Dzień holenderski w Nakle nad Notecią

2016-09-10, 14:14  Agata Polcyn

Rowery, chodaki i sery - tych symboli Holandii nie zabraknie dziś w Nakle nad Notecią. Na terenie tamtejszej przystani odbędzie się festyn pod hasłem "Bliżej Holandii", który pozwoli lepiej poznać kulturę Niderlandów.

W imprezie wezmą udział goście z Holandii - uczniowie ze szkoły współpracującej z I LO w Nakle nad Notecią oraz zespół folklorystyczny. Będzie też trochę naszej kultury ludowej - wystąpią zespoły "Pałuki" i "Krajna".

Dzieci za darmo będą mogły bawić się w dmuchanym miasteczku, a dorośli posmakują mleka z gospodarstwa pana Hoekstra z Orla oraz sera Żuławskiego.

O godz. 20.00 imprezę zakończy pokaz filmu w kinie plenerowym, na ekranie wyświetlone zostanie "Porwanie Heinekena".

Region

Bunt w Solcu Kujawskim. Ludzie mają dość smrodu i obawiają się kolejnej jego dawki

Bunt w Solcu Kujawskim. Ludzie mają dość smrodu i obawiają się kolejnej jego dawki

2022-01-24, 18:49
Po wymianie torów pociągi pojadą nawet 350 kmh. Z Włocławka do Warszawy w godzinę

Po wymianie torów pociągi pojadą nawet 350 km/h. Z Włocławka do Warszawy w godzinę

2022-01-24, 17:10
NATO wzmacnia siły w Europy Wschodniej. To reakcja na działania Rosji

NATO wzmacnia siły w Europy Wschodniej. To reakcja na działania Rosji

2022-01-24, 16:18
Była teoria, czas na praktykę. Rusza budowa kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy

Była teoria, czas na praktykę. Rusza budowa kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy

2022-01-24, 14:29
Rocznica wyzwolenia Bydgoszczy spod okupacji hitlerowskiej

Rocznica wyzwolenia Bydgoszczy spod okupacji hitlerowskiej

2022-01-24, 12:40
Wykonawcy napraw zdali egzamin, most przeszedł próby  wynika z pierwszych informacji

Wykonawcy napraw zdali egzamin, most przeszedł próby – wynika z pierwszych informacji

2022-01-24, 11:20
Karambol na krajowej dziesiątce. Ranne 2 osoby, ładunek na drodze

Karambol na krajowej „dziesiątce”. Ranne 2 osoby, ładunek na drodze

2022-01-24, 10:39
Kupiłeś lub sprzedałeś samochód Nie zapomnij poinformować wydziału komunikacji o zmianie właściciela

Kupiłeś lub sprzedałeś samochód? Nie zapomnij poinformować wydziału komunikacji o zmianie właściciela

2022-01-24, 09:53
Kolejne budynki w Bydgoszczy podłączone do sieci ciepłowniczej

Kolejne budynki w Bydgoszczy podłączone do sieci ciepłowniczej

2022-01-24, 07:57
Młyny Rothera w Bydgoszczy. Czas na aranżację wnętrz i stałą wystawę

Młyny Rothera w Bydgoszczy. Czas na aranżację wnętrz i stałą wystawę

2022-01-24, 06:56
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę