Medycy z regionu uczcili pamięć lekarza zamordowanego w Krakowie

2025-04-30, 14:04  Marcin Glapiak/Redakcja
Personel szpitala w Inowrocławiu zgromadził się przed minutą ciszy upamiętniającą zabitego lekarza/fot. Marcin Glapiak

Personel szpitala w Inowrocławiu zgromadził się przed minutą ciszy upamiętniającą zabitego lekarza/fot. Marcin Glapiak

W szpitalach w całej Polsce, także w województwie kujawsko-pomorskim, minutą ciszy uczczono pamięć lekarza, który został zamordowany w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Hołd zabitemu ortopedzie oddano także m.in. przed Szpitalem Wielospecjalistycznym w Inowrocławiu.

- Wyrażamy swój sprzeciw wobec agresji dla zawodów medycznych, ale także chcieliśmy pokazać swoją solidarność i jedność z bliskimi, rodziną, współpracownikami pana doktora Tomasza – mówi dyrektor lecznicy Bartosz Jakub  Myśliwiec.

Podkreśla, że z agresją personel medyczny spotyka się często. - Niestety, nie są to odosobnione przypadki, spotykamy się z coraz częstszymi aktami agresji czy też nienawiści – czy to słownej czy fizycznej. Dożyliśmy czasów, w których przestawicie naszego zawodu nie czują się bezpiecznie.

Pracownicy ochrony zdrowia, jako wyraz solidarności z rodziną i współpracownikami lekarza, przypięli do ubioru służbowego czarne wstążki. O uczczenie minutą ciszy pamięci zamordowanego lekarza we wszystkich szpitalach zaapelowała Naczelna Rada Lekarska.

Więcej poniżej.

Relacja Marcina Glapiaka

Region

Domagają się upragnionego wiaduktu drogowego. Mieszkańcy Laskowic narzekają na korki

Domagają się upragnionego wiaduktu drogowego. Mieszkańcy Laskowic narzekają na korki

2024-11-02, 09:14
Policjanci apelują: Uważajmy na drogach. Najważniejsze jest bezpieczne dotarcie do celu

Policjanci apelują: Uważajmy na drogach. Najważniejsze jest bezpieczne dotarcie do celu

2024-11-02, 07:53
Jak inne kościoły podchodzą do dnia Wszystkich Świętych Ewangelicy obchodzą dwa święta

Jak inne kościoły podchodzą do dnia Wszystkich Świętych? Ewangelicy obchodzą dwa święta

2024-11-01, 21:27
Chryzantemy znów wypełniają polskie cmentarze. Politechnika Bydgoska pracuje nad nowymi odmianami

Chryzantemy znów wypełniają polskie cmentarze. Politechnika Bydgoska pracuje nad nowymi odmianami

2024-11-01, 20:17
Kwesta wróciła na cmentarz we Włocławku. Zbierano środki na renowację grobu miejskiego kronikarza

Kwesta wróciła na cmentarz we Włocławku. Zbierano środki na renowację grobu miejskiego kronikarza

2024-11-01, 18:03
Rośnie liczba cmentarzy w naszym regionie. Nowe nekropolie powstały w powiecie bydgoskim [zdjęcia]

Rośnie liczba cmentarzy w naszym regionie. Nowe nekropolie powstały w powiecie bydgoskim [zdjęcia]

2024-11-01, 16:50
Są w dobrym stanie, po co je wyrzucać. Coraz więcej osób dzieli się zniczami

„Są w dobrym stanie, po co je wyrzucać”. Coraz więcej osób dzieli się zniczami

2024-11-01, 15:44
Znani bydgoszczanie biorą udział w kweście. Z puszkami stoją m.in. prezydent miasta i minister

Znani bydgoszczanie biorą udział w kweście. Z puszkami stoją m.in. prezydent miasta i minister

2024-11-01, 13:12
Pamięć o nich pozostanie. Wspominamy osoby z regionu, które odeszły w ostatnim roku

Pamięć o nich pozostanie. Wspominamy osoby z regionu, które odeszły w ostatnim roku

2024-11-01, 11:52
22. kwesta na cmentarzu św. Jerzego w Toruniu. Zbiórka na renowację pomnika wiceprezydenta miasta [zdjęcia]

22. kwesta na cmentarzu św. Jerzego w Toruniu. Zbiórka na renowację pomnika wiceprezydenta miasta [zdjęcia]

2024-11-01, 10:47
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę