Policjanci uratowali mieszkańców płonącej kamienicy w Wąbrzeźnie

2019-04-01, 18:33  Redakcja, na bazie informacji z KPP w Wąbrzeźnie
Ogień pojawił się w jednym z mieszkań na pierwszym piętrze kamienicy przy ul. Żołnierza Polskiego w Wąbrzeźnie. Fot. KPP w Wąbrzeźnie

Ogień pojawił się w jednym z mieszkań na pierwszym piętrze kamienicy przy ul. Żołnierza Polskiego w Wąbrzeźnie. Fot. KPP w Wąbrzeźnie

Ogień pojawił się w jednym z mieszkań na pierwszym piętrze kamienicy przy ul. Żołnierza Polskiego w Wąbrzeźnie. Fot. KPP w Wąbrzeźnie

Ogień pojawił się w jednym z mieszkań na pierwszym piętrze kamienicy przy ul. Żołnierza Polskiego w Wąbrzeźnie. Fot. KPP w Wąbrzeźnie

30 marca w godzinach popołudniowych dyżurny komendy policji w Wąbrzeźnie otrzymał zgłoszenie o pożarze kamienicy w centrum miasta. Na miejsce jako pierwsi przybyli policjanci "patrolówki", którzy bez namysłu wbiegli do płonącego budynku i rozpoczęli ewakuację mieszkańców.

Pożar wybuchł 30 marca tuż po godz. 17:30 na ul. Żołnierza Polskiego w Wąbrzeźnie. Ogień pojawił się w jednym z mieszkań na pierwszym piętrze.

Na miejsce zdarzenia udali się policjanci zaalarmowani o pożarze. Sierż. Łukasz Weiher i post. Przemysław Stachulak, słysząc krzyki, natychmiast wbiegli do środka i ewakuowali jedną z rodzin wynosząc z płomieni dziecko.

Po chwili na miejscu pojawiły się jednostki straży pożarnej, które przystąpiły do gaszenia kamienicy. Szczęśliwie nikt nie odniósł obrażeń. Sześciu osobom, w tym jednemu z policjantów udzielono pomocy medycznej z uwagi na silne zadymienie.

Jako wstępną przyczynę pożaru, strażacy oraz biegły z zakresu pożarnictwa wskazali zwarcie instalacji elektrycznej. Ostateczne okoliczności wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie.

Region

Po pożarze składu opon wojewoda powołał sztab kryzysowy. Strażakom pomaga wojsko [wideo, relacje, zdjęcia]

Po pożarze składu opon wojewoda powołał sztab kryzysowy. Strażakom pomaga wojsko [wideo, relacje, zdjęcia]

2020-11-13, 19:05
W Toruniu ludzie przychodzili na wymaz, a mogli tylko pocałować klamkę

W Toruniu ludzie przychodzili na wymaz, a mogli tylko pocałować klamkę

2020-11-13, 18:11
Pacjent z koronawirusem jeździł od szpitala, do szpitala. Winni Siła wyższa

Pacjent z koronawirusem jeździł od szpitala, do szpitala. Winni? „Siła wyższa”

2020-11-13, 17:09
Jechali po pijanemu, zabili człowieka...Jak żyć z takim obciążeniem

Jechali po pijanemu, zabili człowieka...Jak żyć z takim obciążeniem?

2020-11-13, 14:08
Druga fala epidemii pod lupą bydgoskich psychologów: reakcje na stres są skrajne

Druga fala epidemii pod lupą bydgoskich psychologów: reakcje na stres są skrajne

2020-11-13, 13:13
Rozmowa Dnia: w jakiej kondycji jest partia Konfederacja

Rozmowa Dnia: w jakiej kondycji jest partia Konfederacja?

2020-11-13, 11:08
Kopuła bydgoskiej Bazyliki Mniejszej przechodzi pilny remont [zdjęcia]

Kopuła bydgoskiej Bazyliki Mniejszej przechodzi pilny remont [zdjęcia]

2020-11-13, 10:12
Rypińscy policjanci i strażacy uratowali kobietę chorą na cukrzycę

Rypińscy policjanci i strażacy uratowali kobietę chorą na cukrzycę

2020-11-13, 09:01
11 - letnia Kinga zaginęła Świeciu i odnalazła się w...Warszawie

11 - letnia Kinga zaginęła Świeciu i odnalazła się w...Warszawie

2020-11-13, 08:35
Jeden wieczór, trzy napady z nożem w ręku. 19-latek z Grudziądza za kratkami

Jeden wieczór, trzy napady z nożem w ręku. 19-latek z Grudziądza za kratkami

2020-11-12, 20:16
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę