Co dalej z remontem dworca PKP w Inowrocławiu

2016-05-05, 13:04  Tatiana Adonis

Poseł PO z Kujaw i Pomorza interweniuje w sprawie dworca kolejowego w Inowrocławiu. Zaniepokojony przedłużającym się remontem obiektu, Krzysztof Brejza pisze do prezesa PKP.

Polskie Koleje Państwowe zerwały umowę z wykonawcą prac remontowych na dworcu w Inowrocławiu. W przesłanym wczoraj do mediów komunikacie spółka informuje, że przyczyną zakończenia współpracy z firmą P.BUD było m.in. niedotrzymywanie terminów, działania niezgodne z zasadami BHP oraz brak wypłaty wynagrodzeń dla pracowników i podwykonawców.

PKP informuje o poszukiwaniu nowego wykonawcy, który dokończyłby remont inowrocławskiego dworca kolejowego. Cała sytuacja niepokoi jednak posła Krzysztofa Brezję, który w swoim liście pyta prezesa PKP m.in. o termin zakończenia prac. Poseł chce ponadto wiedzieć, jaka jest skala nieprawidłowości stwierdzonych u dotychczasowego wykonawcy i czy w związku z wypowiedzeniem umowy, PKP będzie dochodziło swoich roszczeń.

Region

Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego: obchody w regionie [wideo]

Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego: obchody w regionie [wideo]

2021-12-27, 06:51
Spodziewany silny mróz w nocy. Ostrzeżenie dla naszego regionu

Spodziewany silny mróz w nocy. Ostrzeżenie dla naszego regionu

2021-12-26, 14:05
Mają 10 metrów wysokości. Witraże ojca Efrema w kościele w Inowrocławiu

Mają 10 metrów wysokości. Witraże ojca Efrema w kościele w Inowrocławiu

2021-12-26, 10:00
Spacer albo ćwiczenia w domu. Ważne, by rodzinnie

Spacer albo ćwiczenia w domu. Ważne, by rodzinnie

2021-12-25, 20:00
Święta na Kujawach - jak to dawniej bywało

Święta na Kujawach - jak to dawniej bywało

2021-12-25, 18:05
Finał akcji Ciepło serca w słoiku, z myślą o potrzebujących

Finał akcji „Ciepło serca w słoiku”, z myślą o potrzebujących

2021-12-25, 15:20
Dokąd pójść lub gdzie zadzwonić w razie nagłej choroby To trzeba wiedzieć

Dokąd pójść lub gdzie zadzwonić w razie nagłej choroby? To trzeba wiedzieć!

2021-12-25, 12:14
Mateusz Oźmina po długiej i ciężkiej terapii nareszcie spędza święta w domu

Mateusz Oźmina po długiej i ciężkiej terapii nareszcie spędza święta w domu!

2021-12-25, 10:00
W Kościele katolickim 25 grudnia obchodzona jest uroczystość Narodzenia Pańskiego

W Kościele katolickim 25 grudnia obchodzona jest uroczystość Narodzenia Pańskiego

2021-12-25, 08:55
Każdy ma dobre serce Każdy ma w domu jedzenie i słoiki. Dzielmy się dobrem

Każdy ma dobre serce! Każdy ma w domu jedzenie i słoiki. Dzielmy się dobrem!

2021-12-24, 16:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę