Muflony pod Aleksandrowem Kujawskim?

2015-11-10, 13:12  Marek Ledwosiński/Redakcja
Mieszkaniec okolic Aleksandrowa Kujawskiego twierdzi, że w lesie widział dwa muflony. Zrobił im nawet zdjęcie. Fot. Piotr Gondek

Mieszkaniec okolic Aleksandrowa Kujawskiego twierdzi, że w lesie widział dwa muflony. Zrobił im nawet zdjęcie. Fot. Piotr Gondek

Mieszkaniec okolic Aleksandrowa Kujawskiego twierdzi, że w lesie widział dwa muflony. Zrobił im nawet zdjęcie.

Muflon to dzika owca z Korsyki. Pierwsze osobniki zostały sprowadzone do Polski prawie 100 lat temu. Cała krajowa populacja tych zwierząt liczy poniżej 2 tys. sztuk. Muflony nie występują jednak na Kujawach. Nie mają też skłonności do dalekich wędrówek, zatem nie wiadomo, skąd wzięły się pod Aleksandrowem.

Dzikich owiec szukają już myśliwi.

- Uruchomiliśmy 2 koła łowieckie, które przystąpiły do prowadzenia obserwacji. Jeżeli ten fakt potwierdzimy, na pewno go upublicznimy. Najbliższe Aleksandrowa stałe stanowiska muflonów występują w Przechlewie za Chojnicami. Znając zwyczaje muflona trudno jest postawić tezę, że one skądś przywędrowały. Muflon to nie jest zwierzę, które wędruje, to gatunek osiadły - mówi Grzegorz Wiśniewski okręgowy szef Polskiego Związku Łowieckiego we Włocławku.

Ze strony myśliwych nic muflonom nie grozi. Aby na nie polować musiałaby istnieć liczna i stabilna populacja. Wiele przemawia za tym, że muflony uciekły z jakiejś nielegalnej hodowli. Są zwierzętami łownymi, zatem na ich przetrzymywanie niezbędne jest specjalne zezwolenie.

Mówi Grzegorz Wiśniewski okręgowy szef Polskiego Związku Łowieckiego we Włocławku

Aleksandrów Kujawski
muflony

Region

Kto patronem nowych tramwajów jadących do Fordonu?

2015-12-14, 10:34

Kto wicewojewodą kujawsko-pomorskim?

2015-12-14, 09:50
Ostrowski: Dyrektorem Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy ma zostać Maciej Puto

Ostrowski: Dyrektorem Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy ma zostać Maciej Puto

2015-12-14, 09:34

Wręczono Medale Solidarności - Zasłużony dla Regionu Bydgoskiego

2015-12-13, 16:50

Uczestnicy strajku chłopskiego uczcili rocznicę 13 grudnia '81

2015-12-13, 15:42

Tragiczny wypadek w Chmielnikach, 2 osoby nie żyją

2015-12-13, 13:20

Region obchodzi 34. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

2015-12-13, 13:07

Szef WOŚP w Chełmnie apeluje o pomoc dla wolontariuszy

2015-12-13, 11:15
Polskie morsy biły Rekord Guinessa

Polskie morsy biły Rekord Guinessa

2015-12-13, 10:22
KOD w Toruniu i Bydgoszczy

KOD w Toruniu i Bydgoszczy

2015-12-12, 16:47
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę