Tomasz Latos: Domyślam się, kto mnie pozbawił miejsca na liście wyborczej [Rozmowa Dnia]

2024-10-11, 08:50  Maciej Wilkowski/Redakcja
Z Tomaszem Latosem (z lewej) rozmawiał Maciej Wilkowski/fot. Radosław Łączkowski

Z Tomaszem Latosem (z lewej) rozmawiał Maciej Wilkowski/fot. Radosław Łączkowski

- Byli tacy, którzy nie życzyli mi dobrze, ale nie mam do nich żalu - mówił w „Rozmowie Dnia" Polskiego Radia PiK Tomasz Latos. Z byłym posłem Prawa i Sprawiedliwości rozmawiał Maciej Wilkowski.

Maciej Wilkowski: Były poseł Prawa i Sprawiedliwości, były bydgoski radny, a teraz?
Tomasz Latos: Doktor nauk medycznych, czynny lekarz radiolog, pracujący przy biurku u siebie w mieszkaniu i mający się dobrze. Zadowolony z życia i obserwujący politykę od czasu do czasu, z pewnej perspektywy.

Spotykamy się prawie rok po wyborach parlamentarnych – wyborach, w których Pan nie wystartował. Dlaczego Pana nie było na liście Prawa i Sprawiedliwości?
- Jest takie powiedzenie, nawet stopniowanie nienawiści, że ten najwyższy stopień to jest „kolega z listy”. Czasami tak bywa, że niestety pewne intrygi wpływają na różne sytuacje, decyzje - zarówno te na dole, jak i decyzje władz partii. Ale jest też inne powiedzenie, dużo bardziej powszechne, że „nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”. Biorąc pod uwagę to, gdzie jestem dzisiaj, czym się dzisiaj zajmuję - po 20 latach w polityce centralnej i 25 latach w samorządzie - to rzeczywiście nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Tym bardziej, że nieciekawie wygląda atmosfera, którą w tej chwili obserwuję, czasami śledząc obrady na Wiejskiej.

Ten kolega z listy, o którym Pan wspominał, z którego miejsca startował?
- Zostawmy te miejsca, zostawmy to, czy to był jeden kolega, czy było ich więcej. To już nie ma już większego znaczenia. Życzę jemu i wszystkim innym dobrze, a myślę że karma wraca.

Kolega został posłem?
- Zostawmy to panie redaktorze. To sprawa, która nie ma dziś większego znaczenia, tym bardziej, że ktoś inny był bezpośrednio w to zaangażowany, a w przypadku kolegów - powiedzmy władz lokalnych czy też centralnych - to mogę najwyżej mówić o pewnej inspiracji. Domyślam się pewnej inspiracji, a tak naprawdę narzędziem był ktoś inny. (…)

Cała „Rozmowa Dnia” poniżej
INNE ROZMOWY DNIA

PR PiK - Rozmowa Dnia - Tomasz Latos

Region

Zbierają podpisy, bo chcą by Rafał Trzaskowski był prezydentem. Potrzeba ich aż 100 tysięcy

Zbierają podpisy, bo chcą by Rafał Trzaskowski był prezydentem. Potrzeba ich aż 100 tysięcy

2025-01-19, 17:55
220 tys. zł za obraz Fałata, 120 tys. za rzeźbę z Wenecji. Po licytacjach na Balu Marszałka [zdjęcia]

220 tys. zł za obraz Fałata, 120 tys. za rzeźbę z Wenecji. Po licytacjach na Balu Marszałka [zdjęcia]

2025-01-19, 16:28
Pociąg z Lublina do Bydgoszczy miał awarię, a kobieta zaczęła rodzić. Pomogli strażacy

Pociąg z Lublina do Bydgoszczy miał awarię, a kobieta zaczęła rodzić. Pomogli strażacy

2025-01-19, 11:48
Ciężarówka przewróciła się na drogę na S5 w Rogowie. Kierowca trafił do szpitala

Ciężarówka przewróciła się na drogę na S5 w Rogowie. Kierowca trafił do szpitala

2025-01-19, 07:37
Na otwarcie dudziarze i polonez na 200 par. Marszałkowski Bal Dobroczynny [zdjęcia, wideo]

Na otwarcie dudziarze i polonez na 200 par. Marszałkowski Bal Dobroczynny [zdjęcia, wideo]

2025-01-18, 21:03
W dziewięciu miastach Polski wiosłowali dla WOŚP. Rekord pobiła Bydgoszcz [wideo]

W dziewięciu miastach Polski wiosłowali dla WOŚP. Rekord pobiła Bydgoszcz [wideo]

2025-01-18, 19:48
Z flagami przeszli z Szubina do Wolwarku. Cel  upamiętnić powstańców styczniowych

Z flagami przeszli z Szubina do Wolwarku. Cel – upamiętnić powstańców styczniowych

2025-01-18, 16:34
Ziściły się marzenia sześciu pokoleń. 105 lat temu Toruń wrócił do odrodzonej Polski [wideo]

„Ziściły się marzenia sześciu pokoleń”. 105 lat temu Toruń wrócił do odrodzonej Polski [wideo]

2025-01-18, 13:52
Mierzyli się z historią Bydgoszczy, szyframi i pisaniem CV. Za nami 50. Harcerski Bieg Nocny

Mierzyli się z historią Bydgoszczy, szyframi i… pisaniem CV. Za nami 50. Harcerski Bieg Nocny

2025-01-18, 12:07
Lot balonem od marszałka Pierniki z ministrem Sikorskim Toruń szykuje się na WOŚP

Lot balonem od marszałka? Pierniki z ministrem Sikorskim? Toruń szykuje się na WOŚP

2025-01-18, 08:05
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę