Mężczyzna utopił się w stawie przy remizie OSP w Padniewie koło Mogilna
Służby dostały informację, że około południa 57-letni mężczyzna wszedł do gminnego stawu przy tamtejszej remizie OSP i już nie wypłynął. Rozpoczęły się poszukiwania.
Do czasu przybycia Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowej z JRG 1 w Bydgoszczy, mężczyzny nie udało się jednak odnaleźć. Później staw przeszukał płetwonurek. Dotarł do zaginionego mężczyzny po ok. 30 minutach. Podjęta na brzegu resuscytacja krążeniowo-oddechowa nie przyniosła skutku.
Na miejscu działały zastępy z JRG Mogilno, SGRWN z JRG 1 Bydgoszcz oraz zastępy z OSP Gębice i OSP Ostrowo.
źr. KM PSP Mogilno.