Powstaną bloki energetyczne na gaz

2017-08-30, 12:49  Robert Erdmann

W Bydgoszczy, Szubinie, Solcu Kujawskim, Koronowie i Nakle nad Notecią powstaną bloki energetyczne na gaz, produkujące prąd i ciepło.

Koszt budowy to 38 mln zł. Inwestorem jest Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bydgoszczy. Wszystkie bloki powstaną do 2023 r. - pierwsze w Koronowie i Solcu - mówi prezes KPEC Andrzej Baranowski.

Sławomir Napierała, burmistrz Nakła nad Notecią podkreślił, że korzystne jest zróżnicowanie źródeł energii. Ważne też, że niektóre elementy infrastruktury pozostaną komunalne.

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski podkreślił kwestie bezpieczeństwa.

Zdaniem samorządowców plusem inwestycji jest też zróżnicowanie źródeł energii, bo obok węgla, wykorzystywany będzie gaz ziemny. Wszystkie bloki powstaną do 2023 r.

W Bydgoszczy, Szubinie, Solcu Kujawskim, Koronowie i Nakle nad Notecią powstaną bloki energetyczne na gaz ziemny, produkujące prąd i ciepło (Popołudnie z nami)

Bydgoszcz

Region

Kiedyś to były święta Wspomnienia z dzieciństwa

Kiedyś to były święta! Wspomnienia z dzieciństwa

2018-12-23, 08:00
Wigilia w Starym Fordonie: Rynek jest po to, by jednoczyć ludzi

Wigilia w Starym Fordonie: Rynek jest po to, by jednoczyć ludzi

2018-12-22, 17:00
Radni Bydgoszczy apelują do marszałka o wsparcie opery i filharmonii

Radni Bydgoszczy apelują do marszałka o wsparcie opery i filharmonii

2018-12-22, 15:30
Smutek w Jastrzębiu. W czeskiej kopalni zginął mieszkaniec tej wsi

Smutek w Jastrzębiu. W czeskiej kopalni zginął mieszkaniec tej wsi

2018-12-22, 14:00
Plama oleju na Brdzie w Bydgoszczy. Do akcji wkroczyli strażacy - chemicy

Plama oleju na Brdzie w Bydgoszczy. Do akcji wkroczyli strażacy - chemicy

2018-12-22, 12:58
Problemy w konsulacie. Zbiórka darów przedłużona

Problemy w konsulacie. Zbiórka darów przedłużona

2018-12-22, 12:30
Wypadek na krajowej 15. Zderzenie samochodu osobowego i tira

Wypadek na krajowej 15. Zderzenie samochodu osobowego i tira

2018-12-22, 10:13
Nowe kioski pojawią się na ulicach Bydgoszczy. Mają być ładne i nowoczesne

Nowe kioski pojawią się na ulicach Bydgoszczy. Mają być ładne i nowoczesne

2018-12-22, 09:00
Znęcała się nad własnym dzieckiem. Sąd odebrał jej maleństwo

Znęcała się nad własnym dzieckiem. Sąd odebrał jej maleństwo

2018-12-21, 21:17
Wigilię dla nieobecnych zorganizowano przy pomniku Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej w Toruniu

Wigilię dla nieobecnych zorganizowano przy pomniku Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej w Toruniu

2018-12-21, 19:10
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę