Sylwester z Polsatem w Toruniu. Na scenie m.in. Doda, Maryla Rodowicz, Zakopower i Boys

2024-11-19, 19:26  Redakcja
Toruń będzie współgospodarzem „Sylwestrowej Mocy Przebojów” realizowanej przez Telewizję Polsat/Fot. © UMT 2024, autor: Daniel Pach, licencja: CC BY-NC 4.0

Toruń będzie współgospodarzem „Sylwestrowej Mocy Przebojów” realizowanej przez Telewizję Polsat/Fot. © UMT 2024, autor: Daniel Pach, licencja: CC BY-NC 4.0

Toruń będzie współgospodarzem „Sylwestrowej Mocy Przebojów” realizowanej przez Telewizję Polsat. 19 listopada organizatorzy i miasto podpisali w tej sprawie list intencyjny. Scena „Sylwestrowej Mocy Przebojów” będzie umiejscowiona w zachodniej pierzei Rynku Staromiejskiego.

Na Rynku Staromiejskim wystąpią m.in. Doda, Kayah, Maryla Rodowicz, Dawid Kwiatkowski, Golec uOrkiestra, Zakopower i formacja Boys.

Miejsc noclegowych ubywa
- Sylwester w Toruniu to gwarancja wyjątkowej atmosfery. Średniowieczna architektura miasta, połączona z nowoczesną produkcją telewizyjną, stworzy niezapomniane wrażenia. To nie tylko koncert, ale doskonała okazja do poznania naszego miasta, odkrycia Zespołu Staromiejskiego i innych atrakcji. Miłego spędzenia czasu, dlatego zachęcam do wcześniejszego przyjazdu do Torunia lub przedłużenia pobytu, chociaż z tego, co obserwujemy to liczba wolnych miejsc w hotelach czy apartamentach szybko spada – mówi Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia.

Prezydent Gulewski powołał zespół ds. współpracy oraz wsparcia organizacji „Sylwestrowej Mocy Przebojów 2024”. Przewodniczącym został Rafał Pietrucień, a zastępcą Adam Szponka. Tworzą go dyrektorzy wydziałów UMT odpowiedzialni za kwestie bezpieczeństwa i porządku w mieście, organizacji ruchu, organizacji transportu publicznego, czystości miasta, a także promocji i komunikacji. Powołanie zespołu jest stałą praktyką w przypadku realizacji dużych wydarzeń masowych. Zespół zajmie się m.in. opracowaniem organizacji ruchu, miejsc parkingowych, a także komunikacji miejskiej. Najważniejszą kwestią będą względy bezpieczeństwa uczestników i mieszkańców.

Miasto przekaże 980 tysięcy
Telewizja Polsat wyraziła zainteresowanie współpracą pod koniec października bieżącego roku. Od tego czasu trwały analizy przedstawionej oferty w Urzędzie Miasta Torunia oraz w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 19 listopada br. podpisano list intencyjny o współorganizacji wydarzenia pomiędzy Urzędem Miasta Torunia i Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Ze środków GMT zostanie przekazana kwota 980 000 złotych. Podobną kwotę przekaże samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Umowa będzie podpisana na jeden rok.

- To wydarzenie będzie nie tylko doskonałą okazją do wspólnej zabawy, ale także szansą na promocję naszego miasta na całą Polskę – wyjaśnia Paweł Gulewski. – Jestem przekonany, że miliony widzów telewizyjnych z zachwytem będą podziwiały piękno naszego miasta. Przedsięwzięcie przyczyni się również do umocnienia pozycji Torunia jako atrakcyjnego miejsca do odwiedzin i życia – dodaje.

W ubiegłym roku przed telewizorami (na wszystkich antenach Polsatu) sylwestra obejrzało 7 300 000 widzów, a ekwiwalent reklamowy wyniósł 16 milionów złotych. Tegoroczny koncert ze względu na zmianę lokalizacji będzie szczególnie mocno promowany na antenach, w mediach społecznościowych Polsatu oraz przez partnerów medialnych wydarzenia, którymi są radio ZET i serwis INTERIA. W​
tym roku kampania promocyjna ze strony Polsatu będzie zrealizowana na kwotę ok. 1,3 miliona złotych.
Miasto Toruń otrzyma także dodatkowe pakiety promocyjne: organiczne działania w mediach społecznościowych Polsatu, w okresie świąteczno-noworocznym w programie „Halo tu Polsat” będą realizowane działania informacyjne o wydarzeniu. Po sylwestrze powtórki koncertu będą publikowane na antenach oraz w mediach społecznościowych Telewizji Polsat.


Toruń

Region

Oszust podał się za elektryka. Ofiarą padła seniorka z Włocławka. Tajemnicza awaria prądu

Oszust podał się za elektryka. Ofiarą padła seniorka z Włocławka. Tajemnicza „awaria prądu”

2025-01-30, 19:56
Kolizja z udziałem autobusu elektrycznego we Włocławku. Producent oceni, czy ruszy naprawa

Kolizja z udziałem autobusu elektrycznego we Włocławku. Producent oceni, czy ruszy naprawa

2025-01-30, 19:07
Praktyczna pamiątka na zakończenie ferii. Młodzież ze Świecia tworzyła figurki ceramiczne [zdjęcia]

Praktyczna pamiątka na zakończenie ferii. Młodzież ze Świecia tworzyła figurki ceramiczne [zdjęcia]

2025-01-30, 18:16
43-latek kradł samochody i tablice rejestracyjne. Mężczyznę złapała policja z Grudziądza [wideo]

43-latek kradł samochody i tablice rejestracyjne. Mężczyznę złapała policja z Grudziądza [wideo]

2025-01-30, 17:25
W centrum orzeł bez korony, niżej sojusz robotniczo - chłopski. Janikowo poprawi herb

W centrum orzeł bez korony, niżej „sojusz robotniczo - chłopski". Janikowo poprawi herb?

2025-01-30, 15:41
Wypadek na DK10 w Nakle n. Notecią. Jedna osoba ranna w zderzeniu dwóch aut osobowych

Wypadek na DK10 w Nakle n. Notecią. Jedna osoba ranna w zderzeniu dwóch aut osobowych

2025-01-30, 14:54
Ten film ma setki tysięcy wyświetleń Uczniowie z Koronowa nagrali wideo, które podbiło sieć [ZOBACZ TO]

Ten film ma setki tysięcy wyświetleń! Uczniowie z Koronowa nagrali wideo, które podbiło sieć [ZOBACZ TO!]

2025-01-30, 14:38
Oferty jeszcze nie ma, ale kupiec już jest Chodzi o ośrodek żeglarski w Zarzeczewie

Oferty jeszcze nie ma, ale kupiec już jest! Chodzi o ośrodek żeglarski w Zarzeczewie

2025-01-30, 13:36
Do Bydgoszczy płyną pieniądze z KPO - około 130 milionów złotych. Jest plan inwestycji

Do Bydgoszczy płyną pieniądze z KPO - około 130 milionów złotych. Jest plan inwestycji

2025-01-30, 12:42
Klub Seniora, sklep charytatywny i rehabilitacja - to wszystko pod jednym adresem w Toruniu [zdjęcia]

Klub Seniora, sklep charytatywny i rehabilitacja - to wszystko pod jednym adresem w Toruniu [zdjęcia]

2025-01-30, 12:03
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę