Elżbieta Rusielewicz nowym zastępcą prezydenta Bydgoszczy

2014-04-14, 11:40  Monika Siwak-Waloszewska/Urząd Miasta Bydgoszczy
Elżbieta Rusielewicz przejmie funkcję zastępcy prezydenta Bydgoszczy z dniem 15 kwietnia. Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Elżbieta Rusielewicz przejmie funkcję zastępcy prezydenta Bydgoszczy z dniem 15 kwietnia. Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Radna Platformy Obywatelskiej - Elżbieta Rusielewicz, będzie nowym zastępcą prezydenta Bydgoszczy. Zastąpi ona Jana Szopińskiego z SLD, który odchodzi ze stanowiska z powodu rozłamu w koalicji rządzącej Bydgoszczą.

Radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej zagłosowali na ostatniej sesji przeciwko porozumieniu w sprawie ZiT. W związku z tym prezydent Rafał Bruski odwołał zastępcę z sojuszniczej dotąd partii, a powołał ze swojej.

Zrzekającą się mandatu radnej Elżbietę Rusielewicz, zastąpi w bydgoskiej Radzie Miasta Piotr Trzaska.

Elżbieta Rusielewicz zasiada w Radzie Miasta Bydgoszczy od 2006 r. W obecnej kadencji obecna jest w komisjach: budżetu i polityki finansowej (przewodnicząca komisji), gospodarki przestrzennej oraz kultury i nauki. Od lat 90. XX wieku związana z samorządem i działalnością NGO (szefowa Pomorsko-Kujawskiego Centrum Demokracji Lokalnej Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej w Bydgoszczy w latach 1997-2009) oraz realizacją dużych projektów.

Ukończyła studia magisterskie w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy oraz kilkadziesiąt szkoleń branżowych, m.in. z zakresu zarządzania, działalności gospodarczej oraz przedsiębiorczości (m.in. realizowanych przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej, Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, Polską Agencję Rozwoju Regionalnego).

Od 1999 r. związana z pracami przygotowawczymi i realizacją kilkudziesięciu projektów współfinansowanych ze środków UE – jako koordynator w wielu projektach.

Przez kilkanaście lat zasiadała w licznych gremiach decyzyjnych związanych z rozwojem miasta, m.in. będąc członkiem Podkomitetu Monitorującego POKL, Rady Koordynacyjnej Krajowego Systemu Usług, Komitetu Monitorującego Kontrakt Wojewódzki, Rady Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Jako zastępca prezydenta zajmie się kwestiami kultury i szeroko rozumianej polityki społecznej. Jedynie nadzór nad Wydziałem Sportu przejmie bezpośrednio Rafał Bruski.

Oficjalne objęcie funkcji przez Elżbietę Rusielewicz nastąpi z dniem 15 kwietnia.

Elżbieta Rusielewicz zastąpi Jana Szopińskiego na stanowisku zastępcy prezydenta Bydgoszczy (Popołudnie z nami)

Region

Odkryli kilka tysięcy ludzkich kości z poprzednich stuleci. Teraz będą je badać

Odkryli kilka tysięcy ludzkich kości z poprzednich stuleci. Teraz będą je badać

2021-05-24, 07:46
Rysy na nowym moście. Jest niebezpiecznie Drogowcy: To ciągle plac budowy

Rysy na nowym moście. Jest niebezpiecznie? Drogowcy: To ciągle plac budowy

2021-05-24, 06:51
Mają Plan dla Polski. To odpowiedź na Polski Ład Zjednoczonej Prawicy [wideo]

Mają „Plan dla Polski”. To odpowiedź na „Polski Ład" Zjednoczonej Prawicy [wideo]

2021-05-23, 20:45
Cenny pergamin wrócił do Archiwum Diecezjalnego we Włocławku po 100 latach

Cenny pergamin wrócił do Archiwum Diecezjalnego we Włocławku po 100 latach

2021-05-23, 16:54
Ostrzeżenie IMGW przed burzami z gradem od popołudnia do wieczora

Ostrzeżenie IMGW przed burzami z gradem od popołudnia do wieczora

2021-05-23, 12:02
Politycy na rowery - zachęca Porozumienie. Taka rywalizacja jest najzdrowsza

Politycy na rowery! - zachęca Porozumienie. Taka rywalizacja jest najzdrowsza

2021-05-23, 08:17
Strażacy w akcji: zderzenie na Os. Leśnym i zadymienie przy Chodkiewicza [zdjęcia]

Strażacy w akcji: zderzenie na Os. Leśnym i zadymienie przy Chodkiewicza [zdjęcia]

2021-05-22, 22:29
Większość projektów ustaw Polskiego Ładu jest gotowa - zapewniają politycy PiS

Większość projektów ustaw „Polskiego Ładu" jest gotowa - zapewniają politycy PiS

2021-05-22, 16:39
W szpitalu zarazili się koronawirusem i zmarli. Czy ta sprawa trafi kiedyś do sądu

W szpitalu zarazili się koronawirusem i zmarli. Czy ta sprawa trafi kiedyś do sądu?

2021-05-22, 15:20
Podczas pandemii młodzi odwiedzali sybiraków. Ze wspomnień stworzyli spektakl

Podczas pandemii młodzi odwiedzali sybiraków. Ze wspomnień stworzyli spektakl

2021-05-22, 13:28
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę