Dombrowicz jako pierwszy w Bydgoszczy zaprezentował swoich kandydatów do Rady Miasta

2014-09-20, 15:54  Polska Agencja Prasowa / Tatiana Adonis
Konwent wyborczy Klubu Wyborczego Wyborców Porozumienie Dombrowicza. Fot. Tatiana Adonis

Konwent wyborczy Klubu Wyborczego Wyborców Porozumienie Dombrowicza. Fot. Tatiana Adonis

Klub Wyborczy Wyborców Porozumienie Dombrowicza, z ramienia którego na stanowisko prezydenta Bydgoszczy startuje były włodarz miasta Konstanty Dombrowicz, podczas sobotniego konwentu wyborczego jako pierwszy zaprezentował swoich kandydatów do Rady Miasta.

Spośród 62 kandydatów listy w sześciu okręgach wyborczych otwierają: reprezentant Bydgoskiej Bramy Porozumienia, radny Rady Miasta Bogdan Dzakanowski, asystent Dombrowicza za czasów jego prezydentury w latach 2006-2010 Jerzy Woźniak, były szef klubu PO w Bydgoszczy Jerzy Boniecki, były wicedyrektor wydziału edukacji bydgoskiego ratusza Leszek Latosiński, była dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Danuta Reiter-Warczak i przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych Ewa Kowalska.

"Będziemy działać ponad partyjnymi podziałami, które dla wielu osób są męczące i niezrozumiałe. To jeden z punktów odróżniających nasz program wyborczy od innych komitetów. Proponujemy mieszkańcom porozumienie i realistyczny program" - powiedział podczas konwentu Konstanty Dombrowicz.

Przypomniał najważniejsze założenia programu komitetu, podkreślając, że miejsce zorganizowania sobotniego konwentu - największa bydgoska dzielnica Fordon - nie jest przypadkowe. "Tutejszym mieszkańcom należy się większa niż do tej pory troska o ich sprawy. Dlatego proponujemy, by w Fordonie powołano burmistrza" - podkreślił Dombrowicz.

Dombrowicz po raz pierwszy został prezydentem Bydgoszczy w 2002 r. jako kandydat Bydgoskiego Porozumienia Obywatelskiego mającego poparcie PO. Na kolejną kadencję został wybrany w 2006 r. z ramienia swojego komitetu wyborczego.

Przed czterema laty bezskutecznie ubiegał się o ponowny wybór. Jako kandydat KKW Konstantego Dombrowicza Miasto dla Pokoleń przegrał w drugiej turze wyborów z wojewodą kujawsko-pomorskim Rafałem Bruskim (PO).

W wyborach na prezydenta Bydgoszczy kandydują też: Rafał Bruski - obecny prezydent, kandydat Platformy Obywatelskiej; Marek Gralik, kandydat Prawa i Sprawiedliwości; Anna Mackiewicz, kandydatka Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Maciej Sypniewski - kandydat Nowej Prawicy oraz Małgorzata Stawicka z KWW Małgorzaty Stawickiej. (PAP i inf. własne)

Konstanty Dombrowicz o kandydatach

Bydgoszcz

Region

Rozpoczynają się regionalne obchody 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

Rozpoczynają się regionalne obchody 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

2021-12-06, 18:07
Rok tramwajów na Kujawskiej. Statystyki są krzepiące Jest bezpieczniej

Rok tramwajów na Kujawskiej. Statystyki są krzepiące! Jest bezpieczniej!

2021-12-06, 17:02
Onko-Mikołaje na Was na rynku czekają i z całego serca pomagają

Onko-Mikołaje na Was na rynku czekają i z całego serca pomagają!

2021-12-06, 15:04
Więcej łóżek covidowych w grudziądzkim szpitalu Radni i mieszkańcy mówią nie

Więcej łóżek covidowych w grudziądzkim szpitalu? Radni i mieszkańcy mówią „nie”

2021-12-06, 13:50
PIJESZ KIERUJESZ ZABIJASZ. Nowy spot kujawsko-pomorskiej policji [oglądaj]

„PIJESZ! KIERUJESZ! ZABIJASZ!”. Nowy spot kujawsko-pomorskiej policji [oglądaj]

2021-12-06, 13:07
Runęły na niego betonowe bloki i zasypała ziemia. Pracownik nie żyje

Runęły na niego betonowe bloki i zasypała ziemia. Pracownik nie żyje

2021-12-06, 12:18
Jechała gasić pożar, zginęła w wypadku. Pogrzeb druhny OSP w Czernikowie [wideo]

Jechała gasić pożar, zginęła w wypadku. Pogrzeb druhny OSP w Czernikowie [wideo]

2021-12-06, 11:27
Burmistrz zostaje, referendum w Mroczy nieważne. Za mało osób głosowało

Burmistrz zostaje, referendum w Mroczy nieważne. Za mało osób głosowało

2021-12-06, 08:30
Co za odkrycie w Inowrocławiu Kamienne koło z pierwszej fabryki w mieście

Co za odkrycie w Inowrocławiu! Kamienne koło z pierwszej fabryki w mieście

2021-12-06, 07:58
Nie w pełnym składzie, ale wyruszył Konwój Mikołajów w gminie Szubin [wideo]

Nie w pełnym składzie, ale wyruszył! Konwój Mikołajów w gminie Szubin [wideo]

2021-12-05, 20:18
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę