Toruń - Bydgoszcz, współpraca w ramach ZIT

2013-07-25, 13:36  Michał Zaręba
Stanowisko w sprawie współpracy z Bydgoszczą przyjęli toruńscy radni. Fot. Michał Zaręba

Stanowisko w sprawie współpracy z Bydgoszczą przyjęli toruńscy radni. Fot. Michał Zaręba

Toruń chce współpracować z Bydgoszczą w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Stanowisko w tej sprawie przyjęli w czwartek toruńscy radni.

Bydgoszcz i Toruń a także otaczające je gminy mogą dostać do podziału 138 mln euro. Szansy tej nie chce zmarnować Michał Rzymyszkiewicz, radny Platformy Obywatelskiej i przewodniczący komisji do spraw obszaru metropolitalnego i polityki rozwoju miasta.

W latach 2014-2020 pieniądze będzie można wykorzystać m.in. na transport i ochronę środowiska.

Radni z Torunia chcą wypracować wspólne stanowisko z radnymi z Bydgoszczy. Niedługo wyślą w tej sprawie zaproszenie na wspólne posiedzenie komisji ds. metropolii.

Toruńscy radni zgodzili się również na nowe inwestycje w mieście, a także na wprowadzenie zmian do budżetu. Najważniejsza to obniżenie zadłużenia miasta o 16 mln zł.

Zmodernizowany zostanie również zajmowany przez Stowarzyszenie "Jestem" budynek przy ul. Fałata. Stowarzyszenie pomaga osobom niepełnosprawnym. W budynku będą między innymi warsztaty terapii i aktywizacji zawodowej.

Radni zgodzili się na sprzedaż budynku , w którym do niedawna działało Cafe Draże - kawiarnia o profilu ekologiczno-kulturalnym. Prowadzące kawiarnię nie godziły się na opuszczenie lokalu i w ramach protestu prowadziły "kulturalną okupację".

138 mln euro może trafić łącznie do Bydgoszczy, Torunia i gmin ościennych w ramach realizacji programu ZIT. Materiał Michała Zaręby

Region

Posiedzenie Sejmu informacja rządu nt. sytuacji na granicy z Białorusią

Posiedzenie Sejmu; informacja rządu nt. sytuacji na granicy z Białorusią

2021-11-09, 16:35
Sytuacja epidemiczna w regionie: 4. fala wzbiera na sile, szczyt w połowie grudnia

Sytuacja epidemiczna w regionie: 4. fala wzbiera na sile, szczyt w połowie grudnia

2021-11-09, 16:06
Światowo i lokalnie. Restauracja z Ostromecka w Sieci Dziedzictwa Kulinarnego

Światowo i lokalnie. Restauracja z Ostromecka w Sieci Dziedzictwa Kulinarnego

2021-11-09, 14:04
Masz obawy Jest ci smutno Potrzebujesz pomocy Zadzwoń na serdeczny telefon

Masz obawy? Jest ci smutno? Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń na „serdeczny telefon”

2021-11-09, 13:03
Przez Polskę na rowerze, by uczcić Święto Niepodległości. Twarda dziewczyna

Przez Polskę na rowerze, by uczcić Święto Niepodległości. Twarda dziewczyna!

2021-11-09, 12:10
Kolejka na pół ulicy Jest nawet komitet kolejkowy Co chcą zdobyć [zdjęcia]

Kolejka na pół ulicy! Jest nawet komitet kolejkowy! Co chcą zdobyć? [zdjęcia]

2021-11-09, 11:02
Bransoletki cenniejsze niż złoto. Będzie je nosić 3 tys. seniorów z regionu

Bransoletki cenniejsze niż złoto. Będzie je nosić 3 tys. seniorów z regionu

2021-11-09, 09:00
Debata z klasą. Uczniowie I LO rozmawiali o ubezpieczeniach społecznych

Debata z klasą. Uczniowie I LO rozmawiali o ubezpieczeniach społecznych

2021-11-09, 08:00
Włocławek zwiera szyki przed 30. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Włocławek zwiera szyki przed 30. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

2021-11-09, 07:00
8 listopada to pierwszy w historii Ogólnopolski Dzień Osób Dializowanych

8 listopada to pierwszy w historii Ogólnopolski Dzień Osób Dializowanych

2021-11-08, 20:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę