

2021-11-09, 11:02
Bransoletki cenniejsze niż złoto. Będzie je nosić 3 tys. seniorów z regionu

Bransoletki cenniejsze niż złoto. Będzie je nosić 3 tys. seniorów z regionu

2021-11-09, 09:00
Debata z klasą. Uczniowie I LO rozmawiali o ubezpieczeniach społecznych

Debata z klasą. Uczniowie I LO rozmawiali o ubezpieczeniach społecznych

2021-11-09, 08:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę