Zimą zwierzęta walczą o przetrwanie

2016-01-03, 13:34  Marcin Doliński
Dokarmianiem dzikich zwierząt powinni zajmować się specjaliści, czyli leśnicy i myśliwi. Fot. freeimages.com

Dokarmianiem dzikich zwierząt powinni zajmować się specjaliści, czyli leśnicy i myśliwi. Fot. freeimages.com

Podczas dużych mrozów trzeba pomagać dzikiej zwierzynie. Nie róbmy tego sami, pomóżmy w tym leśnikom i myśliwym, który wiedzą najlepiej jak wykarmić zwierzynę

Dobrze zaopatrzona "leśna stołówka" może pomóc zwierzętom przetrwać srogą zimę. Dzikim zwierzętom powinniśmy pomagać, ale tylko podczas siarczystych mrozów i obfitych opadów śniegu.

Dokarmianiem dzikich zwierząt powinni zajmować się specjaliści, czyli leśnicy i myśliwi - to oni wykładają siano, słomę oraz słupy solne. Do lasów trafia zimą co roku od kilkuset do kilku tysięcy ton żywności.

O dokarmianiu zwierząt mówi Zbigniew Krzemień z nadleśnictwa Dąbrowa

Region

Chcesz się zmęczyć i ubrudzić Ostatnia szansa na start w Terenowej Masakrze

Chcesz się zmęczyć i ubrudzić? Ostatnia szansa na start w Terenowej Masakrze

2022-09-08, 06:55
Radni KO z Grudziądza pytają posłów PiS o pieniądze z KPO

Radni KO z Grudziądza pytają posłów PiS o pieniądze z KPO

2022-09-07, 21:45
Zrzuty szczepionek przeciw wściekliźnie. Trzeba pilnować psy i koty

Zrzuty szczepionek przeciw wściekliźnie. Trzeba pilnować psy i koty!

2022-09-07, 19:45
Ważna pomoc dla migrantów. Administracja, praca i szkoła

Ważna pomoc dla migrantów. Administracja, praca i szkoła

2022-09-07, 18:45
Śmiertelny wypadek pod Toruniem. Policja szuka świadków

Śmiertelny wypadek pod Toruniem. Policja szuka świadków

2022-09-07, 18:10
Seniorzy w konkursie z wiedzy o wszystkim. Na pewno sobie poradzą, a przy okazji trenują pamięć

Seniorzy w konkursie z wiedzy o wszystkim. Na pewno sobie poradzą, a przy okazji trenują pamięć

2022-09-07, 16:45
Ścięli kilkadziesiąt sztuk sosny, brzozy oraz dębiny. Kradli drewno z lasu

Ścięli kilkadziesiąt sztuk sosny, brzozy oraz dębiny. Kradli drewno z lasu

2022-09-07, 15:38
Dla pacjentów to będzie horror Akcja Ratujmy Biziela wyszła na ulice [wideo]

Dla pacjentów to będzie horror! Akcja „Ratujmy Biziela” wyszła na ulice [wideo]

2022-09-07, 13:10
  ,   .

Вивчення польської мови, догляд за дітьми. Інтеграційний центр у Бидгощі

2022-09-07, 12:14
Wody coraz mniej, Wisła wysycha. Spojrzeliśmy na rzekę z góry [film z drona, galeria]

Wody coraz mniej, Wisła wysycha. Spojrzeliśmy na rzekę z góry [film z drona, galeria]

2022-09-07, 10:45
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę