Miejska wigilia w Toruniu

2016-12-17, 17:37  Monika Kaczyńska
Życzenia mieszkańcom złożył m.in. prezydent miasta Michał Zaleski (drugi z prawej). Fot. Monika Kaczyńska

Życzenia mieszkańcom złożył m.in. prezydent miasta Michał Zaleski (drugi z prawej). Fot. Monika Kaczyńska

Świąteczny poczęstunek, wspólne kolędowanie i składanie sobie życzeń. Tak wyglądała miejska wigilia w Toruniu. Spotkanie odbyło się przy Szopce Bożonarodzeniowej na Rynku Nowomiejskim.

Życzenia mieszkańcom złożył prezydent miasta Michał Zaleski i biskup toruński Andrzej Suski. Nie zabrakło tradycyjnych potraw wigilijnych.

- Ci, którzy tutaj przyszli, potwierdzają, że jest nam ze sobą – torunianom – bardzo dobrze. Jesteśmy otwarci, serdeczni, tolerancyjni. Cieszymy się swoim miastem i oczekujemy na piękne święta. Od lat staje tutaj wspaniała szopka, którą odwiedzają tysiące osób, a przy której odbywa się przez wiele kolejnych dni kolędowanie - mówił prezydent Torunia Michał Zaleski.

Atrakcją spotkania był pokaz rzeźby w lodzie - powstał św. Mikołaj trzymający herb Torunia.

Mieszkańcy mogli też posłuchać koncertu kolęd w wykonaniu Aleksandry Szwed & The CzadMakers.

Miejską wigilię zorganizowały Biuro Toruńskiego Centrum Miasta i Toruńska Agenda Kulturalna.

Miejska wigilia w Toruniu

Toruń

Region

Irena Paczkowska: Przekonaliśmy Polaków swoim działaniem

Irena Paczkowska: Przekonaliśmy Polaków swoim działaniem

2018-10-21, 23:47
Ireneusz Stachowiak: Będziemy ciężko pracować kolejne dwa tygodnie

Ireneusz Stachowiak: Będziemy ciężko pracować kolejne dwa tygodnie

2018-10-21, 23:37
Michał Zaleski: Liczę, że torunianie akceptują to, co proponuję

Michał Zaleski: Liczę, że torunianie akceptują to, co proponuję

2018-10-21, 23:24
Andrzej Guzowski: Większe nerwy będą za dwa tygodnie

Andrzej Guzowski: Większe nerwy będą za dwa tygodnie

2018-10-21, 23:14
Maciej Glamowski: Czeka nas ciężka noc, jesteśmy optymistami

Maciej Glamowski: Czeka nas ciężka noc, jesteśmy optymistami

2018-10-21, 23:07
Sztab Koalicji Obywatelskiej w Toruniu: Wygraliśmy w regionie ponownie

Sztab Koalicji Obywatelskiej w Toruniu: Wygraliśmy w regionie ponownie

2018-10-21, 22:56
Radość w sztabie PiS w Toruniu: Czekamy na oficjalne wyniki

Radość w sztabie PiS w Toruniu: Czekamy na oficjalne wyniki

2018-10-21, 22:46
Ipsos: W wyborach do sejmiku woj. kujawsko-pomorskiego wygrała Koalicja Obywatelska

Ipsos: W wyborach do sejmiku woj. kujawsko-pomorskiego wygrała Koalicja Obywatelska

2018-10-21, 22:35
Rafał Bruski: Jestem gotowy na drugą turę

Rafał Bruski: Jestem gotowy na drugą turę

2018-10-21, 22:33
Tomasz Latos: Mam realną szansę na zwycięstwo w drugiej turze

Tomasz Latos: Mam realną szansę na zwycięstwo w drugiej turze

2018-10-21, 22:17
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę