Do aresztu za próbę wręczenia łapówki

2017-03-08, 12:38  Marcin Doliński/KPP w Świeciu nad Wisłą
Próba wręczenia łapówki policjantowi, może pozbawić kierowcę wolności nawet na 8 lat. Fot. KPP w Świeciu nad Wisłą

Próba wręczenia łapówki policjantowi, może pozbawić kierowcę wolności nawet na 8 lat. Fot. KPP w Świeciu nad Wisłą

Ponad 8 tysięcy złotych chciał wręczyć kierowca policjantowi w zamian za odstąpienie od działań. Fot. KPP w Świeciu nad Wisłą

Ponad 8 tysięcy złotych chciał wręczyć kierowca policjantowi w zamian za odstąpienie od działań. Fot. KPP w Świeciu nad Wisłą

Zatrzymany na autostradzie A1 kierowca próbował wręczyć policjantowi ze Świecia nad Wisłą pokaźną łapówkę w wysokości 8 tysięcy złotych. Nie udało się, kierowca trafił do aresztu. Za ten czyn grozi jemu nawet 8 lat pozbawienia wolności.

36-letni mężczyzna stworzył zagrożenie w ruchu drogowym na autostradzie A1. Gdy policjant podjął interwencję, kierowca zamiast przyjąć mandat próbował przekupić funkcjonariusza. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło 6 marca przed godz. 14:00 na autostradzie A1 na terenie powiatu świeckiego, w pobliżu węzła Warlubie. Na zgłoszenie pracownika obsługi autostrady, policjant Wydziału Ruchu Drogowego podjął interwencję wobec kierującego mercedesem, który zatrzymał pojazd na lewym pasie ruchu.

Mężczyzna stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu, dlatego funkcjonariusz za popełnione wykroczenie zaproponował mu mandat w wysokości 100 zł i 6 punktów karnych. 36–letni mieszkaniec powiatu łowickiego oświadczył, że mandatu kredytowanego nie przyjmie, gdyż nie chce otrzymać punktów karnych, składając jednocześnie mundurowemu obietnicę "dogadania się". Pod leżącą na siedzeniu z tyłu radiowozu teczkę, mężczyzna wsunął zwitek pieniędzy, natomiast do etui po radarze - kopertę. Jak się później okazało, za odstąpienie od czynności mężczyzna łącznie oferował policjantowi 8100 złotych. Funkcjonariusz poinformował kierowcę o popełnionym przestępstwie i zatrzymał go w policyjnym areszcie.

7 marca 36-letni zatrzymany usłyszał zarzut udzielenia korzyści majątkowej. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Mężczyźnie może grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Mówi Joanna Tarkowska - oficer prasowy Komendanta Policji w Świeciu nad Wisłą (Popołudnie z nami)

Region

Ciężarówka przewróciła się na drogę na S5 w Rogowie. Kierowca trafił do szpitala

Ciężarówka przewróciła się na drogę na S5 w Rogowie. Kierowca trafił do szpitala

2025-01-19, 07:37
Na otwarcie dudziarze i polonez na 200 par. Marszałkowski Bal Dobroczynny [zdjęcia, wideo]

Na otwarcie dudziarze i polonez na 200 par. Marszałkowski Bal Dobroczynny [zdjęcia, wideo]

2025-01-18, 21:03
W dziewięciu miastach Polski wiosłowali dla WOŚP. Rekord pobiła Bydgoszcz [wideo]

W dziewięciu miastach Polski wiosłowali dla WOŚP. Rekord pobiła Bydgoszcz [wideo]

2025-01-18, 19:48
Z flagami przeszli z Szubina do Wolwarku. Cel  upamiętnić powstańców styczniowych

Z flagami przeszli z Szubina do Wolwarku. Cel – upamiętnić powstańców styczniowych

2025-01-18, 16:34
Ziściły się marzenia sześciu pokoleń. 105 lat temu Toruń wrócił do odrodzonej Polski [wideo]

„Ziściły się marzenia sześciu pokoleń”. 105 lat temu Toruń wrócił do odrodzonej Polski [wideo]

2025-01-18, 13:52
Mierzyli się z historią Bydgoszczy, szyframi i pisaniem CV. Za nami 50. Harcerski Bieg Nocny

Mierzyli się z historią Bydgoszczy, szyframi i… pisaniem CV. Za nami 50. Harcerski Bieg Nocny

2025-01-18, 12:07
Lot balonem od marszałka Pierniki z ministrem Sikorskim Toruń szykuje się na WOŚP

Lot balonem od marszałka? Pierniki z ministrem Sikorskim? Toruń szykuje się na WOŚP

2025-01-18, 08:05
Z nosem w komórce na przejściu dla pieszych Temat nakręcił młodych filmowców [wideo, zdjęcia]

Z nosem w komórce na przejściu dla pieszych? Temat „nakręcił" młodych filmowców [wideo, zdjęcia]

2025-01-17, 20:41
Nadzieja i ulga dla chorych na Parkinsona. Tylko Szpital im. Biziela oferuje taką terapię

Nadzieja i ulga dla chorych na Parkinsona. Tylko Szpital im. Biziela oferuje taką terapię

2025-01-17, 18:41
85 lat temu Bydgoszcz straciła swój symbol. Będziemy przekonywać do odbudowy

85 lat temu Bydgoszcz straciła swój symbol. „Będziemy przekonywać do odbudowy”

2025-01-17, 17:49
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę